گفتگو با فعال محیط زیست بروجردی

فعال محیط زیست بروجردی گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل بهار و و روز طبیعت حال و روز محیط زیست و طبیعت را با رها کردن زباله های مختلف آشفته نکنیم.

کد خبر: ۱۰۵۳۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۳

" جواد قریب" فعال محیط زیست بروجردی در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: برخی از مردم در هنگام سفر به طبیعت و استفاده بردن از هوای دلپذیر و سرسبز آن، زباله های خود را در دامان طبیعت رها می کنند و به محیط زیست آسیب می زنند.
وی اضافه کرد: برای جلوگیری از ریختن زباله ها در طبیعت و برای اینکه نسبت به طبیعت خود حساس باشیم نیاز است که فرهنگ سازی انجام شود.
به گفته وی بهتر است فرهنگ سازی ابتدا از مدارس آغاز شود و در راستای حفظ محیط زیست و طبیعت برای دانش اموزان صحبت شود و از مضرات رها کردن زباله ها خصوصا زباله های پلاستیکی بیان شود تا هر یک از دانش اموزان این موضوع را در منزل و برای خانواده مطرح کنند و طبیعت را تمیز نگه داریم.
قریب اظهار داشت: به نظر من اگر هر روز تنها پنج دقیقه از طریق رسانه ها در راستای حفظ محیط زیست و طبیعت صحبت شود مطمئنا بسیاری از مردم نسبت به این موضوع توجه ویژه ای خواهند داشت.


وی بیان کرد: متاسفانه امروزه استفاده از سفره های یکبار مصرف و ظروف یکبار مصرف در طبیعت به امری عادی تبدیل شده و پس از استفاده این ظروف در همان اطراف فضای سرسبز و رودخانه ها رها می شوند و بیشترین آسیب به محیط زیست وارد می شود.
به گفته وی در زمان های گذشته مردم از ظروف ملامین در طبیعت استفاده می کردند و سعی می کردند تا طبیعت را پاکیزه نگه دارند اما استفاده از ظروف یکبار مصرف علاوه بر هزینه هایی که برای خانواده دارد به محیط زیست ضربه می زند.


فعال محیط زیست بروجرد گفت: بیش از 20 سال است که کار پاکسازی طبیعت را انجام می دهم و سعی می کنم تا چهره طبیعت را از زباله ها پاک نمایم.
قریب که کارمند بازنشسته است  و 63 سال سن دارد اظهار داشت: هر روز حدود 8 ساعت در طبیعت کار پاکسازی را انجام می دهم و خانواده نیز مرا در این راستا همراهی و تشویق می کنند.
وی بیان کرد: وقتی زمستان از راه می رسد و غذا برای حیات وحش کم می شود هر روز مقداری نان خشک برای حیات وحش خریداری می کنم و در طبیعت اقدام به رهاسازی غذا برای آنها می کنم .
به گفته وی اکنون که روز سیزده فروردین نزدیک است از همه شهروندان تقاضا دارم که زباله های خود را در کیسه های مخصوص قرار دهند تا طبیعت زیبا و پاکیزه باقی بماند.
انتهای پیام/ 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: محیط زیست طبیعت زباله 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر