با تصویب این قانون، آزادگان بسیجی و کلیه سربازان آزاده­ ای که توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جبهه­ های حق علیه باطل اعزام شده و به اسارت و درجه جانبازی نائل­ آمدند، مشمول این قانون بوده و مستحق دریافت مستمری می ­باشند.

کد خبر: ۷۰۹۹
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۵

با تصویب این قانون، آزادگان بسیجی و کلیه سربازان آزاده­ ای که توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جبهه­ های حق علیه باطل اعزام شده و به اسارت و درجه جانبازی نائل­ آمدند، مشمول این قانون بوده و مستحق دریافت مستمری می ­باشند.

ریاست محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران بروجرد سلام علیکم؛

احتراماً به استحضار می­ رساند به دنبال پیگیری­ های فراوان و مستمر در سال 1390 مـاده واحدة قانون الحاق یک تبصره به ماده (190) قانون مقررات استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مصوب 21/7/1370 به شرح زیر به تصویب رسید. تبصره- جانبازان بسیجی و سربازان جانباز سپاهی از مزایای جانبازی مندرج در ماده (153) قانون ارتش جمهوری اسلامی ایران مصوب 7/7/1366 بهره­ مند می­ گردند.  لذا با تصویب این قانون، آزادگان بسیجی و کلیه سربازان آزاده­ ای که توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جبهه­ های حق علیه باطل اعزام شده و به اسارت و درجه جانبازی نائل­ آمدند، مشمول این قانون بوده و مستحق دریافت مستمری می ­باشند. اما هم اکنون پس از ابلاغ این قانون و قول مساعد برخی مسئولین نظام جهت برقراری حقوق مستمری یادشده، به مشمولین این مزایا اعلام شده است که این قانون تنها شامل افرادی است که چندین سال پیش در کمیسیون­ های حالت اشتغال شرکت نموده و دارای حکم از کارافتادگی کلی هستند. لذا با عنایت به مراتب بالا، توجه جناب­عالی را به نکات زیر جهت پیگیری و احقاق حقوق این عزیزان معطوف می­ دارد:  1- در متن تبصرة الحاقی، برقراری مزایای مندرج به قیودی؛ مانند، شرکت در کمیسیون­ های حالت اشتغال و دارا بودن حکم از کارافتادگی کلی مشروط نشده است بنابر این اجرای مشروط این حق قانونی سبب تضییع حقوق بسیاری از این ایثارگران بسیجی و آزاده می­ گردد.

2- بسیاری از آزادگان بسیجی و نیز سربازانی که از سوی سپاه پاسداران به جبهه اعزام شده­اند به هیچ وجه احتمال نمی­ دادند که لازمة اجرای این قانون داشتن رای از کارافتادگی است که برای چنین روزی اقدام به شرکت در کمیسیون واخذ رأی نمایند.

3- بنا بر اطلاعات موثق، چنین آرایی طی سال­ های پیش از تصویب این قانون صادر شده و بعد به دلیل پیش آمدن مشکلاتی برای دستگاه­ های اجرایی و به دنبال آن اعلام نارضایتی آن­ها از عدم حضور افراد دارای رأی حالت اشتغال، برگزاری کمیسیون­ های مربوطه به­طور کلی به حال تعلیق درآمد.

4- مراجعه نکردن بسیاری از آزادگان جانباز بسیجی به کمیسیون­ های یادشده، این بوده است که از تبعات و آثار کمیسیون­ های یادشده، این بوده است که از تبعات و آثار سوء به وجود آمدة آن در اذهان برخی افراد جامعه و نیز مسئولین برخی دستگاه ها اجرایی، مبنی بر این که ایثارگران دارای احکام از کارافتاده هم پست سازمانی را اشغال نموده و هم در دستگاه اجرایی حضور ندارند، پیشگیری نمایند. لذا این قشر حضور فعال خود در دستگاه ­های اجرایی را به مانند دوران دفاع مقدس، وظیفه خویش تلقی نموده و تا هنگام نائل شدن به درجة بازنشستگی با استفاده از سنوات ارفاقی ایثارگری با جدیت تمام به انجام وظیفه در دستگاه ­های محل خدمتشان پرداختند.

5- به فرض ضرورت داشتن چنین حکمی جهت برقراری مستمری یادشده در تبصرة ذیل ماده 190نسبت به آزادگان بسیجی جانباز، پیششنهاد می­ شود مانند واحد ایثارگران ارتش جمهوری اسلامی ایران، این عزیزان نیز به کمیسیون ­های مربوطه دعوت شوند تا پس از صدور حکم مشمول برخورداری از این حق قانونی گردند. پیشاپیش از زحمات شما و همکاران محترم­تان جهت پیگیری و احقاق حقوق این قشر از ایثارگران متشکریم. آزادگان بسیجی جانباز بازنشسته و شاغل دستگاه ­های اجرایی

نویسنده : حسن ناجی راد

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر