معاون فرهنگی دانشگاه لرستان:

معاون فرهنگی دانشگاه لرستان گفت: با توجه به وجود عرفان‌های نوظهور در بین دانشجویان و دانشگاه‌ها کمیته پیشگیری از عرفان‌های کاذب و فرق نوظهور در دانشگاه‌های لرستان تشکیل می‌شود.

کد خبر: ۵۳۹۵
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۶

به گزارش بازتاب بروجرد به نقل از تسنیم ،حجت الاسلام خدایی اظهار کرد: به منظور رصد و آسیب شناسی دقیق حرکات فرق، کمیته پیشگیری از عرفان های کاذب با ریاست دانشگاه لرستان در دانشگاه های استان تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه این کمیته با پیشنهاد کمیته اقوام و فرق استانداری لرستان در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان تشکیل می شود، افزود: این کمیته با عضویت اساتید و کارشناسان حوزه فرق و عرفان های کاذب تشکیل می شود.

معاون فرهنگی دانشگاه لرستان پژوهش در حوزه فرق را از جمله وظایف کمیته پیشگیری از عرفان های کاذب در دانشگاه های استان عنوان کرد و گفت: این کمیته علاوه بر ارائه نتایج پژوهش ها در حوزه فرق به مسئولان ذی ربط در راستای پیشگیری از آسیب های فرق و عرفان نوظهور در بین جامعه دانشجویی با ارائه برنامه و راهکار نسبت به بصیرت افزایی و معرفت افزایی دانشجویان تلاش می کند.

معاون فرهنگی دانشگاه لرستان گفت: خوشبختانه هم اکنون پدیده عرفان های نوظهور در دانشگاه های لرستان به یک اپیدمی تبدیل نشده است، اما با این حال ضرورت دارد که با توجه به رشد روز افزون این فرق پیش بینی ها و برنامه ریزی های لازم برای پیشگیری از آسیب های آن ها انجام شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان به خلاء استراتژی ملی مدون در حوزه اقوام و فر ق در کشورمان اشاره کرد و گفت: اقوام و مذاهب مختلفی که در کشورمان وجود دارند در عین حالی که می توان به آن ها به عنوان یک فرصت برای نظام نگاه کرد در عین حال نیز می توانند تهدید زا باشند، از این رو ضرورت دارد که استراتژی ملی در این حوزه تدوین شود.

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر