گرین : عده‌ای از افرادی که جزو متهمان فتنه 88 محسوب می‌شوند پس از گذشت چهار سال خود را شاکیان انتخابات می‌دانند.

کد خبر: ۱۵۳۵
تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۴

به گزارش گرین، سایت فرهنگ نیوز نوشت: فتنه 88 به‌عنوان برگی از کتاب تاریخ معاصر کشورمان، دربرگیرنده درس‌های بی‌نظیری برای نسل‌های آینده بود. لزوم هوشیاری ملت در برابر تحریکات و القائات رسانه‌های بیگانه، خویشتن‌داری کاندیداها در برابر فضای ملتهب انتخاباتی، حرکت در مسیر قانون تحت هر شرایط و موارد دیگری از همین دست، درس‌های اصلی فتنه 88 بودند.

در طول مدت اوج فتنه، بیانیه‌های میرحسین‌موسوی به‌عنوان نمونه بارزی از قانون‌شکنی، عدم پایبندی به‌ادعاها و تعهدات، حرکت در مسیر دلخواه دشمن، تنش‌آفرینی و کوشش جهت گسترش نفاق عمل کرد. همین موضوع سبب شده است تا اهمیت شناخت دلیل اصلی رفتار مدعیانه سران فتنه، مورد توجه قرار گیرد.

 

* تعویض جایگاه متهم و شاکی در ماجرای فتنه88

از عمده‌ترین موضوعات در فتنه 88 که نقشی حساس اما ناپیدا در پیشبرد آن برعهده داشت، ماجرای تعویض جایگاه متهم و شاکی بود. کسانی که نه‌تنها قبل از پایان رأی‌گیری –و نه رأی‌شماری- اقدام به اعلام پیروزی کرده بودند، بلکه وقوع تقلب را قبل از وقوع آن کشف و نقشه اغتشاشات بعد از آن را طراحی کردند!

این عملیات از پیش طراحی شده بر مبنای یک واقعیت وارونه شکل گرفت و آن تعویض جایگاه متهم با شاکی بود. درحالی که نامزدهای شکست‌خورده با لشکرکشی خیابانی، زورگویانه بر طبل ابطال انتخابات کوبیدند، در حقیقت همه سازوکارهای قانونی را زیر پا گذاشتند.

اغتشاش، ادعاها و تهمت‌های متعدد و بی‌اساس به ارکان نظام، تشویش اذهان عمومی و بسیاری از جرایم دیگر که مجموعه کاملی از جرایم انتخاباتی عمومی و البته سیاسی را در بر می‌گرفت، تنها یک روی سکه قانون شکنی فتنه‌گران سال 88 بود.

جالب آنجاست که در این شرایط، اغتشاش‌گران کوشیدند تا خود را در جایگاه شاکی قرار دهند و حتی اتهام انجام این کلکسیون کامل از رفتارهای غیرقانونی را از خود سلب کنند!

اتهام‌زنی آنها به ارکان نظام تا آنجا پیش‌رفت که رسماً خواهان تعویض جایگاه متهم و شاکی شدند و با لحنی طلبکارانه خود را شاکی و در مقام صاحب حقوق تضییع شده خطاب کردند!

 

* فتنه‌گرانی که دست‌بردار نیستند

روند طلبکاری جماعت مورد اشاره اگر چه قبل از فتنه 88 نیز با روش‌های گوناگون انجام می‌شد اما بعد از این برهه، بسیار پررنگ‌تر از قبل مورد توجه آنها قرار گرفته و دستور کار آنها شد.

فتنه‌گران از هر فرصتی برای بیان ادعاهای طلبکارانه خود استفاده کرده و می‌کوشند ضمن رفع اتهام از خود در برابر اسناد و مدارک غیر قابل انکار، تاکتیک فرار روبه‌جلو را اتخاذ کرده و باج‌خواهی از نظام را سرلوحه رفتار و مشی خویش قرار دهند.

بی‌توجهی به جایگاه قانون و قانون‌مداری، ادامه ارتباط با رسانه‌های معاند و ضدانقلاب، اظهارنظرهای تند و با هدف ایجاد تنش و اصطکاک، ترویج فضای یأس و ناامیدی، تلقین وجود تبعیض نسبت به دو تن از سران فتنه و کوشش جهت تطهیر افراد دخیل در فتنه، تنها چند نمونه مشخص از اعمال فتنه‌گران طلبکار، تا زمان حال بوده است.

 

* لزوم بیان واقعیت‌ها به مردم

حفظ حریم‌ها، رعایت حرمت‌ها، توجه به مصالح جامعه، در نظر گرفتن اولویت‌های کشور، تلاش جهت آرام‌سازی فضای کشور و از همه مهم‌تر، تلاش جهت افزایش بصیرت و شناخت حقیقت‌ها مطابق با فرمایشات مقام معظم رهبری؛ دلایل موجهی بود برای آنکه در طول دو تا سه سال گذشته، بعضی حقایق بازگو نشود و نقش‌های تعدادی از فتنه‌گران در ایجاد آشوب‌های سال88، کمتر مورد بررسی و تحلیل عمومی قرار گیرد و به حجم عظیمی از مصلحت‌ها عمل شود؛ اما شرایط فعلی  فضای تلاش فتنه‌گران و ایادی آنها برای حضور در عرصه انتخابات و ایفای نقش در روند این واقعه عظیم ملی‌است.

طبیعی است که در موقعیت فعلی باید گزینه‌های متفاوت و کارآمد برای مهار خطرات احتمالی پیش رو در نظر گرفت و چندین نقشه را روی میز گذاشت.

بی‌شک از مهمترین گزینه‌ها جهت مهار زیاده‌طلبی‌های فتنه‌گران، بیان شفاف واقعیت‌ها به مردم است تا با چشمانی بازتر از قبل و با بصیرتی افزون بر آنچه باعث حضور چشمگیرشان در حماسه 22بهمن91 شد، حضور خود را در انتخابات سال92 و خلق حماسه سیاسی ثبت کنند.

 

* تجمع فتنه‌گران طلبکار در میدان انتخابات

با نگاهی اجمالی به عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم، برخلاف ادعاهای پیشین و ابراز عقیده‌های جسته‌ و گریخته فتنه‌گران، جماعت مورد اشاره به‌شدت علاقه‌دارند که در صحنه انتخابات نقش‌آفرینی کنند. این علاقه سبب شده است که با تجمع متراکمی از این افراد در صحنه کاندیداتوری و چانه‌زنی‌های سیاسی مواجه باشیم.

البته وجه اشتراک این افراد، همانطور که قابل حدس زدن است، طلبکار بودن آنها از نظام و مردم مسلمان کشورمان است.

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 6
محمدرضا اسماعیلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
0
33
نعمت هشیاری امت حزب الله دوای درد زخم های چرکین فتنه ی 88 است . گذر زمان ، دروغ ها و حیله های آنان را آشکار ساخته اما روباه های مکار همیشه به یک شیوه ی ثابت حمله نمی کنند . که اگر اینگونه بود دیگر مکار به آنان لقب نمی دادند . تحلیل فتنه ی 88 در دی ماه هر سال ارزشمند است . اما ارزشمندتر از آن به روز شدن در برابر حیله های تازه از راه رسیده ی مکاران است . ارتقاء سطح بصیرت امت حزب الله به یمن تحلیل وقایع پیش از وقوع با نگاه دقیق به علائم و نشانه های طرح های جدید دشمن ، می تواند به حقیقت معنا پدافند واقعی در عرصه ی جنگ نرم باشد . در غیر اینصورت منتظر حمله ی دشمن شدن و مورد اصابت ضربه ی دشمن واقع شدن و بعد تلاش برای جلوگیری از تکرار ضربه ی دشمن هنر نیست . بلکه هنر حقیقی در عرصه ی دفاع نرم تحلیل مهره سازی ها و مهره چینی ها و آگاه شدن از نقشه ی دشمن و مهمتر از این آگاه کردن اهل بصیرت و آحاد افراد جامعه از توطئه ها ؛ پیش از وقوع است .
علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۳
0
32
الفتنۀ الشدُّمن القتل
علی
|
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۳
0
32
الفتنۀ الشدُّمن القتل
محمدرضا اسماعیلی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
0
40
شوخی نیست ... قصه نیست ..... ادعا نیست .... واقعیتی بود که اتفاق افتاد ... اینان قصد براندازی داشتند !!!!!! .... آمده بودند تا خون تمام شهدا و زحمات تمام ملت را بر باد دهند !!! .... حتی به زبان نیز اقرار به توبه نکرده اند .... دارند اردوی داخل و خارجشان را تدارک می بینند .!! ... و من و تو و هر کس که دغدغدغه ی اسلام و انقلاب را دارد اگر هشیار نباشد !! .. فردایش پر از افسوس و هیهات خواهد بود . هشیار باشید موش های به سوراخ خزیده بیرون آمده اند !! .. دارند جولان میدهند ... مبادا ...... مبادا ..........!...... اینجا هم کربلاست ... مگر کربلا صحنه ی تقابل حق و باطل و صداقت با نفاق و تزویر نبود .؟... همه جا کبلاست .. کل ارضٍ کرببلا و کل یومٍ عاشورا .... من و تو در کربلا ی مان در کدام سمت و سو موضع گرفته ایم ؟؟ ....
فیروز علی یاری
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۵:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۰
0
48
هشیار باید ..... بیش از پیش بصیر باید ........................ افزونتر از قبل آماده باید .......................... با سر و جان صحنه ی نبرد و تقابل ِ حق و باطل ................... واقعی است !! ... حقیقی است !! گوش به فرمان ولایت باید ................................ پیروزی نزدیک است نزدیک...............
محمدرضا اسماعیلی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۵:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۰
0
47
اگه دست بردار بودند که اسمشون فتنه نبود (الفتنة الشدُّ من القتل) فتنه یعنی همین . اهل فتنه یعنی کسانی که بظاهر در صف خودی هستند و روبروی دشمن !!!! اما در حقیقت در صف دشمن اند و روبروی خودی ها !!!!!

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر