گفتگوی تفصیلی با مسئول اداره ورزش و جوانان اشترینان

محسن عطایی : پیگیری مجدانه نمایندگان بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی برای اجرایی شدن مصوبات شورای برنامه ریزی استان از خواسته های بحق مردم اشترینان است.

کد خبر: ۱۰۹۴۹
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۲

به گزارش بازتاب بروجرد ، محسن عطایی مسئول اداره ورزش و جوانان اشترینان در گفتگوی تفصیلی با بازتاب بروجرد به کمبود ها و انتظارات مردم اشترینان در امر ورزش پرداخت که در ادامه می خوانیم.

ورزشکاران اشترینانی با دست خالی افتخار می آفرینند

جمعیت اشترینان و میزان سرانه فضای ورزشی در آن چقدر است؟

محسن عطائی : اشترینان با جمعیتی بالغ بر 5700 نفر  داری 3 مجموعه ورزشی است  که شامل مجموعه ورزشی تختی زیر نظر اداره ورزش و جوانان اشترینان ،سالن ورزشی آموزش و پرورش و سالن 9 دی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بروجرد است.

مجموعه ورزشی تختی اشترینان با قدمتی بالغ بر 50 سال دارای ساختمان های فرسوده و غیر استاندارد است که طبق مصوبه سال گذشته شورای برنامه ریزی استان که با حضور استاندار محترم در اشترینان برگزار گردید ، مصوب شد که یک مجموعه ورزشی چند منظوره و نیز استخر شنا با امکاناتی همچون سونا و جگوزی احداث شود .

ورزشکاران اشترینانی با دست خالی افتخار می آفرینند

در کل اشترینان حدود یک هکتار فضای ورزشی دارد که به نسبت میانگین کشوری از محروم ترین مناطق ورزشی در کشور محسوب می شود.

اشترینان دارای چند هیئت ورزشی است؟

محسن عطائی : هم اکنون با توجه به فضای ورزشی و امکانات بسیار محدود  موجود در اشترینان تنها 12 هیئت فعال ورزشی می توانیم داشته باشیم و در صورت وجود فضا و امکانات بیشتر بدون شک این تعداد افزایش پیدا خواهد کرد ، بر فرض اگر ما قصد ایجاد رشته های تنیس روی میز و شطرنج را داشته باشیم ، فضا و امکاناتی برای استقرار آنها در اختیار نداریم.

ورزشکاران اشترینانی با دست خالی افتخار می آفرینند

سالانه چه میزان اعتبار برای این هیئت های ورزشی از استان دریافت می کنید؟

محسن عطائی : سالانه حدود 164 هزار تومان به هر ازای هر هیئت ورزشی دریافت می کنیم که مبلغ بسیار ناچیزی است .

اشترینان با توجه به عدم وجود کارخانجات صنعتی فعال و اقتصاد پویا قابلیت جذب اسپانسر برای  رشته های ورزشی را ندارد و تنها با تکیه بر توان ضعیف خود به پیش می رود.

ورزشکاران اشترینانی با دست خالی افتخار می آفرینند

ورزشکاران اشترینانی در عرصه قهرمانی کشور چه جایگاهی دارند؟

محسن عطائی : ورزشکاران اشترینان با توجه به کمبود شدید امکانات ورزشی و با دستان خالی در عرصه رقابت های ورزشی استانی و کشوری خوش درخشیده اند به نحوی که در یک سال گذشته اشترینان به عنوان مهد دو و میدانی لرستان معرفی شد و توانست در این رشته قهرمانانی همچون حسن گودرزی دارای مقام آسیایی ، حسین گودرزی ، رضا سلیمی در رشته  پرش ارتفاع  ، امیر حسین برزویی  درماده 5 هزار متر قهرمان جوانان کشور و ایمان کلهری نیز مقام دوم کشوری را در رده نوجوانان کسب کنند.

در رشته سوارکاری نیز ماهان حسنی و سینا حسنی به عنوان برترین های  رشته سوارکاری در سطح کشور محسوب می شوند.

در قسمت خواهران نیز قهرمانان خوبی داریم از جمله خانم عسل شهبازی ، تینا بشیری ، تینا سلیمی، راضیه ولیپوری ، الهه صارمی، هستی رضایی ،ستایش علایی ، نرگش پیرزادی و خانم عاطفه گودرزی که دارای مقام های استانی و کشوری در رشته های مختلف ورزش هستند.

اشترینان در رشته والیبال با استعداد یابی و سازماندهی 5 تیم دارای ظرفیت بسیار بالایی است ، در زمینه فوتبال نیز استعداد های بسیار خوبی داریم و  انتظار ما از مسئولان استانی اسین است  که آرزوی دیرینه فوتبالیست های اشترینانی که حضور در لیگ استانی است را محقق کنند و در این زمینه با توجه به ضعف شدید مالی برای حضور در لیگ از آنها حمایت کنند.

ورزشکاران اشترینانی با دست خالی افتخار می آفرینند

مصوبات شورای اداری استان که با حضور استاندار لرستان در اشترینان برگزار گردید به کجا رسید؟

محسن عطائی : انتظار می رود با پیگیری مجدانه ای که توسط  نمایندگان بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی برای اجرایی شدن مصوبات شورای برنامه ریزی استان صورت گیرد ، از مشکلات جامعه ورزشی اشترینان کاسته شود و این موضوع از خواسته های بحق مردم اشترینان است.

ورزشکاران اشترینانی با دست خالی افتخار می آفرینند

چه انتظاری از مسئولان  کشوری و استانی دارید؟

محسن عطائی : با توجه به نبود امکانات تفریحی و رفاهی در اشترینان از مسئولان کشوری و استانی انتظار داریم چتر حمایتی خود را که نسبت به امر ورزش در شهرهای بزرگ و برخوردار گسترانیده اند ، به نسبت در استان های محروم  و شهر های کوچک همچون اشترینان بیشتر بگسترانند تا شاهد شکوفایی استعداد هایی باشیم که به راحتی پرچم کشور عزیزمان را بر قله های افتخار در اقصی نقاط گیتی قرار دهند.

هم اکنون دوندگان اشترینانی در پیست خاکی مشغول به تمرین هستند که نیاز است در این خصوص نیز چاره ای اندیشیده شود.

استخر شنا نیز یکی از خواسته های مردم اشترینان است  ، اما این امر برای بخش خصوصی صرفه اقتصادی ندارد و امکان سرمایه گذاری بخش خصوصی با توجه به جمعیت اشترینان نیست ، از مسئولان استانی و نمایندگان شهرستان در مجلس انتظار پیگیری  مصوبه شورای برنامه ریزی تا حصول نتیجه را در خصوص احداث استخر را داریم.

همچنین از مسئولان دو و میدانی استانی انتظار داریم با توجه به اینکه اشترینان مهد دوندگان و قهرمانان کشوری است ، بودجه و امکانات بیشتری را در اختیار دوندگان قرار دهد تا بتوانند قهرمانی ملی خود را حفظ و  موجب تربیت قهرمانان جدید در این رشته ورزشی شوند.

ورزشکاران اشترینانی با دست خالی افتخار می آفرینند

چرا دیوار ضلع شمالی زمین چمن تخریب شده است؟

محسن عطائی : با توجه به وجود جاده ی خاکی و غیر استاندارد در کنار ضلع شمالی زمین چمن مجموعه ورزشی تختی اشترینان ، عبور و مرور زیاد وسائط نقلیه سنگین باعث ایجاد فشار به دیوار زمین چمن و در نتیجه تخریب آن شده است و طی مکاتبات صورت گرفته با استان قرار شد که  میزان هزینه بازسازی دیوار برآورد و در تابستان سال جاری دیوار کشی شود.

ورزشکاران اشترینانی با دست خالی افتخار می آفرینند

در پایان اگر صحبتی دارید بفرمائید؟

محسن عطائی : ورزش ابزاری کاربردی و پیشگیرانه در جهت مقابله با گسترش اعتیاد ، جرم ، افسردگی و شیوع بسیاری از بیماری های روحی و جسمی محسوب می شود و ای کاش افرادی همچون خیرین مدرسه ساز به عنوان خیرین ورزشگاه ساز سازماندهی شوند و در راستای ساخت و بهره برداری از فضاهای ورزشی در جهت  پیشگیری از بسیاری از معظلات امروز جامعه  به یاری مردم به ویژه جوانان و نوجوانان ساکن در مناطق محروم بشتابند.

در پایان از فرمانده محترم ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بروجرد و نیز مسئولان آموزش و پرورش اشترینان که تمام امکانات ورزشی خود را در راستای پر نمودن اوقات فراغت و شکوفایی استعداد های جوانان و نوجوانان اشترینانی در اختیار ورزش دوستان قرار می دهند کمال تقدیر و تشکر را داریم.

انتهای پیام/

نویسنده : ابراهیم پوربهرام

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 3
روزبهانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۶
0
0
سلام،اقا نسبت به نظرات همه اصل بیطرفی رعایت شود.
روزبهانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۶
0
1
سلام ا و عرض ادب خدمت مدیریت سایت باز تاب .ایکاش مدیریت محترم بازتاب از سابقه ورزشی و مدرک تحصیلی اقای عطایی هم ی مصاحبه میگرفتند.وقتی که مدرک لازم و شناخت کافی از از ورزش نداشته باشند این میشه که مجموعه خوب تختی اشترینان در حال ویرانی باشد.و از ایشان سوال میشد که این همه پول اجاره زمین فوتبال چرا دیوار بالای استادیوم باز سازی نمیکنند دیواری که در ایتدا خرابی 2متر بوده و الان شده 30متر خرابی.در ضمن امکانات ورزشی در اشترینان خوب هستش فقط احتیاج به نگهداری صحییح دارد.ایا این که بذاریم دیوار و امکانات فعلی خراب و ویران شوند که بتوانیم هر روز توی سایتها بچه های اشترینان گول بزنیم که داریم بودجه ساخت تهیه میکنیم کار درستی هستش.لطفا بجای شعار بیخود به همین مجموعه فعلی رسیدگی شود.مردم اشترینان فقط کمبود استخر شنا دارند...از مسئولین محترم ورزش استان درخواست پیگیری و جلوگیری از تخریب و ویرانی بیشتر مجموعه تختی اشترینان را داریم.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۳
0
0
با تشكر از شما و مسئول ورزش شهر كه شفاف سازي نمودند

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر