هشتم آبانماه سالروز شهادت شهید فهمیده است و هفته بسیج دانش آموزی فرصتی برای ترویج فرهنگ بسیجی است.

کد خبر: ۱۴۱۰۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۷

به گزارش بازتاب بروجرد هشتم آبانماه روزی فراموش نشدنی در تقویم است، روزی که نوجوان 13 ساله در جنگ تحمیلی نارنجک به کمر می بندد و خود را به سمت تانک های دشمن می رساند و در نهایت با جلوگیری از پیشروی تانک ها در این راه به شهادت می رسد.

 

در دوران هشت سال جنگ تحمیلی جوانان و نوجوانان زیادی جانانه و شجاعانه تا پای جان  در برابر دشمن ایستادند و پس از هشت سال نبرد سرانجام ایران اسلامی با تقدیم هزاران شهید پیروز این میدان شد.

 

دانش آموزان زیادی در هشت سال دفاع مقدس وارد میدان نبرد شدند گرچه سن و سال آنها کم بود اما مردانه ایستادگی کردند و از ارزشها و وطن دفاع کردند به طوری که در دوران دفاع مقدس 36 هزار دانش آموزان جان خود را تقدیم کرده و به فیض شهادت نائل آمدند.

Related image

اما حسین فهمیده، دانش آموز 13 ساله ای که در دوران دفاع مقدس برای دفاع از وطن ایستاد و در هشتم آبانماه سال 59 به شهادت رسید و امام خمینی (ره) در این راستا فرمودند رهبر ما آن طفل سیزده ساله ای است که با قلب کوچک خود که ارزشش از صدها زبان و قلم بزرگ تر است، با نارنجک ، خود را زیر تانک دشمن انداخت وآن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید.

 

شهید حسین فهمیده یکی از هزاران  بسیجی با ایمان و مخلصی بود که در جنگ تحمیلی وارد میدان نبرد شد و با شهادت خود درس از جان گذشتگی، ایثار و شجاعت را به همه آموخت.

Image result for ‫دانش آموزان بسیجی‬‎

دشمن پس از شکست در جنگ تحمیلی تلاش می کند تا از هر راهی به هدف خود برسد، امروزه دشمن اعتقادات جوانان را هدف قرار داده اما همه نوجوانان و جوانان باید با تاسی از شهدا راه همه شهدا را ادامه دهند و دشمن را در رسیدن به اهداف خود ناکام بگذارند.

 

بعد از شهادت حسین فهمیده هشتم آبانماه به عنوان روز بسیج دانش آموزی و 13 آبان به عنوان روز دانش آموز نامگذاری شده و در این روز راهپیمایی همه دانش آموزان پا به پای ملت ایران اسلامی بار دیگر خشم و انزجار خود را علیه آمریکا و استکبار جهانی فریاد می زنند.

 

"صادق قاسمی" مسئول بسیج دانش آموزش بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: هفته بسیج دانش آاموزی فرصتی برای ترویج فرهنگ بسیجی است که به همین مناسبت برنامه های مختلفی برگزار می شود.

Image result for ‫دانش آموزان بسیجی‬‎

وی اضافه کرد: کوهپیمایی دانش آموزان، برگزاری نمایشگاه هایی در مدارس از فعالیت دانش آموزان، نواختن زنگ ایثار و شهادت، غبار روبی گلزار شهدا، دیدار با امام جمعه، نشست بصیرتی، تجلیل از دانش آاموزان نخبه بسیجی از مهمترین برنامه های هفته دانش آموزی در بروجرد است.

 

قاسمی اظهار داشت: برنامه ریزی لازم برای راهپیمایی 13 آبان انجام شده که همه دانش آموزان در این روز در راهپیمایی شرکت می کنند و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را فریاد می زنند.

 

لازم به ذکر است که340 دانش آموز از بروجرد در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده اند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر