سرپرست اداره آموزش و پرورش بروجرد گفت: در اجرای طرح سنجش بدو ورود به دبستان تاکنون 3 هزار و 800 دانش‎آموز مورد سنجش قرار گرفته‎اند.

کد خبر: ۵۳۸۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۱

به گزارش بازتاب بروجرد به نقل از فارس ، جمشید ابوالفتحی اظهار کرد: در اجرای طرح سنجش بدو ورود به دبستان تاکنون 3 هزار و 800  دانش‎آموز مورد سنجش قرار گرفته‎اند که این تعداد دانش‎آموز از طریق دو پایگاه مورد سنجش قرار گرفته و برای آنها دفترچه سلامت صادر شده است.

وی اضافه کرد: در سال تحصیلی گذشته 4500 دانش آموز وارد پایه اول ابتدایی شدند که این آمار در سال تحصیلی جدید رشد سه درصدی را نشان می‌دهد.

این مسئول خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح نوآموزان پایه اول ابتدایی تحت معاینات وزن‎گیری، بینایی، شنوایی سنجی، تاًئید سلامت جسم توسط پزشک و آمادگی تحصیلی توسط مشاوران و روانشناسان قرار می‏گیرند.

سرپرست آموزش و پرورش بروجرد ادامه داد: این طرح از 17 خرداد ماه آغاز شده و تا زمان مراجعه دانش‏آموزان ادامه دارد.

ابوالفتحی اضافه کرد: دو پایگاه کار سنجش دانش‎آموزان پایه اول ابتدایی را انجام می‌دهند که تاکنون پایگاه‏های احیاء و مهروزان به ترتیب کار سنجش حدود 1900 و 1700 دانش‏آموز را انجام داده‎اند.

وی ادامه داد: بر این اساس تاکنون حدود 3 هزار و 800 دانش آموز ورودی پایه اول ابتدایی در این دو پایگاه مورد سنجش قرار گرفته اند.

این مسئول عنوان کرد: دانش‎آموزانی که حد نصاب امتیاز لازم را در این طرح کسب کنند، در مدارس عادی مشغول به تحصیل می‎شوند، اما در صورت مشاهده هرگونه مشکل دانش‏آموز برای انجام تست تخصصی معرفی می‌شود.

سرپرست آموزش و پرورش بروجرد اظهار کرد: پس از اجرای تست تخصصی دانش‏آموزان دارای اختلالات یادگیری برای ثبت نام به مرکز اختلالات مرکزی معرفی می‌شوند.

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر