وزیر امور خارجه آمریکا طی سخنانی گفت که پنجره دیپلماسی با ایران درباره برنامه هسته‌ای این کشور در حال باز شدن است.

کد خبر: ۳۰۲۳
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۴۷

به گزارش گرین به نقل از  خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه طی سخنانی گفت که پنجره دیپلماسی با ایران درباره برنامه هسته‌ای این کشور «در حال باز شدن» بوده اما «به توافق نرسیدن بهتر از رسیدن به توافق بد است».

کری این اظهارات را در لندن و طی سخنرانی که با ماهواره برای کنفرانس سیاست خارجی کمیته امور عمومی اسرائیل و آمریکا [ایپک] پخش می شد مطرح کرد.

وی در این سخنرانی گفت: هم اکنون، پنجره دیپلماسی در حال باز شدن است اما من می‌خواهم شما را مطلع کنم که چشمان ما نیز باز است.

جان کری ادامه داد: در حالی که ما به دنبال راه حل مسالمت آمیز برای برنامه هسته‌ای ایران هستیم کلماتی که گفته می شود باید با اقدام عملی همراه باشد. در هر تعاملی با ایران ما به نیازهای امنیتی اسرائیل نیز توجه خواهیم کرد.

وی افزود: ما به نیاز برای قاطعیت، شفافیت و حسابگری در این روند دقت خواهیم کرد. من معتقدم که عدم حصول هیچگونه توافقی بهتر از رسیدن به یک توافق بد است.

پیشتر نیز کری و «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در لندن با یکدیگر دیدار کردند، دیداری که وزارت خارجه آمریکا آن را بسیار مثمر ثمر توصیف کرد.

نویسنده : فارس

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 6
مصطفی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۴
0
12
هرکس از دیپلماسی ولایت دور افتد ....... طولی نکشد که پشیمان گردد
متاسفانه !!!
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۴
0
12
بله ..... متاسفانه برخی باورشان پر است از دیپلماسی نان ...... دیپلماسی سفره ....... دیپلماسی آب ....... دیپلماسی رفاه طلبی ....... دیپلماسی ترس ....... دیپلماسی وحشت ار تحریم ....... دیپلماسی خستگی .......!!!!!
محمدرضا اسماعیلی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
0
25
ما سی و پنج سال است که مردانه برای حفظ و حراست از اهداف بلند امام و اسلام در برابر دشمن ایستاده ایم و او شریان اقتصادی این ملت را مکرر فشرده و باز هم می فشارد !! ...... آیا درست است که برای آنکه دست از شریان اقتصادیمان بردارد ! ما دست از اهداف بلندمان برداریم ؟؟؟؟؟؟؟ اگر نه ! ..... پس کدام دیپلماسی می تواند ما را به اهداف بلند و پر افتخارمان ، ( که میراث گرانبهای شهیدان است ) نزدیک تر می کند؟؟ دیپلماسی ترس ؟؟ .... دیپلماسی تسلیم ؟؟؟ .... دیپلماسی وحشت ؟؟؟ ..... دیپلماسی متمرکز بر اهداف اقتصادی ؟؟ ..... ( یا ) دیپلماسی های هوشمندانه ی مبتنی بر دیپلماسی استقامت .... و ..... دیپلماسی مقاومت .... و ..... دیپلماسی جهاد.... و ..... دیپلماسی شجاعت .... و ..... دیپلماسی شهامت .... و ..... دیپلماسی شهادت .... و ..... دیپلماسی شهادت و .....
پاسخ ها
میترا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
دیپلماسی های هوشمندانه ی مبتنی بر دیپلماسی استقامت .... و ..... دیپلماسی مقاومت .... و ..... دیپلماسی جهاد.... و ..... دیپلماسی شجاعت .... و ..... دیپلماسی شهامت .... و ..... دیپلماسی شهادت .... و ..... دیپلماسی رشادت و ..... و یک کلام ختم کلام دیپلماسی حضرت امام یا همان دیپلماسی مقام عظمای ولایت ... والسلام

نگرانم!!
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۲
0
22
خاک بر سر دیپلماسی ما اگر بعد از آنهمه تجربه ، مقهور دشمن دین خدا شود!
پاسخ ها
فقط خاک بر سر خودشان !!!
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۷
حاک بر سر مدافعان دیپلماسی تسلیم . این خاک بر سر اونا باید بشه . ماها که با دیپلماسی آنها!!! مخالفیم . راهمان جداست . فقط خاک بر سر خودشان !!!


نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر