به دلیل نبود مرکز شیمی درمانی

معاون علوم پزشکی دانشگاه بروجرد گفت: هم اکنون 900 بیمار سرطانی در بروجرد وجود دارد که 200 بیمار نیازمند شیمی درمانی به دلیل نبود امکانات و بخش شیمنی درمانی برای درمان به استانهای همجوار مراجعه می کنند.

کد خبر: ۱۰۷۵۰
تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰

به گزارش بازتاب بروجرد "محمد رضا مهرابی" در همایش بیماران خاص بروجرد که در سالن دانشگاه آزاد بروجرد برگزار شد گفت: در حال حاضر 900 بیمار سرطانی در بروجرد وجود دارد که 200 بیمار نیازمند شیمی درمانی بوده و این بیماران به دلیل نبود مرکز شیمی درمانی برای درمان به استانهای همجوار مراجعه می کنند.
وی اضافه کرد: در حال حاضر بیش از چهار میلیون و 500 هزارنفر به دیابت مبتلا هستند و افزون بر 8 میلیون نفر اماده دیابت می باشند اما با ورزش و تغذیه سالم می توان از بروز این بیماری پیشگیری کرد.
به گفته وی مرکز بیماریهای خاص در بروجرد  با بیش از پنج میلیارد تومان ساخته و تجهیز شد که بخش های دیالیز و آزمایشگاه و فیزیوتراپی این مرکز در حال فعالیت است و بخش های تالاسمی و شیمی درمانی هم در حال پیگیری است تا راه اندازی شود.
مهرابی اظهار داشت: در این راستا خیرین می توانند وارد عمل شوند و به کمک بیماران خاص بشتابند .
وی بیان کرد: متاسفانه مرکز بیماریهای خاص واقع در فاز 8 شهرک اندیشه بروجرد حتی یک دستگاه اتوبوس برای جابجایی بیماران هم ندارد و بیماران برای رفت و آمد در این مرکز با مشکل مواجه می شوند.
معاون علوم پزشکی اظهار داشت: تا کنون پیگیریهای زیادی انجام شده اما تا کنون اتوبوسی برای تردد در این مسیر قرار داده نشده است.
به گفته وی در سال 89 انجمن بیماریهای خاص در بروجرد راه اندازی شد که هدف از تاسیس خدمت رسانی به بیماران بوده است.
در ادامه "مجید شمس" رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد گفت: انسانها همواره به دنبال شرایط بهتر برای زندگی بوده اند اما هر چه علم پیشرفت می کند و تجهیزات زندگی بیشتر می شود ، دغدغه ها و استرس و همچنین فشارهای عصبی بیشتر می شود.
وی بیان کرد: امروز در شهرها انسانها در کنار هم احساس غربیگی می کنند و از احوالات هم خبر ندارند و همین انزوا طلبی ، افسردگی و بیماریها روحی و روانی را به دنبال دارد.
شمس اظهار داشت: بی تحرکی، استفاده از غذاهای آماده و فست فود و استرس سبب بروز بسیاری از بیماریها شده و شادی و نشاط در بین چهره ها نسبت به دوره های گذشته کمتر شده است.
به گفته وی اضافه وزن و کم تحرکی زمینه بروز بسیاری از بیماریها را فراهم کرده و می توان نتیجه این همه مشکل را در مراکز درمانی که روز به روز شلوغتر می شوند مشاهده کرد.
وی اضافه کرد: نیاز است که الگوی مصرف تغییر یابد و تحرک، ورزش، تغذیه سالم را در برنامه روزانه قرار دهیم.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر