اختصاصی/ در پی دو بار لغو جلسه سوال از شهردار بروجرد

هفته اخیر شاهد دو آزمون بزرگ برای محک زدن مدافعان آبادانی شهر یعنی اعضاء شورای اسلامی شهرستان بروجرد بودیم که در کل نا موفق عمل نمودند.

کد خبر: ۴۸۹۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۳

به گزارش سرویس سیاسی بازتاب بروجرد ، ماده 73 قانون تشکیلات، وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی کشور بر این نکته تأکید دارد که اعضاء شورای اسلامی شهر می بایست بر عملکرد شهردار نظارت و در صورت بروز تخلف از وی بازخواست نمایند.

در پی اعتراض برخی اعضاء شورای اسلامی بروجرد به عملکرد شهردار بروجرد ،سوالاتی مطرح و از شهردار خواسته شد تا به این سوالات پاسخ دهد،نکته جالب اینکه در جلسه اول که 17 خرداد ماه انجام شد هر شش عضو شورای اسلامی شهرستان که خود از سوال کننده ها بودند در جلسه حضور نداشتند و با به حد نصاب نرسیدن اعضاء جلسه به زمان دیگری موکول شد.

در جلسه دوم نیز که 19 خرداد ماه برگزار شد، شهردار شهرستان غایب اصلی بود و باز هم برگزار نگردید.

سایت تحلیلی روزهای بروجرد با درج اسامی اعضاء غایب شورای شهر در جلسه پرسش و پاسخ با شهردار را بدن ترتیب اعلام کرد :

اسامی 6 عضو شورای شهر بروجرد که علی رغم تعهد به مردم برای حضور در شورای شهر برای دومین بار پیاپی از این امر سرباز می‌زنند بدین شرح است: 

 شیخ احمد گودرزی، موسی جوجو(نیکوکار)، منا شمسه، حسن کره رودی، منوچهر درویش بیابانی، پروین صادقی نژاد

به گفته روزهای بروجرد ، بنابر قانون غیبت 3 جلسه پیاپی اعضای شورای شهر، به استانداری ارجاع خواهد شد و ممکن است به حذف این اعضای غایب از شورا بیانجامد.

اما آنچه مهم است عامل نبودن برخی اعضاء شورای اسلامی شهر به رسالت خود در جهت رشد و پیشرفت هر چه بیشتر شهرستان بروجرد است، آنانی که با رأی مردم همین شهرستان انتخاب شده اند.

پس بیایید در انتخاب افراد به قیافه ،ایل ، طایفه و بریز و بپاش های انتخاباتی توجه نکنیم تا شهر خود را دچار اینچنین بی توجهی هایی از سوی برخی اعضاء شورای اسلامی شهرستان نکنیم، بنابراین در بوجود آمدن این مشکلات ما هم مقصریم و باید گفت : ازماست که بر ماست.

البته باید گفت افراد خدمتگزار و پاک در این شوراء کم نبوده و شهرستان بروجرد با وجود این اشخاص آبادتر خواهد شد.

به گزارش بازتاب بروجرد نامه شورای اسلامی شهرستان بروجرد به شهردار که در وبلاگ شخصی ناصر مرادی سخنگوی شورای اسلامی شهرستان بروجرد درج شده ، بدین شرح است:

بسمه تعالي

شهردار محترم بروجرد جناب آقاي منوچهر يوسفي

سلام عليكم

                احتراما" بر اساس  ماده 73  قانون تشكيلات، وظايف و اختيارات شوراهاي اسلامي كشور و نظر به نامه شماره 530 مورخ 3/3/93 برخی از اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد مبنی بر اعتراض به عملکرد شهردار یا عملیات شهرداری به صورت سوالات زیر به شما ابلاغ می گردد. با عنایت به عدم توجه شما به تذكرات شفاهي در جهت رفع مشكلات و معضلات مطروحه لازم است پاسخ موارد را حداكثر ظرف مدت 10ده روز از تاريخ ابلاغ اين نامه بصورت كتبي و در جلسه ي عادي يا فوق العاده ارائه نماييد.

1-      باتوجه به پيشنهاد آن شهرداري طي نامه شماره 11080/7 مورخه 2/10/92 درخصوص فروش ملك پلاك ثبتي 4001 و4002  بخش دو بروجرد واقع در خيابان صفا (محل تعاوني مصرف كاركنان دولت) به مساحت 17/106 مترمربع به قرار هر متر يكصد ميليون ريال و اينكه موضوع درجلسه شماره 25 اين شورا مصوب گرديده است علت تقليل خودسرانه به مبلغ هرمتر پنجاه ميليون ريال و درج در روزنامه بدون مصوبه ي شوراي اسلامي شهر چيست؟

2-     نظر به اينكه مي بايست برابر اساسنامه سازمانهای زيرمجموعه شهرداري، بودجه، ميزان حق جلسه و پاداش اعضای شورای سازمان و هیات مدیره به تصويب نهايي شوراي اسلامي شهر برسد و از طرفي اين موضوع در بند 30 ذيل ماده 71  قانون تشكيلات، وظايف و اختيارات شوراهاي اسلامي كشور نيز ذكر گرديده است علت عدم توجه به موضع با مستندات قانوني ارايه گردد

3-     با توجه به اينكه وظيفه ي آن شهرداري در ماده 100 قانون شهرداري تعيين گرديده است علت عدم جلوگيري از ساخت و سازهاي بدون مجوز و همچنين علت صدور پروانه ساخت املاك بصورت تجاري و يا مازاد بر طرح تفضيلي شهر بروجرد بدون طرح دركميسيون ماده 5 چيست. املاك احداثي در خيابان شهدا كوچه زهره، ميدان  تختي و خيابان صفا نمونه ايي از اين موارد است كه نياز به ارايه مستندات قانوني دارد.

4-     باتوجه به اینکه در مقاطع مختلف و به صورت کتبی به جناب عالی اعلام شده است درخصوص ارائه برنامه کامل شهرداری با لحاظ برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت و همچنین ارئه طرح و برنامه درخصوص حرکت به سوی ایجاد درآمدهای پایدار به منظور جلوگیری از ملک فروشی و استفاده از بخشودگی های با درصد بالا اقدام شود، متأسفانه تاکنون هیچگونه برنامه ایی در خور سطح شهر بروجرد ارائه نشده است و عملکرد آن شهرداری صرفاٌ انجام امورات روزمره و تأمین حقوق، آن هم با استفاده از بخشودگی 35درصدی شورای اسلامی شهر بوده است علت چیست؟

5-     باتوجه به اينكه شهرداري حق ايجاد تعهد خارج از بودجه و مصوبه ي شوراي اسلامي شهر را  ندارد علت انجام عمليات عمراني با هزينه هاي ميلياردي در جاده كمربندي و ورودي جاده اراك به بروجرد و...چيست موارد باذكر دليل و مستندات قانوني ارايه گردد؟

6-      نظربه اينكه انجام عمليات پروژه هتل لاله با آقاي آرش نظامي از دوره سوم شوراي اسلامي شهرمطرح بوده و اعلام گرديده متوقف گردد واينكه اين موضوع برابر بند 4 مصوبه ي شماره 19 مورخه 23/10/92 شوراي اسلامي دوره چهارم  مجدداً اعلام گرديده بود علت عدم جلوگيري را با مستندات قانوني اعلام نماييد؟

7-      با توجه به صراحت اصل 103 قانون اساسي جمهوري اسلامي مبنی بر اینکه استانداران، فرمانداران، بخشداران و ساير مقامات كشوري كه از سوي دولت تعيين ميشوند درحدود اختيارات شوراها ملزم به رعايت تصميمات آنها هستند علت بي توجهي به مصوبات اين شورا ازجمله ايجاد فرهنگسرا و يا تشكيل معاونت فرهنگي و يا سازمان فرهنگي هنري،  ارايه پرونده پل شهدا (انتهاي خيابان رودكي) به بازرسي استان را با ذكر دلايل و مستندات قانوني اعلام نماييد؟

                                                                                                محمدرضا معظمی گودرزی

                                                                                           رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد

نویسنده : ابراهیم پوربهرام

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 3
یک دوست
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۴
0
0
دست این عکاس درد نکند چون عکس با معنی و مفهومی انداخته/حرف دل طرفه که میگه شورا با معنای دست راستم بودنددرکمال صاف و سادگی منوانتخاب کردند ولی باید معنی محبتشونو با همان دست چپ بدم چون رفتم که رفتم.....
غمخوار
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۲:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۱
0
1
برادر جان به آقای مرادی بفرمایید خودت کردی که.....برخودت باد.کسی از اعضای شورا ایشان را برای ثبات دبیرخانه هم قبول نداشت شمابودیدبابزرگ نمایی وی را برمسندشهرداری نشاندیدچرا دوره سوم ایشان حتی برای سرپرستی انتخاب نشد چون میشناختندومیدانستندبا همه اهل توافق و تسلیم است حالاهم از مردانگی شماست که درمقابل دست نشانده خود قد علم کردی خدا اجرتان دهد
پاسخ ها
مرادی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۳
باتشکراز نظرشمابه عرض عالی برسونم اگرقرارباشد اشتباه خودمونونپذیریم که دروغ گفتیم ضمناًانسان جایزالاخطاست بعدش هم میگویند جلوی ضرر را از هرکجابگیرید منفعت است انشاالله دوستان تنهایمان نذارند؟؟


نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر