در شرایطی که رئیس‌جمهور اظهار داشته که دولت را با خزانه خالی دریافت کرده است؛ هزینه کردن میلیاردها تومان برای برگزاری همایش‌های مکرر از سوی دستگاه‌های دولتی، عجیب به نظر می‌رسد.

کد خبر: ۳۲۰۵
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۴

به گزارش بازتاب بروجرد به نقل از سایت مشرق، در سه ماهی که از عمر دولت یازدهم می‌گذرد، همایش‌ها، جشنواره‌ها و کنفرانس‌های متعددی از سوی دستگاه‌های دولتی برگزار شده است.

تعدادی از این همایش‌ها از نوع سلسله همایش‌های سالانه بوده است؛ همچون همایش بانکداری اسلامی که هر ساله در شهریورماه برگزار می‌شود و امسال هم مطابق روال سال‌های قبل برگزار شد.

بنابراین شاید نتوان به برگزاری این همایش‌ها در دولت جدید چندان ایراد گرفت، اما در عمر سه‌ماهه دولت یازدهم شاهد برگزاری همایش‌های جدیدی بوده‌ایم که ظاهر آنها نشان می‌دهد هزینه کمی هم نداشته‌اند.

به عنوان مثال، برگزاری همایش صندوق توسعه ملی در جزیره کیش و با حضور چند تن از اعضای دولت، مطمئنا هزینه‌ای صدها میلیونی به بیت‌المال تحمیل کرده است؛ در حالی که می‌شد این همایش را با هزینه کمتر در تهران برگزار کرد.

هزینه این همایش‌ها در حالی به دستگاه‌های دولتی تحمیل شده که دولت یازدهم از تحویل خزانه خالی از سوی دولت دهم خبر می‌دهد.

نکته جالب آن که دولت یازدهم در مصوبه‌ای در تاریخ 21 مهر 1392، سقف هزینه‌های پرداختی دستگاه‌های دولتی برای برگزاری سمینارها و کنگره‌های بین‌المللی را 6 برابر افزایش داد و از 25 میلیون تومان به 150 میلیون تومان رساند.

به طور قطع می‌توان گفت که روح چنین مصوبه‌ای در تضاد کامل با صرفه‌جویی در شرایط مورد ادعای دولت یازدهم یعنی کسری بودجه شدید و تحویل خزانه خالی از دولت دهم است.

وقتی مصوبه دولت برای افزایش 6 برابری سقف هزینه‌های پرداختی دستگاه‌های دولتی برای برگزاری همایش‌ها را در کنار برگزاری ده‌ها همایش دولتی در سه ماه اخیر می‌گذاریم، به راحتی می‌توان نتیجه گرفت که رفتار دولت در این حوزه، کاملا بر خلاف اظهاراتی است که از خزانه خالی خبر می‌دهد.

 

نویسنده : فارس

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 4
منصور کاوسی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۳:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
0
14
ملت هشیارانه رصد می کند: هم دشمنان زیرک و حیله گر خارجی را ، و هم ساده لوحان و ساده اندیشان داخلی را . خوشبینی بدون ذکاوت نسبت به دشمن ، نتیجه اش افتادن در دام سیاسی استکبار جهانی است . زهی خیال باطل . ملت با اتکال به خدا و پیروی از ولایت هشیارِ هشیار است
عبدالمحمد طالبی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۳:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
0
14
یعنی این آقایان توی این همه سال حماسه و ایثار با این ملت و در کنار آنها زندگی نکرده اند که از درک این بدیهیات عاجزند ؟؟
محمدرضا اسماعیلی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۳:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
0
15
علی رغم تاکید بر اصلاح معیشت مردم به نظر میرسد دولت جناب! روحانی ! دنبال مانورهای سیاسی است با ابن ریخت و پاش ها ، درکنار متهم سازی دولت قبل و تاکید بر خزانه ی خالی ، به نظرم دنبال آنست که بی برنامه بودن خویش در حوزه ی اقتصاد را ، با متهم سازی دولت قبل ، همراه با تبلیغ و همایش و ..... خنثی سازد . معتقدم تمام ابتکارش این بود که انتظار داشت تا با مانور سیاسی اش (چراغ سبز به غرب ) وضعیت اقتصادی را بهبود ببخشد !!! یعنی از حراج اصولی انقلابی ملت ، برایشان نان !!!1 تهیه کند . غافل از اینکه ملت نان که نه !! ، جان را هم بر سر حفظ و حراست از اعتقادات خویش فدا می کنند .
پاسخ ها
علی امیر
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۸
من هم تا حالا برنامه ی خاصی از دولت برای اصلاح معیشت مردم ندیده ام . الا نظر رییس بانک مرکزی که روند کاهش ارزش دلار را مانع شد و قیمت دلار را افزایش داد یا قول کاهش قیمت خودروها که پس از ماه ها معلوم شد خبری از کاهش قیمت آن نیست و ... الی آخر ... بهر حال منتظرم ببینیم دولت یازدهم چه گلی میخواد بر سر اقتصاد کشور بزنه !!


نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر