فعالیت کمپ های غیر مجاز به دلیل نبود نظارت است، کمپ هایی که بدون مجوز و داشتن شرایط همچنان فعالیت دارند.

کد خبر: ۱۴۳۷۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۹

به گزارش بازتاب بروجرد کمپ های ترک اعتیاد با هدف کمک به معتادان برای ترک اعتیاد راه اندازی شده اند اما در کنار این کمپ های مجاز، کمپ هایی به صورت غیر مجاز و غیر قانونی برای ترک اعتیاد معتادان وارد کار شده اند که بدون هیچگونه کار کارشناسی و خدمات لازم همچنان فعال هستند.

 

کمپ های غیر مجاز نه تنها دردی از معتادان را درمان نمی کند بلکه گاها به مشکلات آنها اضافه می کند و همچنان در نبود نظارت های کافی شاهد فعالیت این کمپ ها هستیم.

 

ظهر امروز چهارشنبه جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر در فرمانداری بروجرد برگزار شد، ابتدا مجتبی بیرانوند دبیر این شورا اظهار داشت: ضروری است تا با اقدامات فرهنگی در راستای پیشگیری از اعتیاد بیش از این کار شود که آموزش و پرورش و ارشاد می توانند در این راستا بسیار اثر گذار باشند.

 

جمع آوری معتادین متجاهر در ایام نوروز

وی با اشاره به جمع آوری معتادین متجاهر اضافه کرد: جمع آوری معتادین متجاهر بر عهده شهرداری است و باید این افراد جمع اوری و به مرکز استان انتقال داده شوند به طوری که امسال باید 450 نفر از این معتادان در ایام نوروز در کل استان جمع آوری و در مرکز نگهداری شوند.

 

بیرانوند از راه اندازی اردوگاه ترک اعتیاد در استان خبر داد و تصریح کرد: این اردوگاه با همت بسیج و سپاه راه اندازی می شود که هم اکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با راه اندازی این اردوگاه، شرایط لازم برای ترک اعتیاد معتادین فراهم می شود.

 

به گفته وی بسیاری از کمپ ها با مشکل کمبود پزشک و روانپزشک مواجه هستند و باید در جهت رفع این مشکل و همچنین نظارت کافی در کمپ ها اقداماتی صورت گیرد.

 

وی بیان کرد: 80 درصد معتادانی که قصد ترک اعتیاد دارند شرایط لازم مالی را برای هزینه های  کمپ ندارند و باید تلاش کرد تا با برنامه ریزی این افراد هم اقدام به ترک کنند.

 

ضروری جلوگیری از فعالیت کمپ های غیر مجاز

در ادامه عبدالرحمن رحیمی فرماندار بروجرد گفت: چرا کمپ های غیر مجاز فعالیت دارند؟ چرا از ابتدا جلوی فعالیت آنها گرفته نمی شود؟

 

وی بیان کرد: ضروری است تا مسئولین از ارائه آمارهای غیر واقعی خودداری کنند چرا که گاهی این آمارها خطرناک هستند.

 

سه کمپ غیر مجاز در بروجرد

در ادامه کرم رضا پیردایه افزود: در بروجرد سه کمپ غیر مجاز وجود دارد که باید سریعا اقدام به پلمپ آنها شود.

 

به هر حال ضروری است اقدامات لازم و شرایط برای ترک اعتیاد معتادان فراهم شود و از فعالیت کمپ های غیر مجاز جلوگیری شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر