اختصاصی/

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت : 95 درصد مرمت خانه تاریخی بیرجندی بروجرد برای موزه صنعت ورشو آماده شده است.

کد خبر: ۶۴۷۸
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۲

"حجت اله یارمحمدی" در گفت و گو با بازتاب بروجرد افزود : خانه تاریخی بیرجندی واقع در میدان صفا در بروجرد برای موزه صنعت ورشو در نظر گرفته شده است که اجرای این کار ازسال گذشته در بروجرد آغازشده است.

وی بیان کرد : تا کنون 95 درصد مرمت و بازسازی خانه تاریخی بیرجندی انجام شده و پنج درصد باقی مانده این خانه نیز در حال مرمت می باشد.

به گفته وی بعد از اتمام کار مرمت، فضاسازی برای نمایش صنایع ورشو بروجرد آغاز می شود  و امیدواریم که در آینده ای نزدیک این موزه آماده بازدید علاقه مندان  شود.

وی اظهار داشت :  یکی از دلایلی که سبب کند شدن روند کار شده است، پیش بینی قیمتها بوده و این پیش بینی ها هم اکنون با تغییراتی روبرو شده و برای راه اندازی و اتمام کار هزینه بیشتری نیاز است .

یارمحمدی تصریح کرد: با توجه به سابقه بروجرد در هنر ورشوسازی و وجود اشیای به جا مانده از آن دوران،  نمایش این اشیاء در این موزه ضروری است.

به گفته وی اشیای مورد نظر قابلیت عرضه در یک مجموعه نمایشگاهی را دارند که برای راه اندازی این موره همکاری بین شهرداری و میراث فرهنگی صورت گرفته است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد خاطر نشان کرد : خانه تاریخی بیرجندی یکی از آثار ملی است که به ثبت رسیده است.

نویسنده : مرجان سلیمانی

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر