انتخابات 7 اسفند گویای زوایای پنهان از اختلاف عمیق در جبهه اصولگرایی و از سویی اتحاد مطلوب در طیف اصلاح طلبان شهرستان بروجرد دارد.

کد خبر: ۱۰۳۵۷
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۴

ابتدای به ساکن باید گفت تقسیم فعالان سیاسی به دوگروه اصولگرا و اصلاح طلب اشتباه است وهر کسی که به مبانی انقلاب معتقد و پایبند است اصولگرا محسوب می شود و فرقی ندارد که خود را در طیف اصلاح طلب یا اصولگرا جای داده باشد.

اما در موضوع انتخابات 7 اسفند شهرستان بروجرد برای وضوح بیشتر جبهه بندی های سیاسی در رقابت های انتخاباتی از دو برچسب اصولگرا و اصلاح طلب سود برده ایم تا بتوان منظور خود را به صورتی گویاتر به مخاطبان برسانیم.

دو نماینده مورد حمایت طیف اصلاح طلب در شهرستان بروجرد یعنی محمد ابوالفتحی و محسن روحبخشان با ایجاد ائتلاف و انسجام در تبلیغات انتخاباتی خود هر چند توفیق چندانی بدست نیاوردند ولی  درس بسیار مهمی را به نامزدهای با برچسب اصولگرا در شهرستان بروجرد داده اند که بعید میدانم از آن عبرت بگیرند.

در عرصه میدانی و به ظاهر ، بروجرد 5 کاندید با طرز تفکر اصولگرایی داشت که شامل علاءالدین بروجردی ، بهرام بیرانوند، عباس گودرزی ، هادی مقدسی ، عبدالرحیم بیرانوند که نه تنها هیچکدام با هم ائتلافی صورت ندادند بلکه در عرصه جنجال تبلیغاتی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم برجک هم را پائین می آوردند.

در فضای مجازی و بویژه شبکه های اجتماعی شاهد تخریب شدید نامزد اصولگرا توسط حامیان نامزد دیگری از طیف اصولگرا هستیم و با به دور دوم کشیده شدن انتخابات در شهرستان بروجرد این تخریبها شدت خواهد یافت تا بلکه بتوانند رای بیشتری را با بداخلاقی های سیاسی از آن خود کنند؟!

از تبلیغات زودهنگام و غیر قانونی برخی کاندیداهای به اصطلاح اصولگرا که قبل از شروع مهلت معلوم برای تبلیغات در عرصه واقعی و مجازی که بگذریم ،اختلاف در طیف اصولگرای شهرستان بروجرد را می توان در چند نکته بیان کرد :

ابتدا اینکه برخی از آنها با توجه به سوابق گذشته  شخصیتی برخی دیگر ،اعتقادی به اصولگرا بودن هم طیف خود ندارند.

دوم آنکه برخی نامزدهای اصولگرای بروجرد معتقدند که  برخی از آنها که در دوره های قبل به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کرده اند دارای  کارنامه مثبتی برای شهرستان بروجرد نبوده و کارآیی لازم را ندارند.

سومین نکته از نحوه تبلیغات انتخاباتی از سوی نامزد های این طیف برداشت می شود و آن اینکه برخی حمایت اهالی قدرت و ثروت و ریخت و پاش های بسیار سنگین را دارا بودند ، برخی با دادن شام ، نهار ، خرید رأی و برخی مباحث که از لحاظ بیان ضربه شدیدی به طیف اصولگرای بروجرد خواهد زد ، در پی کسب آراء بودند ، برخی نیز در چارچوب و مرامنامه اصولگرایی حرکت کرده و راه درست را برای تبلیغ خود در انتخابات برگزیدند.

نکته بعدی نامزدهای اصولگرایی بودند که برای زمین گیر کردن رقیب خود و جلب آرا مردم ، به طور مستقیم برجک هم طیف خود را آنچنان منهدم می کردند که هیچکدام از رقبای آنها از جریان های اصلاح طلب و مستقل اینچنین کاری را در حق اصولگرایان انجام نداد.

حال با این اوصاف جای دارد تا بازتعریفی کوتاه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری از اصولگرایی داشته باشیم و خود را با این معیارها بسنجیم که آیا افرادی که خود را اصولگرا یا اصلاح طلب میدانند ، در این چارچوب می گنجد یا خیر؟

1- همکارى، گذشت، کمک، صبر، حلم؛ اینها خلقیات اسلامى است؛ اینها را در جامعه رشد بدهیم. این، همان ایمان و هویت اسلامى و انقلابى است که اصل اول است.

 2- اصولگرا از عدالت تعریفی حقیقی دارد‎؛ او برای اجرای عدالت‏، فاصله طبقاتی را کم می کند، به همه افراد جامعه فرصت های برابر می دهد، دست متجاوزان به ثروت ملی را قطع کرده و اجازه نمی دهد که ذره ای از بیت المال به ناحق مصرف گردد، او اگر مسئولی را عزل یا نصب می کند بر اساس میزان لیاقت و کارآمدی اوست. اصولگرا برای اجرای عدالت واقعی حاضر نیست کوچکترین ظلمی در حق کسی اعمال شود.... باید خودمان را درست کنیم و یک دستى به سر و صورت خودمان بکشیم، تا بتوانیم عدالت را اجرا کنیم؛ وظیفه‏ ى من و شما اینهاست. واقعاً باید با ویژه‏ خواران و فساد مبارزه کنیم.»

3- اصولگرا نان به نرخ روز نمی خورد. اصولگرا حرفش یکی است. سیاست در منظر اصولگرا تعریفی دیگر دارد‏‎؛ سیاست اصولگرا عین دیانتش و دیانت او عین سیاستش است. در سیاست اصولگرا‏، مکر و دروغ راه ندارد. در سیاست اصولگرا هدف وسیله را توجیه نمی کند، بنابراین اصولگرا هرگز به خود اجازه نمی دهد تا برای آنکه رای مردم جامعه را بدست آورد، به فریب آنها دست زند.

با کنکاشی کوتاه در تاریخ گذشته افراد ، اخلاق و حامیان انتخاباتی وی بسادگی قادر خواهیم بود سیاه و سفید افراد را از هم تشخیص و اصولگرا بودن به معنی واقعی را درک کنیم.

فروردین سال 95 باز هم شاهد انجام دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی و رقابت تنگاتنگ 4 کاندیدی که بیشترین آرا را از آن خود کرده اند برای تصاحب 2 کرسی از خانه ملت هستیم ، کرسی هایی که نه تنها بر وضعیت شهر بروجرد بلکه کل کشور تأثیر گذار خواهد بود ، پس با چشمان باز انتخاب کنیم و یادمان نرود که ما بروجردی ها برای این کرسی ها 1500 شهید در خاک و خون غلتیده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده ایم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 6
|
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
0
4
کسی که با خرید رای و هزینه های حیرت آور بالا آمده چگونه میتوند دلسوز شهر باشد!؟
|
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
1
4
کسی که با خرید رای و هزینه هابی حیرت آور بالا آمده چگونه میتوند دلسوز شهر باشد!؟
ﺁﺷﻨﺎ
|
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
0
1
ﭼﺮا ﻧﺎﻡ ﻧﻮﻳﺴﻨﺪﻩ ي اﻳﻦ ﻣﻂﻠﺐ ﺭﻭ ﺩﺭﺝ ﻧﻜﺮﺩﻳﺪ!!? ﺑﻪ ﻧﻆﺮﺕ ﭼﻪ ﻛﺴﻲ اﺯ ﻧﺎﻣﺰﺩﻫﺎ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺭﻭ ﺯﻳﺮﭘﺎ ﻧﮕﺬاﺷت!
|
|
۰۲:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
2
4
مقدسی رای زیاد یمیاره
باهوش
|
|
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
1
8
وقتی یکی از طرفدارای آقای X که الان تا 15 سال قبل کارگر ساختمونی بود و سواد هم که اصلا نداشت و حالا نوشابه سازی تو بروجرد داره و گردنش با تبر قطع نمیشه ،میلیاردی داره برای کاندید مورد حمایتش خرج میکنه فردا روزی اون نماینده رو ول می کنه به امون خدا . تا چند برابرشو وام و تسهیلات نگیره ول نمیکنه . این شده حال و روز شهر ما
ناشناس
|
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
0
7
توی شهری که دوتا نمایندش با هم سر سازگاری ندارن و هماهنگ نیستن بازنده اصلی مردم اون شهرن

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر