در حال حاضر بیش از سه هزار دستفروش بروجردی برای رهایی از بیکاری اقدام به دستفروشی در خیابان ها و پیاده روها می کنند که در پیاده روها دیگر جای سوزن انداختن نیست و قرار است طی چند روز آینده دستفروشان در 8 نقطه شهر مستقر شوند.

کد خبر: ۱۳۱۷۷
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۳

به گزارش بازتاب بروجرد هر طرف از خیابان های اصلی شهر را که نگاه می کنی بساط گرانی را می بینی که کالا و اجناسی را می فروشند، از کیف و کفش گرفته تا روسری، لباس بچگانه، مواد خوراکی و ...که هر کدام با فریاد زدن و قیمت کالا سعی در جلب مشتری دارند.

 

مدتهاست پیاده روهای بروجرد، دربست در اختیار دستفروشانی است که برای رهایی از بیکاری و کسب روزی حلال چاره ای جز دستفروشی ندارند، در این این افراد هم کودکان دیده می شود، هم جوانان با مدارک تحصیلی مختلف و هم افراد پیر که صبح و عصر برای فروش اجناس و کسب درآمد تلاش می کنند.

 

تعطیلی کارخانه ها و کارگاه ها سبب افزایش بیکاری در شهر شده، از کار که خبری نیست پس از این اوضاع می توان دریافت که چاره ای جز دستفروشی وجود ندارد و همین امر سبب شده تا این روزها بیش از سه هزار دستفروش در بسیاری از خیابان های بروجرد مشغول به دستفروشی شوند.

 

نتیجه تصویری برای دستفروشی

 

با نگاهی گذرا به پیاده روهای بروجرد به خوبی می توان دریافت که دیگر جای سوزن انداختن در پیاده روها نیست و گاهی سبب می شود تا شهروندان برای تردد، وارد خیابان شوند و ممکن است مشکلاتی ایجاد شود.

 

از سوی دیگر سالهاست که قرار است ساماندهی دستفروشان در این شهر اجرایی شود اما امروز و فردا شدن، بی توجهی و بی تفاوتی برخی از مسئولین سبب شده تا این موضوع مهم در حاشیه قرار گیرد و سالهاست ساماندهی آنها فقط و فقط در جلسات گفته می شود و بعد از مدتها هم به فراموشی سپرده می شود.

 

گویا این بار مسئولین عزم خود را جزم کرده و آستین همت بالا زده تا این بار ساماندهی دستفروشان را به طور جد در دستور کار قرار دهند.

 

نتیجه تصویری برای دستفروشی

 

"احمد گودرزیان" معاون فرماندار بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجردگفت: وجود بیش از سه هزار دستفروش در شهر بروجرد برای شهروندان ایجاد مزاحمت می کند و ممکن است مشکلاتی هم برای خود این افراد رخ دهد که ساماندهی آنها در 8 نقطه در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی اضافه کرد: دستفروشان طی روزهای آینده در 8 نقطه از شهر مستقر می شوند و علاوه بر این نقاط قرار است با ورود بخش خصوصی چهار نقطه دیگر هم برای دستفرشان مهیا شود که در مجموع دستفروشان در 12 نقطه ساماندهی خواهند شد.

 

گودرزیان اظهار داشت: در تمامی این نقاط باید شرایط لازم و مورد نیاز برای دستفروشان از جمله شرایط بهداشتی و سرویس بهداشتی مهیا شود و با این اقدام ساماندهی دستفروشان برای همیشه در شهر صورت گیرد.

 

نتیجه تصویری برای دستفروشی

 

به گفته وی البته در قسمت های شرقی و غربی جنب بازار نیلوفر هم در نظر داریم در صورت ساماندهی و ایجاد شرایط برای دستفروشان آماده شود که نیاز است برای پیشبرد کارها شهرداری و شورا با همکاری فرمانداری تلاش نمایند.

 

معاون فرماندار بروجرد تصریح کرد: تعداد دستفروشان در پیاده روهای بروجرد آنقدر زیاد است که اگر این روند ادامه داشته باشد تا 10 روز آینده به هیچ عنوان نمی توان از پیاده روها حرکت کرد و برای جلوگیری از ایجاد مزاحمت برای شهروندان و رفاه حال دستفروشان طی چند روز آینده دستفروشان در نقاط مورد نظر مستقر می شوند.

 

وی بیان کرد: حضور دستفروشان فضای زشتی را در شهر ایجاد می کند که با همکاری دستگاه ها و مسئولان مربوطه در تلاش هستیم تا دستفروشان ساماندهی شوند.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر