«آزادی بیان» یکی از مقوله هایی است که حدود و ثغور قانونی آن دقیقاً تبیین نشده است. همین خلاء قانونی سبب شده که اصحاب رسانه گاه به طور سلیقه ای با مقوله مزبور برخورد نموده و درنتیجه نوعی افراط و تفریط درخصوص این مقوله در فضای رسانه ای در جامعه حاکم شود.

کد خبر: ۶۷۳۸
تاریخ انتشار: یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۱

به گزارش بازتاب بروجردبه نقل از ندا، در سالهای اخیر نیز خواسته یا ناخواسته نوعی بداخلاقی مطبوعاتی در فضای رسانه ای کشور حاکم شده و افراد زیادی قربانی این بداخلاقی که عمدتاً ناشی از خلاء قانونی و فرهنگی در تعریف «آزادی بیان» است شده اند. یکی از قربانیان این بداخلاقی و حریم شکنی با بهانه «روشنگری» برخورد غیر عادلانه و شاید مغرضانه با مجری محبوب و مشهور تلویزیون «فرزادجمشیدی» است.

همگی برنامه «ماه خدا» را که سحرهای ماه مبارک رمضان با اجرای منحصر به فرد فرزاد جمشیدی همراه بود به یاد داریم. به یاد داریم که حضور او در این برنامه به لحاظ هجمه رسانه ای سنگین ناشی از انتشار اخبار واهی علیه این مجری مشهور و محبوب متوقف شد آنانکه از اخبار موصوف مطلع هستند می دانند که تکرار و یا حتی بازگویی خلاصه ای از آن مطالب وجدان هر انسان آزاده ای را آزرده خاطر نموده و سبب تجدید خاطره های تلخ برای او و خانواده و دوستان و دوستدارانش خواهد شد.

 این رسانه به عنوان رسانه ای که بخشی از اخبار کذب و واهی موصوف را باز نشر داده، ضمن عذرخواهی از این مجری محجوب و محبوب و خانواده محترم ایشان معتقد است که پذیرش اشتباه و عذرخواهی گامی بسیار کوچک در جهت تلاش برای احیای حقوق تضییع شده و آبروی پایمال شده فرزاد جمشیدی بوده و امیدوار است که دیگر رسانه ها نیز با پذیرش مسئولیت خویش در قبال اخبار کذب منتشر شده نه تنها موجبات ارتقا و اعتلای فرهنگ عمومی جامعه و تشفی خاطر این مجری محبوب را ولو آنکه اقدام مزبور در قیاس با تخریب شخصیت و آبروی یک مومن اندک بوده (که طبق روایات حرمت آبروی مومن از حرمت کعبه نیز بیشتر است) فراهم نمایند بلکه با اقرار به اشتباه و اجتناب از لجاجت و بی توجهی به آثار سوء اقدامات خویش را به عنوان یک فرهنگ و ارزش اخلاقی رواج داده و نهادینه نمایند.

همچنین امید است که مسئولان قضایی با فردی که آغازگر این بی اخلاقی بوده، برخورد نموده و با تدابیر ویژه ای از بروز موارد مشابه جلوگیری نمایند.

این پایگاه خبری ضمن توصیه به خود و سایر رسانه ها در خصوص رعایت تقوا و مراقبت در حفظ حریم افراد، با پوزش از فرزاد جمشیدی آرزوی توفیق روز افزون را برای او از درگاه خداوندان منان مسالت می نماید.

امیدواریم همه رسانه های کشور چه آنها که در این موضوع دخیل بودند و چه آنها که دخیل نبودند، با همراهی در این کمپین، مسیر حرکت به سمت اخلاق حرفه ای و اسلامی را هرچه بیشتر هموار کنند.

انتهای پیام/پ

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۷
0
0
ببینید چطور مغرضانه با بهترین سرمایه های خود بازی کردیم !؟؟!! کاش یه جوری بشه جبران کرد!

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر