نگین سلیمان/
کد خبر: ۳۹۲۳
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۴۶

وبلاگ نگین سلیمان نوشت :

در جایی خواندم که :

 در زمان حکومت حضرت سلیمان علیه السلام ، روزی دوتا کبوتر در حال پرواز از بالای سر مردی کشاورز در ارتفاع پایین بودند ، مرد کشاورز با دیدن آنها سنگی از  زمین برداشت و به طرف کبوترها پرتاب کرد ، از قضا سنگ به پای یکی از آنها اصابت و آن را مجروح کرد.

 کبوترها به حضور سلیمان رسیدند و از مرد کشاورز شکایت کردند(می دانیم که  حضرت سلیمان زبان همه موجودات را می فهمید و با آنان سخن می گفت)

 آنها به سلیمان گفتند : 

 ما در حال پرواز بودیم ، پیرمردی  که ظاهر صالحان و سیمای نورانی داشت را دیدیم  ، به او اعتماد و در ارتفاع پایین از بالای سرش عبور می کردیم که با سنگ پای یکی از ما را مجروح کرد !

 و اینک از تو مجازات او را خواستار نیستیم ، بلکه آمده ایم که به او بگوئیدسیمای صالحان را به خود نگیرد تا دیگران گول او را نخورند! 

از خدا می خواهیم ظاهر و باطن ما را با یکدیگر هماهنگ کند ( چه خوب و چه بد باشیم ) تا تکلیف مردم با ما مشخص شود و بدانند چگونه باید با ما رفتار کنند و گرگ نباشیم در لباس میش...!!

نویسنده : ابراهیم پوربهرام

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 3
منطقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۶
0
8
این معلم بسیجی ما ، راست میگه ها !! آخه این دعا که (از خدا می خواهیم ظاهر و باطن ما را با یکدیگر هماهنگ کند ( چه خوب و چه بد باشیم ) .........) چه فایده ای داره یعنی در هر دو حالتش مسله داره اگه ضاهر ما خوب یا بد باشد و اگر باطن ما خوب یا بد باشد . بر حسب دیدگه نویسنده اگر هم ظاهر و هم باطن هر دو هماهنگ خوب باشند که بسیار عالی و ایده آل است و لی به زعم ایشان اگر ظاهر و باطن ما هر دو ، هماهنگ با هم بد باشند این هم از نظر ایشان پسندیده است . (شاید به دلیل صداقت در رفتار که با باطن فرد سازگار است)و البته این حالت هم به دلیل هماهنگی بین ظاهر و باطن جزء ایده آل های آقای نویسنده بوده و مخاطب دعای ایشان نیست ................ . و اما ...... و اما دو حالت مفروض دیگر : حالت اول اینکه : باطن خوب باشد ولی ظاهر بد ، که البته این هم مد نظر نویسنده نبوده زیرا این حالت برای کسی جز خود شخص ضرری ندارد . و اما حالت دیگر اینکه : ظاهر خوب باشد ولی باطن بد باشد ، که در اینصورت آقای نویسنده دعا کرده است تا ظاهر و باطن یکی شود آن هم (چه خوب !! چه بد!!). .......
معلم بسیجی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۳
0
8
جناب نویسنده سلام !! با عرض کمی پورش !!....... تحلیل شما نه کمی !! ... بلکه خیلی ....!!! ایراد داره مثلا ‍ کبوتر ها گفتند : ....... سیمای صالحان را به خود نگیر تا دیگران گول نخورند !!!!!!! 1) اگر کبوترها کبوتر آگاه و مطلع از فرهنگ غنی اسلام بودند !! ... باید می گفتند : ( سیرت خود را چون صورت نیکوی صالح خویش پاک و بی آلایش کن تا هم تکلیف خودت با خودت روشن شود و هم تکلیف مردم با شما . ) 2) آقای نویسنده دعا فرموده است که : ( از خدا می خواهیم ظاهر و باطن ما را با یکدیگر هماهنگ کند ( چه خوب و چه بد باشیم ) تا تکلیف مردم با ما مشخص شود ............ ) بهتر و صحیح تر آن بود که این چنین دعا می فرمود : ( از خدا می خواهیم که آنقدر به ظاهر نیکوی ما تداوم بخشد تا این صفات ظاهری ، آرام آرام ملکه ی وجود ما شده و باطن ما نیز چون ظاهر نیکوی ما ، پاک و نیکو گردد ( تا به حقیقت خوب شویم ) . ان شا الله 3) آقای نویسنده دعا فرموده است که : ( از خدا می خواهیم .........تا تکلیف مردم با ما مشخص شود........... ) به نظر من بهتر آن بود که این بجای تمرکز بر ( تکلیف مردم با ما ) بر( تکلیف ما با خویش و خدای خویش ) تمرکز و دعا می فرمودند که از این رهگذر هم خویش و هم مردم از این دعای خالصانه !! بهره ی وافی خواهند برد و هم اینکه از این رهگذر به مصداق ( ما برای وصل کردن آمدیم / نی برای فصل کردن آمدیم ) موجبات وصلی نیکو نیز فراهم آید 4) تکلیف مردم همیشه روشن بوده و روشن نیز خواهد بود زیرا ( الاعمال بالنّیات ) هر کس به هر برخورد و تعاملی با مردم ، همان برداشت خواهد کرد که کاشته است . مردم بر حسب نیت خویش بهرمند خواهند شد نه بر حسب نیت مخاطب و براین مبنا ، مخاطب مردم نیز میزان بهرمندیش حاصل از نیت پاکشن خواهد بود نه فقط ظاهر پاکش !!.
نگین سلیمان
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۱
2
5
سلام متشکرم

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر