گرین :مداح اهل بیت در خصوص دیدارش با رهبر معظم انقلاب گفت: حضرت آقا فرمودند که «آقای کریمی دیگه سنج و دمام نزن» و من هم به ایشان عرض کردم: چشم.

کد خبر: ۱۷۶۱
تاریخ انتشار: یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۵۳

 به گزارش گرین، سایت عقیق نوشت: مراسم جشن میلاد امیرالمومنین علی علیه السلام در شب ولادت آن حضرت در امام زاده علی اکبر چیذر برگزار شد. این مراسم با قرائت قرآن و سخنرانی حجت الاسلام شهاب مرادی آغاز شد و سپس حاج محمود کریمی مدیحه خوانی نمود.

 کریمی در ابتدای برنامه اش با اشاره به شایعات بوجود آمده از ماه محرم نسبت به نحوه عزاداری و استفاده از سنج و دمام در مجالسش گفت: اگر آقا فرمودند «دمام» نزنید، دلایل خاص خودش را داشت و البته بعضی از دلایل هم گفتنی نیست. هر چند کار ناشایستی صورت نگرفته بود.

وی در ادامه گفت: ما در حقیقت سنج و دمام را از بقیه آلات موسیقی جدا کرده بودیم و عین کلام حضرت آقا در محرم این بود «مراقب باشید چیزی به این ها اضافه نشود.»

گفتم: چشم

حاج محمود کریمی به دیدار خود با رهبر معظم انقلاب در ایام فاطمیه نیز اشاره کرد و افزود: این بار که من حضرت آقا را زیارت کردم (شام شهادت حضرت صدیقه سلام الله علیها ) آقا به من فرمودند: «آقای کریمی دیگه سنج و دمام نزن» و من هم به حضرت آقا عرض کردم: چشم!

وی در حالی که با بغض کرده بود درباره ولایتمداری خود گفت: این طوری من «ولایت» را قبول کردم که به آقا عرض کردم: شما اگر سر بچه من را هم بخواهید، برایتان می آورم. فقط یک ذره به او آب بدهم!»

 

* مرجع من رهبری‌است

کریمی با گلایه از شایعات بوجود آمده در این باره گفت: این مسئله فرق می کند با شایعاتی که گفتند. بعضی ها حکم را می گیرند و بعد هم می گویند نظر آقا این چنین بود و آن چنان نبود. یک سری هستند استفتاء می کنند و حلال می دانند. یک سری هم می روند استفتاء می کنند و حرام می دانند.

کریمی اضافه کرد: فردای قیامت من یقه همه کسانی را که به ناحق پشت سر من حرف زدند را می گیرم و اعلام می کنم که از شما شاکی هستم. شماها مجتهد نبودید و چنین حرفی زدید. ذره ای هم حرف هیچ کس برای من مهم نبوده. مرجع من حضرت آقاست و به ایشان هم گفتم چشم.

 

* روضه امام حسین نمک مجلس است

این مداح با اشاره به رهنمودها و تذکرات مقام معظم رهبری به مداحان گفت: بعد از مراسم ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها خیلی ها به من زنگ زدند و ابراز خوشحالی کردند و گفتند که منظور حضرت آقا شما بودید! و حتی یک روز هم یکی از مسئولین زنگ زد و گفت: آقا به شما چه گفت؟ به آن مسئول کشوری گفتم: 364 روز سال آقا به شما امر می کنند و عمل نمی کنید، ولی 1روز آقا به ما می‌فرمایند و ما می گوییم: چشم.

وی در ادامه گفت که بعضی وقت ها صحبت های آقا را درست انتقال نمی دهند و در این باره  توضیح داد: پس از مراسم به آقا عرض کردم اگر مراسم جشنی در شب جمعه که مصادف با شب زیارتی حضرت اباعبدالله است، برگزار شود، چه کنیم؟ آقا خودشان فرمودند: روضه امام حسین نمک مجلس است.

طرف صحبت حضرت آقا در آن فرمایش در اصل با کسانی بود که در مراسم جشن دم می دهند و سینه می زنند.

 

* رئیس جمهور چه کسی باشد؟

این مداح اهل بیت علیهم السلام با اشاره به ایام پیش رو و انتخابات ریاست جمهوری گفت: انشاءلله هر کسی که انتخاب می شود و می خواهد که رئیس جمهور شود، باید «چشم» گفتن به آقا را بلد باشد و البته عمل کردن به این چشم‌ها را هم باید بلد باشد.

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر