امام جمعه بروجرد گفت : سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان و بروجرد آثار خوبی دارد.
کد خبر: ۴۹۸۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۵

به گزارش بازتاب بروجرد به نقل از سفیر افلاک ، حجت الاسلام"حسن ترابی" روز سه شنبه در دیدار وزیر راه و شهرسازی با مردم در سالن طالقانی افزود : سفرپر خیر و برکت رئیس جمهور و هیئت دولت به استان لرستان و بروجرد قطعا برای استان محروم لرستان آثار و برکات خوبی خواهد داشت و ان شاالله مردم مومن و ولایی استان لرستان به این زودی شاهد آثار این سفر خواهند بود.

وی بیان کرد : شهرستان بروجرد با تاریخی کهن و پیشینه ای درخشان با سابقه هزاران سال تمدن و مدنیت همواره در طول تاریخ پر افتخار خود مهد علم و دانش بوده و در یک زمان 70 مجتهد در این شهر زندگی می کردند.
ترابی اضافه کرد : مردم مومن، دیندار و ولایی بروجرد در طول 35 سالی که از عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران می گذدر همواره ادای دین کرده و همیشه در صحنه های مختلف که حضورشان نیاز بوده ، حضور داشته و حمایت های خود را دریغ نکرده اند.
وی اضافه کرد : سند ایثار و فداکاری مردم بروجرد تقدیم یک هزار و 500 شهید ، دو هزار و 300 جانباز و 250 آزاده به انقلاب اسلامی ایران بوده است.
امام جمعه بروجرد اظهار داشت : در روزهای نخست صبر و مقاومت ، ملت ایران از معدود شهرهایی بوده که خسارات قابل توجه مالی و جانی بر اثر بمباران و موشک باران دشمن را داشته که در این راستا 60 کودک دانش اموز شهید شده اند.
وی تصریح کرد : نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردمی ، یک نظام مردم سالار دینی است که مردم خود حمایت کرده و خودشان انقلاب را به پیروزی رساندند و در طول این 35 سال جانانه از کیان انقلاب اسلامی ایران با تمام توان حفاظت کردند.
به گفته وی در این نظام الهی مدیران و مسئولان کشور خود را خادمان مردم می دانند و به این افتخار می کنند که خادم ملت هستند و در این نظام بین مردم و مسئولین هیچ فاصله ای نیست و این عدم فاصله در سفرهای استانی مقامات ارشد نظام به خوبی مشاهده می شود.
وی بیان کرد : مردم از دولت و دولتمردان حمایت می کنند و از طرفی این سفرها باعث می شود مقامات نظام به میان مردم رفته و از نزدیک با مشکلات و نیازهای آنها آشنا شوند تا با اراده ای راسخ گام هایی موثر و بلند در راستای حل مشکلات بردارند.
ترابی یاد آور شد : مشکلات زیاد به معنای این نیست که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دولت های برخاسته از مردم کم کاری کرده اند ، بلکه در طول این سالها دولت های روی کار آمده خدمات شایان و فراوانی را ارائه داده اند .
وی اظهار داشت : اما با توجه به همه اینها مشکلات به قدری زیاد است که علی رغم همه خدمات خوب، هنوز غبار محرومیت از چهره لرستان و از جمله بروجرد نرفته است.
به گفته وی بیکاری یکی از مهمترین مشکل جوانان بروجرد است و استان لرستان در کشور در این زمینه رتبه اول را دارد به طوری که نرخ بیکاری در بروجرد 40 درصد است.
وی تصریح کرد : فرودگاه بروجرد مصوبه دولت دارد و هم در ردیف ملی می باشد که از مجموع 300 هکتار زمین ، 93 هکتار تملک شده و عملیات اجرایی باید آغاز شود.
امام جمعه بروجرد اظهار داشت : احداث فرودگاه گام موثری در توسعه شهرستان است و همچنین راه آهن بروجرد و اجرای چهار خطه کردن بروجرد به اراک به طول 10 کیلومتر که 45 درصد پیشرفت داشته است .
وی همچنین کمربندی که در وسط شهر است و مشکلات زیادی رابه وجود آورده و همچنین آسفالت محورهای فرعی و اصلی از دیگر مشکلات شهر است.
وی گفت : بیمارستان 160 تخت خوابی آیت اله بروجردی با 53 درصد پیشرفت نیازمند تسریع می باشد.
وی اضافه کرد : در بروجرد 374 واحد صنعتی و تولیدی داریم که 50 درصد در حالت تعطیل و نیمه تعطیل هستند و صاحبان آنها مشکل نقدینگی و سرمایه در گردش دارند.
وی اظهار داشت : 15 میلیارد تومان برای اجرای طرح های کوتاه مدت آبرسانی به روستاها نیاز است و باید برای حل این مشکل طرح های بلند مدت ارائه شود.
به گفته وی سد آبسرده با 27 درصد پیشرفت فزیکی و سد شهید بروجردی با 3درصد پیشرفت نیازمند توجه جدی هستند.
ترابی اضافه کرد : در حال حاضر 40 روستای بروجرد با مشکل کم آبی روبرو هستند.
وی تصریح کرد : استادیوم 15 هزار نفری بروجرد تنها 30 درصد پیشرفت داشته و همچنین مرمت مسجد جامع امام(ره)از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
به گفته وی مصلی بروجرد با 30 درصد و مصلی اشترینان با 10 درصد نیازمند هستند که زودتر تکمیل شوند .

نویسنده : مرجان سلیمانی

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر