فرمانده انتظامی بروجرد:

فرمانده انتظامی بروجرد: اینترنت مانند مزرعه ای برای پرورش کلاهبرداران سایبری است، کلاهبردارانی که تلاش می کنند در این فضا به اطلاعات شخصی دیگران دست پیدا کنند تا از این راه با اخاذی از قربانیان و یا سرقت اطلاعات حساب بانکی آن ها پول هنگفتی به جیب بزنند.

کد خبر: ۵۴۷۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۱

به گزارش بازتاب بروجرد به نقل از ایرنا ، سرهنگ ˈعلیرضا دلیریˈ افزود:جلوگیری از ورود کلاهبردارن به حریم خصوصی کا ر دشواری نیست بلکه با داشتن اطلاعات و کسب آگاهی به راحتی می توان از دام آن ها در امان ماند. 

به گفته وی اینترنت مانند مزرعه ای برای پرورش کلاهبرداران سایبری است، کلاهبردارانی که تلاش می کنند در این فضا به اطلاعات شخصی دیگران دست پیدا کنند تا از این راه با اخاذی از قربانیان و یا سرقت اطلاعات حساب بانکی آن ها پول هنگفتی به جیب بزنند.

وی با بیان اینکه کلاهبرداران اینترنتی با ترفندهای مختلف سعی می کنند تا با ارسال یک پیام جعلی وسوسه کرده مردم را به دام اندازند ،اضافه کرد:یکی از شایع ترین روش های کلاهبری ارسال پیام به ایمیل و یا حساب شبکه اجتماعی با عنوان شما برنده قرعه کشی شدید، درخواست کمک و... است. 

سرهنگ دلیری افزود: باید کاملا مراقب ایمیل های ناشناس باشید و در مواجه شدن با آن ها هرگز بر روی لینک ارسالی آن ها کلیک نکنید، فایل پیوستی پیام آن ها را باز و یا دانلود نکنید، همیشه آدرس پست الکترونیک شخص پیغام دهنده را چک کنید و فقط به نام فرستنده آن بسنده نکنید.

وی بیان کرد: علاوه بر ایمیل ها، امروزه با گسترش شبکه های اجتماعی در بین کاربران یکی از بهترین راه های ورود به حریم خصوصی و کلاهبرداری سایبری به دام انداختن کاربران در این شبکه هاست، زیرا با دست پیدا کردن به اطلاعات حساب کاربران در شبکه های اجتماعی نه تنها می توان به اطلاعات حساب آن ها دست پیدا کرد بلکه به راحتی می توان خصوصی ترین اطلاعات قربانی را نیز در اختیار داشت.

فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد همچنین گفت: پلیس فتا این فرماندهی به صورت شبانه روزی آماده دریافت اطلاعات و اخبار شهروندان در مورد جرائم اینترنتی است و شهروندان در صورت نیاز با شماره تلفن 110 تماس حاصل نمایند.

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر