گرین : در کشوری که با نظام مقدس جمهوری اسلامی عجین شده اکثریت ما به دین مقدس اسلام و مذهب تشیع اعتقاد داریم، اما در بسیاری از مواقع شاهدیم که افرادی با بیان کردن مسائلی سعی در بردن آبروی افراد، تهمت زدن و ترور شخصیتی به قصد برجسته کردن خود را دارند.

کد خبر: ۱۶۶۶
تاریخ انتشار: شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۳
به طوریکه در آیات قرآن هم تاکید شده که آبروی مردم را کم‌ارزش نینگاریم و بدانیم که نقل تهمت ها و شایعات از گناهان کبیره است و کوچکی یا بزرگی گناه را باید خداوند تعیین کند.

با این حال می بینیم که چند سالی است که برخی از افراد صاحب منصب و به ویژه سیاسیون کشور با اتهاماتی درست یا غلط و یا اثبات شده و نشده سعی در تخریب نفر مقابلشان دارند و با وجود ادعای مسلمانی از ریختن آبروی شخص هم ابائی ندارند.

این روزها هم با گرم شدن فضای انتخابات، کاندیداها جلسات و سخنرانی های متعددی را برگزار می کنند و اغلب برای رسیدن به خواسته هایشان از این حرف و نقل قولی دریغ نمی کنند چه بسا این نقل قول ها و تعاریف آنقدر بی ربط باشد که برای ارتباط با شخص مورد مناقشه باید ساعت ها تمرکز کرد و یا تا اندازه ای بزرگ روایت شود که شنونده باید در تعاریف واژگان مطرح شده تجدید نظر کند.

دوشنبه شب کامران باقری لنکرانی یکی از کاندیداهای جبهه پایداری در ریاست جمهوری در جمع برخی از طلاب اصفهان گفت: "ما همین الان هم در موتورهای جستجوگر اینترنتی(عکس)هاشمی 2005 را جست‌وجو کنیم به قول برخی روزه باطل کردن است. خوب در این شرایط ممکن است همان کاروان‌ها و رفتارها تکرار شود."

در نگاه نخست به این صحبت باید گفت که نگارنده به هیچ وجه قصد تایید و یا رد نظرات کاندیدای خاصی را ندارد. اما به لحاظ اخلاقی این اظهارنظر درست است؟ آیا این کاندیدای محترم در به کار بردن واژه ها درست عمل کرده یا ما باید در مفهوم برخی واژه ها یمان شک کنیم؟ آیا تخریب یک کاندیدا باعث بزرگی و افتخار کاندیدای دیگر میشود یا اگر قرار است کاندیدایی نزد مردم صاحب آراء شود باید خود از وجنات و رزومه کاری دفاع کند؟

تا جایی که در رساله ها و احادیث آمده، 9 چيز روزه را باطل مى كند: خوردن و آشاميدن، جماع، استمناء، دروغ بستن به خدا و پيغمبر(ص) و معصومين(ع)، رساندن غبار به حلق، فرو بردن تمام سر در آب، باقى ماندن بر جنابت و حيض و نفاس تا اذان صبح، اماله كردن با چيزهاى روان، قى كردن.در عکس هایی که در رابطه با هاشمی 2005 منتشر شده شاید خیلی مناسب نباشد اما نه در احکام 9 گانه مبطلات روزه می گنجد و نه واقعا باعث بروز اتفاقات منتهی به گناه می شود اگر سری به برخی از سایت های اینترنتی بزنیم در می یابیم که تصاویر به مراتب ناموجه تر از هنرمندان فعال در عرصه های مختلف سینما و تلویزیون به وفور منتشر شده که تاکنون روزه هیچکسی را هم باطل نکرده است.از این رو جا دارد کاندیدای مذکور و همینطور سایر کاندیداها حتی اگر قصد ترور شخصیت نامزد دیگری را هم داشتند ابتدا با مشاورانی که به مسائل حقوقی، دینی و سیاسی آشنایی دارند، تبادل نظر کنند و سپس با رعایت اصول اخلاقی به سخنرانی خود بپردازند. 
    
 
 
 

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر