اختصاصی گرین/

گرین : باند بازی و زد وبند های اداری در شهرداری شهرستان بروجرد و سپردن کار های عمرانی به افراد نالایق باعث حیف و میل شدن و گاهاً به خطر افتادن جان مردم می شود.

کد خبر: ۱۶۸۰
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۱

به گزارش خبرنگار گرین ، به کارگیری و استفاده از مصالح استاندارد و مرغوب برای ساخت اماکن و معابر شهری هم به جهت طول عمر این بنا ها و هم به جهت امنیت و زیبایی شهر لازم و ضروری است.

در سال های اخیر به دلیل زدو بند های اداری و سپردن پیمانکاری این بنا ها به  افراد نزدیک یا فامیل برخی مسئولین شهرداری و شورای شهر که صلاحیت و تخصص کافی در این زمینه را ندارند متأسفانه شاهد حیف و میل بیت المال و حتی به خطر افتادن جان افراد می باشیم.

با گردش کوتاهی در سطح شهرستان به موارد زیادی بر خواهیم خورد از جمله آسفالت خیلی از کوچه ها که دیگر کارآیی نداشته و با قطر بسیار نازکی کار شده اند و با گذشت چند ماه و عبور و مرور وسائط نقلیه به طور کامل متلاشی شده و از بین می روند ، یا سنگ فرش معابر که به علت نامرغوب بودن این سنگ ها و موزائیک ها بعد از مدت کوتاهی از بین می روند و هزینه بالایی را بر شهرداری تحمیل می کنند.

نمونه دیگری دستشویی هایی هستند که در بالای تپه چغا قرار دارند و کمتر از چند ماه از تکمیل آنها می گذرد که سقف قسمت خواهران نشست کرده و دیواره آن ترک برداشته و بع علت نا ایمن بودن قفل شده است .

ضمن تاكيد بر مساله برخورد حقوقي با پيمانكاراني كه رعايت اصول استاندارد را در ساخت و سازها مد نظر قرار نمي دهند، پيشنهاد می شود كليه دستگاه‌هاي اجرايي مكلف به عقد قرارداد با پيمانكاراني گردند كه فرآيند كنترل كيفيت يا استاندارسازي‌ را در مصالح ساختماني رعايت مي كنند  و تخصص لازم در این زمینه را نیز داشته باشند.

و در طی كار بايد آزمون كنترل كيفيت مصالح ساختماني مانند بتن ،ميلگرد،شن ،ماسه و... را به صورت آني توسط آزمايشگاه‌هاي تاييد صلاحيت اعلام شود و لازم است با پیمانکارانی که به تعهدات خود عمل نمی کنند برابر قانون با آنها برخورد شود. 

اما با وجود قوانین باز هم عده ای چشم خود را بر این واقعیات می بندند و به تهعدات خود در این مورد عمل نمی کنند.

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر