اختصاصی/

فصل تابستان و گرما تنها بهانه ای برای بی حجابی برخی از افراد است.

کد خبر: ۴۹۶۰
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۸

آغاز فصل تابستان و به بهانه گرما، بعضی از افراد لباس‌های بدن‌نما و نازکی را به تن می‌کنند که این امر مصداق بارز بی‌حجابی به شمار می‌آید و این افراد در سخن می گویند که هوا گرم است و طاقت گرما را ندارند.

بی حجابی در همه ایام سال مشاهده می شود اما این امر در فصل تابستان بیشتر صورت می گیرد ، فصل گرما که فرا می رسد ، پوشش ها همه تغییر می کند ، انگار حجاب با فصل های سال باید تغییر کند و گرما تنها بهانه ای برای فرار از حجاب افراد بی حجاب  است.

مانتوها در تابستان کوتاه تر و نازکتر و دارای آستین های کوتاه می باشند و شالها و روسری هایی که تا امروز عقب بوده اند بازهم با گرمای هوا کمی عقب تر می روند .

البته بد حجابی در تابستان تنها مختص دختران و بانوان نیست بلکه این امر در آقایان نیز نمایان است چرا که پسران هم در این فصل از پیراهن های مردانه آستین کوتاه و یا لباسهای بدون دکمه و با یقه های باز استفاده می کنند.

ماجرای بد حجابی برای این افراد همیشه شکل و شمایل زیادی دارد زیرا یک روز هوا سرد است و پالتوهای مد روز و چکمه های مدل دار به روش غربی می پوشند و روزی دیگر هوا گرم است و پوشش ها باید نازک باشد تا گرما بر روی  آنها اثر نامطلوبی نداشته باشد.

متاسفانه ویترین های فروشگاه های عرضه لباس هم انواع مدهای تابستانی را به معرض دید گذاشته تا افراد بتوانند راحتر تر پوشش نازک و خنک این فصل را انتخاب نمایند و انتخاب کردن لباس برای افرادی که لباسی مناسب و در شان جامعه را می خواهند ، وجود ندارد.

اما به راستی در کشوری که به نام اسلام، شیعه و مسلمان زندگی می کنیم، چگونه انسان می تواند این گونه رفتاری داشته باشد و شاید شایسته نیست که این گونه آلودگی های ظاهری شهر، چهره آن را خدشه دار کند.

دختران امروز مادران فردای جامعه هستند و باید امروزه به گونه ای رفتار کنند تا در آینده مادری خوب و یک الگوی مناسب برای فرزندان خود باشند.

امروز برخی از مادران، فرزندان خود بویژه دختران را با پوشش هایی بسیار نامناسب بیرون می برند که انسان با دیدن آنها احساس شرم می کند.

پوشیدن دامن های بسیار کوتاه با لباسهای کوتاه و بدون آستین و ساپورت های نامناسب برای دختران این روزها بسیار دیده می شود و وقتی از مادران آنها سوال می شود که چرا این لباسها را پوشیده است ، می گویند تابستان است و هوا گرم و این دختر هنوز به سن تکلیف نرسیده است.

چنین مادران چگونه می توانند مدتی بعد، پوشش مناسب را برای فرزندان خود بازگو کرده و به آنها بگویند چنین پوششی مناسبت است.

در این میان برخی از دختران و بانوان همچنان حجاب خود را حفظ کرده و گرما و سرمای هوا در پوشش آنها نقشی ندارد و هر روز که می گذرد، حجاب آنها محکم تر و پر رنگ تر می شود.

دین مبین اسلام به حجاب توجه و تاکید ویژه ای داشته است و همواره باید این مطلب در نظر همه باشد .

نویسنده : مرجان سلیمانی

مطالب مرتبط:
برچسب ها: گرما و بی حجابی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 2
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۷
5
1
چه کند بینوا همین دارد......
بیننده
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۷
4
0
این گزارش رو که پارسال ایرنا داده بود.

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر