پل تاریخی معروف به حاج فتحعلی در منطقه قلعه کرم بروجرد از جمله بناهای با پیشینه تاریخی و جزئی از میراث فرهنگی شهرستان است که حال و روز خوشی ندارد.

کد خبر: ۷۳۲۶
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۳

به گزارش بازتاب بروجرد ، پل ها در پهنه تاریخی خود گذشته را به آینده گره می زنند و نمادی از تمدن ، فرهنگ و اراده مردمان آن سرزمین ها هستند.

بناهای تاریخی در شهر ها و کشور های مختلف از جمله مراکز گردشگری محسوب می شوند و درآمد زایی و اشتغال  قابل توجهی را در پی دارند .

شهرستان بروجرد با داشتن چندین پل تاریخی و با معماری زیبا و در خور توجه می تواند به قطب گردشگری تبدیل شده و از این بناهای زیبا و تاریخی می توان  در جهت جذب گردشگر و رونق اقتصادی منطقه بهره برد.

پل تاریخی روستای قلعه کرم شهرستان بروجرد با وجود پیشینه و ارزش تاریخی و فرهنگی خود در حال تخریب و مرمت های سلیقه ای است.

مسئولین امر می بایست با مدیریت جهادی خود این پل تاریخی را از گردونه عبور و مرور وسائط نقلیه دور و به بهسازی و بازسازی آن توسط تیم های تخصصی همت گمارند و با فضا سازی زیبا در اطراف این پل زیبا زمینه را برای ایجاد محیطی فرهنگی تاریخی مهیا کنند.

پل تاریخی روستای قلعه کرم شهرستان بروجرد

 

پل تاریخی روستای قلعه کرم شهرستان بروجرد

پل تاریخی روستای قلعه کرم شهرستان بروجرد

پل تاریخی روستای قلعه کرم شهرستان بروجرد

نویسنده : ابراهیم پوربهرام

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 2
kimia
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۵
0
0
Salam bebakhshid mitonid dar morede in pol etela@ti bezarin? ??Dar mored tarikho esme pol
رضا روزبهانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۹
0
1
واقعا برای همشهریها وهم استانیها متاسفم البته تازمانی که میرٍاٍث فرهنگی بروجرد زیرنظر خرم اباد است کلا بروجرد همین است وبس درتمام کارها عقب افتاده ایم اونهم بخاطر خرم آباد است ولا غیر متاسفم برای نماینده های بروجرد . اون از اتوبان وراه آهن وفرودگاه این هم پل زیبای حاج فتحعلی واقعا متاسفم

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر