معاونت آموزش و پژوهش دانشگاه آیت اله بروجردی(ره) گفت: 5200 نفر در کنکور امسال در بروجرد شرکت می کنند که آمار داوطلبان نسبت به سالهای قبل کاهش یافته است.

کد خبر: ۱۱۰۸۳
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۳

"رشید رکابیان" معاونت آموزش و پژوهش دانشگاه آیت اله بروجردی(ره) در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: در کنکور سراسری امسال در بروجرد 5200 داوطلب در پنج رشته با هم به رقابت می پردازند.
وی اضافه کرد: جمعیت کنکوریهای امسال در بروجرد نسبت به سالهای قبل کاهش یافته که این کاهش حضور داوطلبان در کل کشور وجود دارد چرا که با توجه به کاهش جمعیت، تعداد داوطلبان هم کاهش می یابد.
به گفته وی افزایش تعداد دانشگاه ها و کاهش جمعیت سبب می شود تا سال به سال تعداد داوطلبان کنکوری کاهش یابد .
رکابیان با اشاره به این که این آزمون نوعی رقابت برای انتخاب رشته است اظهار داشت: در واقع همه داوطلبان شرکت کننده در این آزمون سراسری قبول خواهند شد.
وی بیان کرد: با توجه به کاهش داوطلبان برای کنکور سراسری ، رقابت برای صندلی دانشگاه ها نیست بلکه رقابت برای انتخاب رشته است.
به گفته وی کنکور سراسری امسال طی روزهای 24 و 25 تیرماه در بروجرد همزمان با سراسر کشور و در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شود و نتاج این آزمون یک ماه بعد اعلام می شود .
معاونت آموزش و پژوهش دانشگاه آیت اله بروجردی(ره) گفت: سال گذشته در رقابت کنکور سراسری رتبه های دو رقمی نیز وجود داشت که امیدواریم امسال رتبه های تک رقمی هم در بین داوطلبان بروجردی وجود داشته باشد.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر