اختصاصی/معرفی شهدای انقلاب اسلامی بروجرد

شهید اسدالله رعیت با آغاز انقلاب به خیل عظیم مبارزین علیه رژیم ستمشاهی پیوست او که از جنایات عمال رژیم به ستوه آمده بود درنزد دوستان به افشاگری و رسوایی جنایات آنها می پرداخت عکس و اطلاعیه های امام را به طور مخفیانه پخش می کرد.

کد خبر: ۳۸۶۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۳۸

شهید اسداله رعیت در سال 1335 در شهرستان بروجرد مصادف با ماه مبارک رمضان بدنیا آمد از کودکی فردی با هوش ، فهمیده ومذهبی بود  تا پنجم ابتدایی درس خواند ولی به علت مشکلات و عدم توانایی خانواده مجبور شد بعد از تحصیل در کار کشاورزی به والدینش کمک کند .

اوفردی مذهبی وبا ایمان بود از دوران نوجوانی به نماز اهمیت می داد و بااخلاص به جا می آورد دوستانش همواره از اوبه نیکی یاد می کنند .

وی در نوجوانی به شغل خیاطی رو آورد و در این کار موفق بود و به درماندگان وبیچارگان کمک می کرد وحتی در ایام نزدیک به عید نوروز سعی می کرد بچه هایی که توان تهیه لباس را ندارندبا اقدامات خودخشنود کند .

با آغاز انقلاب او به خیل مبارزین علیه رژیم ستمشاهی پیوست او که از جنایات عمال رژیم به ستوه آمده بود درنزد دوستان به افشاگری و رسوایی جنایات آنها می پرداخت عکس و اطلاعیه های امام را به طور مخفیانه پخش می کرد.        

در خاطره ای که از او به یادگار مانده است نقل است که چند روز قبل از شهادتش پدرش بدرود حیات می گوید و او  نزدیکان را در غم فقدان بزرگ خانواده به صبر و توکل به خدا دعوت می کند.

شهید درتاریخ 1357/11/22 همزمان با پیروزی ابقلاب اسلامی در شهرستان خرم آباد بدست عمال سر سپرده رژیم پهلوی از ناحیه جمجمه مورد اصابت تیر قرار می گیرد و به فیض شهادت نائل می گردد.

 شهید به بروجرد منتقل  و در گلزار امامزاده جعفر (ع)در کنار پدر مرحومش به خاک سپرده می شود .

نویسنده : ابراهیم پوربهرام

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
محمدرضا اسماعیلی
|
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
0
0
سلام. خدا قوت لطفاً عنوان این خبر را اصلاح نمایید . (از ناحیه ی جمجمه ی سر....) صحیح نیست بلکه شکل صحیح جمله :( از ناحیه ی سر ) و یا (از ناحیه ی جمجه) است . (مقام عظمای ولایت : زنده نگهداشتن یاد و خاطره ی شهدا کمتر از شهادت نیست ) .اجرکم عندالله

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر