حاشیه های انتخابات در بروجرد

روز گذشته برای تعدادی از خبرنگاران بروجرد کارت تردد صارد شده بود که زمان روی کارت تا 5 بعد از ظهر درج شده و فرصت برای ثبت و ضبط لحظات انتخابات با زمان اندک کارتها خبرنگاران را با مشکل روبرو کرد.

کد خبر: ۱۰۳۴۰
تاریخ انتشار: شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۲

به گزارش بازتاب بروجرد روز گذشته 7 اسفند ماه دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سراسر کشور برگزار شد.

 انتخاباتی مهم و سرنوشت سازی که از مدتها قبل برای برگزاری هر چه بهتر و با شکوه آن برنامه ریزیهای لازم انجام شده بود.

مسئولان شهرستان بروجرد از ماه ها قبل جلسات مختلفی برای برگزاری هر چه بهتر این انتخابات برگزار کرده بودند که از آثار آن می توان به تعداد ثبت نام های کاندیداهای مجلس شورای اسلامی و افزایش بیش از 70 درصدی آنها اشاره کرد.

بعد از تایید نهایی صلاحیت 25 داوطلب ،تبلیغات رسمی و قانونی آغاز شد، تبلیغاتی که بیشتر خبرنگاران لحظه به لحظه آن را پوشش دادند و تلاش شد تا زمینه حضور حداکثری مردم در این انتخابات فراهم شود.

 رسانه ها و خبرنگاران برای پوشش اخبار انتخابات نقش مهمی را ایفا می کنند، چرا که به واسطه خبرهای درج شده در خروجی سایتها و شبکه های اجتماعی در کمترین زمان ممکن مخاطبان به اطلاعات مورد نیاز خو دسترسی پیدا می کنند.

 اما متاسفانه برخی همکاری لازم را با خبرنگاران ندارند و اصلا توجهی به حضور خبرنگاران در روز انتخابات صورت نمی گیرد به طوری که کارت تردد برای تعدادی از خبرنگاران صادر و برخی از خبرنگاران از این کارتها محروم شدند.

 این در حالی است که هر چه حضور خبرنگاران در حوزه های انتخابیه انتخابات برای تهیه عکس و خبر بیشتر باشد، مطمئنا بازتاب بسیار خوبی را به دنبال دارد. 

این در حالی است که کارت تردد بالاخره پس از پیگیریها و تماسها و درخواستها در روز انتخابات از سوی فرمانداری بروجرد صادر شد.

 در شهرستان بروجرد 230 شعبه اخذ رای روز گذشته آرای مردم را جمع آوری می کردند که خبرنگاران در تلاش بودند با حضور در تعدادی از شعب بهترین اخبار را برای مخاطبان تهیه کنند اما متاسفانه برخی از شعبه های اخذ رای در شهر بروجرد اجازه ورود خبرنگاران را به شعبه ها برای تهیه خبر یا عکس ندادند. 

افرادی که در حوزه ها مستقر بودند اظهار داشتند که علاوه بر کارت تردد خبرنگاران باید یک مجوز هم همراه داشته باشند و سپس برای تهیه عکس حتما با فرمانداری هماهنگی صورت گیرد.

 البته تا کنون بارها و بارها جلسات و کلاس های اموزشی برای عهده داران برگزاری انتخابات در بروجرد برگزار شده اما باز هم کارتهای تردد را دلیل برای تهیه عکس و خبر نمی دانستند و مجوز می خواستند.

 این امر سبب شد تا تهیه عکس و گزارش خبرنگاران در برخی از شعبه ها با مشکل همراه شود و البته کارتهایی هم که صادر شده بودند تا ساعت 5 بعد از ظهر زمان قانونی برای آنها اعلام شده بود.

 در گزارش ها و اخبار لحظه به لحظه در بروجرد عصر روز گذشته بیشترین ازدحام جمعیت در شعب اخذ رای مشاهده می شد اما زمان مهلت کارتهای خبرنگاران تمام شده بود و این لحظات ثبت نشدند.

 البته دیگر خبرنگاران در استانداری لرستان که کارت تردد دریافت کرده بودند هیچ گونه ساعتی روی آن درج نشده و این کارتها تا 28 اسفند ماه مهلت داشتند. 

به هر حال انتخابات پر شور در بروجرد پایان یافت و نباید نادیده گرفت که از روز گذشته تا کنون افراد زیادی تلاش کرده اند تا انتخابات برگزار و سپس شمارش آرا و اعلام نتایج صورت بگیرد اما برخی از مسئولین رد تماس را برای پیگیری از نتایج انتخابات، خستگی اعلام می کنند. 

از همه اینها که بگذریم دیشب اعلام شد که هیچ کدام از مدارس بروجرد امروز شنبه  تعطیل نیستند و این موضوع تا صبح امروز ساعت 7 پیگیری و جواب هم این بود که نه، همه مدارس پابرجا هستند. 

اما در ساعت 7 و 20 دقیقه و وقتی دانش اموزان به درهای بسته مدرسه برخورد کردند و سرویس ها در کوچه ها و خیابان ها دانش اموزان را برای ورود به مدرسه جابجا می کردند، اعلام شد که مدارس بروجرد تعطیل هستند. 

روز گذشته در بسیاری از مدارس بروجرد انتخابات برگزار و شمارش آرا تا پاسی از شب ادامه داشت و این خبر در دقیقه 90 امروز شنبه اعلام شد.

 حالا انتخابات مجلس شورای اسلامی در بروجرد به دور دوم کشیده شده و امیدواریم که در دور انتخابات برنامه ریزهای لازم به گونه ای باشد تا این مشکلات دوباره تکرار نشوند. 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر