وزیر راه و شهرسازی :

عباس آخوندی گفت : قدرتهای بزرگ عرصه را برای فعالیت اقتصادی بر ما تنگ کرده و تدبیر این است که بتوانیم این عرصه را باز نماییم و اقتصاد ایران را به اقتصاد جهانی وصل کنیم و اقتصادی داشته باشیم که دورن زا و متکی به توان داخلی باشد.

کد خبر: ۴۹۸۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۸

به گزارش بازتاب بروجرد به نقل از  سفيرافلاك ، عباس آخوندی" روز سه شنبه در جمع مردم بروجرد در سالن طالقانی بروجرد افزود : دولت و رئیس جمهور همه تلاش خود را به کار گرفته تا آنچه در توان داریم به خدمت بگذاریم و از کوچکترین امکانات و خدماتی دریغ نکینم .

وی بیان کرد : شهرستان بروجرد با فرهنگ کهن و دانشمندانی در حوزه دین و ادب همواره شهر فرزانگان  و بزرگان بوده است.
 
آخوندی اضافه کرد : ما در شرایط سختی در کشور به سر می بریم و همه شما در جریان مسائل کشور هستید .
 
وی اضافه کرد : قدرتهای بزرگ عرصه را برای فعالیت اقتصادی بر ما تنگ کرده و تدبیر این است که بتوانیم این عرصه را باز نماییم و اقتصاد ایران را به اقتصاد جهانی وصل کنیم و اقتصادی داشته باشیم که دورن زا و متکی به توان داخلی باشد.
 
به گفته وی اگر در دولت تدبیر و امید کار را از صحنه بین المللی آغاز کردند جنبه سیاسی و امنیتی نبود بلکه گشودن افق های بلند  بوده است.
 
وی اظهار داشت : در شرایطی از اوضاع منطقه هستیم که  قدرتهای بزرگ هم در عراق، افغانستان و سوریه و در هر جایی که وارد شدند به اهداف خود نرسیدند و همچنان ایران با تدابیر رهبری و با پشتوانه عظیم ملت ایران و حماسه هایی که سربازان این کشور اعم از سپاه ، بسیج و ارتش داشته، همچنان پایدار است.
 
آخوندی اضافه کرد : باید به یک تعادل جدید برسیم و بتوانیم با حل مشکلات بین المللی یک افق روشن ، پر امید، پر از صلح و پر از امنیت را برای تمام افراد داشته باشیم.
 
وی اظهار داشت : لازمه داشتن ارتباط در تمامی مسائل بر مبنای استقلال و آزادی و حفظ وحدت ملی است .
 
به گفته وی در حال حاضر در بخش نظام پولی کشور دارای مشکلات انباشته ای هستیم و اگر بخواهیم توسعه و رونق در همه بخشها حاصل شود نیازبه بخش خصوصی فعال ویک نظام پولی و مالی می باشد که از این بخش حمایت نماید.
 
وی تصریح کرد : دولت در این راستا تلاشهایی داشته و نمایندگان هم باید در جهت بازسازی نظام پولی و مالی به دولت کمک نمایند.
 
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد : یک زیر بنایی به نام پول در اقتصاد کشور است که باید اول آن بازسازی شود و بانکهای ما با توجه به مطالبات معوقه ای که داشتیم ، قدرت وام دهی محدود است و اکثر صنایع با مشکل نقدینگی روبرو هستند.
 
وی یاد آور شد : ما اسم دولت را دولت امید گذاشتیم و وقتی امید خلق می شود که کل جامعه، جوانها ، فعالان اقتصادی در ان حرکت نمایند و حال باید چه کنیم که جوانهای شهر توانمند شوند و وارد عرصه خلاقیت شده و بتوانند حرکت فعالی در شهر ایجاد نمایند .
 
به گفته وی پیشنهاد این است که یک تجربه کنیم و به کمک نهادهای محلی اعم از خصوصی و دولتی و از بازرگانان ، نمایندگان مجلس ، شواری شهر، شهرداری یک شواری توسعه شهر تشکیل شود .
 
وی اظهار داشت : در بحث آسفالت ، فرودگاه ، آب روستاها ، مرمت مساجد باید شورای توسعه در شهر تشکیل شود وحرکت اقتصادی را فعال نماید و اگر درون خود شهر حرکتی صورت گیرد ما هم همراهی می کنیم و تلاش هایی را انجام خواهیم داد.
 
به گفته وی بروجرد در جهت جغرافیایی در وضعیت مرکز به جنوب و مرکز به غرب است .
 
وی اظهار داشت : قرار شد پروژه های بالای 80 درصد پیشرفت امسال به بهره برداری برسند و سالهای بعد به ترتیب دیگر  پروژه ها به بهره برداری برسند.
 
وی تصریح کرد : اگر بتوانیم در این شهر شرکت های دانش بنیان که متکی به جوانهای بروجرد و شواری توسعه تشکیل گردد می تواند در جهت پرورش استعدادها کار کند .

نویسنده : مرجان سلیمانی

مطالب مرتبط:
برچسب ها: اقتصاد درون زا 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر