حواشی انتخاباتی در راهپیمایی 22 بهمن/

همشهریان بروجردی با پلاکاردهایی که روی آن نوشته شده بود"وعده های عمرانی فرودگاه و راه آهن ندهید" در راهپیمایی 22 بهمن حضور یافته بودند.

کد خبر: ۱۰۱۵۰
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۵

به گزارش بازتاب بروجرد ، در سالیان اخیر متأسفانه شاهد عنوان شدن برخی پروژه های عمرانی از سوی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی با هدف جلب آراء مردم شهرستان برای رسیدن به کرسی های مجلس بوده ایم ، این در حالی است که هیچ یک از آنها با گذشت حدود 10 سال هنوز جامه عمل به خود نپوشیده و موجب دلزدگی مردم شهرستان بروجرد از نظام مقدس جمهوری اسلامی گشته است.

وعده های عمرانی فرودگاه و راه آهن ندهید

حال جای سوال دارد که چرا یک نماینده که تنها وظیفه او قانون گذاریست ،برای رسانیدن دست خود به یک صندلی در مجلس شورای اسلامی ، وعده کارهای عمرانی را که از وظائف دولت محسوب می شود ، می دهد؟

آیا براستی این عمل برخی نامزدهای انتخاباتی مصداق بارز زیر پا قراردادن آرمان های انقلاب اسلامی در جهت رسیدن به  منافع شخصی صاحبان قدرت و ثروت نیست؟

همانند روز روشن است که در بخش بهداشت و درمان شهرستان بروجرد وضعیت اسفناکی داریم ، بیش از 70 درصد صنایع شهرستان در خاموشی فرو رفته اند ، کارگران بسیاری اخراج و یا دل نگرانی شدیدی از امنیت شغلی خود دارند ، سدهای شهرستان نیمه کاره رها شده اند،بیکاری جوانان همچنان موج می زند ، کارخانه سیلیس به فراموشی سپرده شد، سوت قطار و غرش هواپیماها را تنها در تلویزیون می شنویم .

مردم در نهایت چه کسی را مسئول این مشکلات و وعده های خیالی می دانند ؟  شخص نماینده یا نظام جمهوری اسلامی ، بیایید نظام را هزینه منافع گروهی نکنیم.

بیایید به جای فشار آوردن به دولت برای پرداخت تسهیلات سنگین به کارخانه داران اصلی شهرستان که در نهایت بخش عظیمی از این تسهیلات در جاهای دیگر سرمایه گذاری می شود ، سوء مدیریت این کارخانه ها را اصلاح کنیم.

در عزل و نصب های شهرستانی ، شایشته محوری  را به جای وابسته محوری لحاظ کنیم ، با قدرت و اقتدار از حق و حقوق شهرستان بروجرد در زمینه های مختلف دفاع کنیم ، خلاء های قانونی حتی اگر به ضرر شمای نماینده هم باشد را گوشزد و در مجلس برطرف کنید ، برای روشن شدن مطلب باید گفت که هیچ قانونی برای برخورد با تبلیغات زود هنگام و غیر قانونی برخی نمایندگان در حین تبلیغات وجود ندارد و نمایندگان این روزنه را در جهت رسیدن به منافع شخصی و گروهی خود مسدود نمی کنند و به راحتی قانون ممنوعیت تبلیغات زود هنگام را زیر پا گذاشته و تا بعد از انتخابات هم کسی جلودار آنها نخواهد بود.

آقای نماینده وقتی برای مراسمی به محلی می روید ، مردم دوست دارند شما را بیشتر با قشر ضعیف جامعه ببینند نه با اکیپی از کارخانه داران و ثروتمندان جامعه ، آن زمان است که باید فاتحه کوخ نشینی که اینقدر مورد تأکید امام راحل و مقام معظم رهبری است را خواند و در جرگه کاخ نشینان حکومت اشرافی به راه انداخت، این چنین نماینده ای به درد مردم نخواهد خورد چرا که کاسه چشم کارخانه داران و اهالی قدرت و ثروت هیچگاه پر نخواهد شد.

مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیان داشتند :  [در باب توصیه به نمایندگان مجلس] یک مسئله‌ی دیگر هم نزدیک شدن به صاحبان قدرت و ثروت است؛ این را ما با شما بی‌رودربایستی عرض کنیم.

بالاخره ما برادرانِ هم هستیم؛ همدیگر را بایستی تواصی به حق(1) و تواصی به خیر کنیم.

این خیلی خطر بزرگی است که کسی به خاطر تأمین نمایندگی در یک دوره، نزدیک بشود به صاحبان ثروت یا به صاحبان قدرت؛ این خیلی چیز بدی است؛ این از آن چیزهائی است که خدای متعال از آنها نمیگذرد و انتقام خواهد گرفت. این چیزها روی شخص، روی عاقبت - عاقبت به خیری که اینقدر برایش اهمیت قائلیم - و روی جامعه اثر منفی میگذارد.

 1 ) سوره مبارکه العصر آیه 2 إِنَّ الإِنسانَ لَفي خُسرٍ ترجمه :که انسانها همه در زیانند؛  2 ) سوره مبارکه العصر آیه 3 إِلَّا الَّذينَ آمَنوا وَعَمِلُوا الصّالِحاتِ وَتَواصَوا بِالحَقِّ وَتَواصَوا بِالصَّبرِ ترجمه : مگر کسانی که ایمان آورده و اعمال صالح انجام داده‌اند، و یکدیگر را به حق سفارش کرده و یکدیگر را به شکیبایی و استقامت توصیه نموده‌اند!

تاریخ : 1390/03/08

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 3
حسین2
|
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۴
0
4
آفرین بر این شجاعت شما انشالله موفق باشید
حمزه
|
|
۰۳:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۳
0
6
چاره تمام مشکلات بروجرد جدایی از استان لرستان و پیوستن به سومین قطب صنعتی ایران یعنی استان مرکزی است تادر استان لرستان هستین این وضعیت بروجرد است نه از بودجه و نه از اعتبار و نه از سرمایه گذاری و نه از امنیت و اشتغالزایی برای جوانان خبری است باید از لرستان جدا بشیم و به استان مرکزی ملحق بشیم
حسین
|
|
۰۲:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۳
0
5
باسلام امیدواریم که هرکسی که رای میاره به فکر حل مشکلات بروجرد باشد دوستان کاندید تا زمانی که بروجرد در استان لرستان قرار دارد معضلات و گرفتاری های بروجرد حل و فصل نخواهد شد شما همین الان دارید می بینید که اکثر نیروهای ادارات و نظامی و اموزش وپرورش شهرستان بروجرد از شهرهای خرم اباد و کوهدشت راهی بروجرد می شوند جوانان بروجردی برای پیدا کردن کار با مدارک دانشگاهی بالا به شهرها و استانهای دیگر مهاجرت کرده اند معضل امنیت در شهر وبه خصوص در روستاها بسیار بد است در بروجرد کوچکترین سرمایه گذاری در بخش خصوصی و دولتی انجام نمی گیرد تمام بودجه دولتی در مرکز استان خرج و بخش بسیار ناچیزی از انرا به بروجرد میدهند دوستان تا زمانی که ما در استان لرستان هستیم این وضعیت بروجرد است مشکلات شهر فقط باجدایی از استان لرستان و پیوستن به استان مرکزی سومین قطب صنعتی و اشتغال کشور حل خواهد شد خودمان را با رویای استان شدن گول نزنیم فقط چاره کار بیکاری امنیت و سرمایه گذاری در بروجرد جدایی از استان لرستان و پیوستن به استان مرکزی می باشد

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر