صوفیه و فرقه های دراویش انحرافی(5)

مهم‌ترین دلیل رشد و اقتدار این فرقه، فعالیت تشکیلاتی و حزبی آنان است. فرقه‌ی نعمت اللهی گنابادی در حالی که شعار دوری از فعالیت سیاسی را مطرح کرده است، از سیاسی‌ترین دراویش کشور هستند. 

کد خبر: ۸۱۲۷
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۵

فرقه‌ی نعمت الهی گنابادی در سراسر کشور به صورت تشکیلاتی گسترش یافته است همه اقشار جامعه را با شیوه های گوناگون از جمله نوجوانان، جوانان، دانشجویان و دیگر افراد جامعه را به خود جذب می کنند و مؤسسه‌های اقتصادی و فرهنگی بسیاری در تهران و سایر استان‌ها ایجاد نموده است. در حال حاضر افزون بر ۱۳ شیخ المشایخ و شیخ، تعداد زیادی مجاز نماز و مرشد از طرف قطب در سراسر کشور سرگرم فعالیت تبلیغی می‌باشند؛ آنچه در قم، بروجرد و اصفهان رخ داد به واسطه‌ی مشایخ و مجاز نمازهای این فرقه، هدایت می‌شد و متأسفانه پس از خراب شدن حسینیه (خانقاه) آنان در قم، بروجرد و اصفهان، هم‌چنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

مهم‌ترین دلیل رشد و اقتدار این فرقه، فعالیت تشکیلاتی و حزبی آنان است. فرقه‌ی نعمت اللهی گنابادی در حالی که شعار دوری از فعالیت سیاسی را مطرح کرده است، از سیاسی‌ترین دراویش کشور هستند. قطب فعلی آنان مدت‌ها عضو «نهضت آزادی» بوده و هنوز هم در جلسات آنان شرکت می‌کند. به علاوه مشایخ و مجاز نمازهای این فرقه در شهرهای مهم کشور و حتی خارج از کشور گسترش یافته‌اند و کمک‌های مالی قابل توجهی برای فعالیت آنان در داخل کشور ارسال می‌نمایند و سران فرقه با همین کمک‌ها مؤسسه‌های خیریه‌ی درمانی، آموزشی و حتی کاریابی راه انداخته‌اند و توانسته‌اند عده زیادی از اقشار فقیر جامعه را دور خود جمع نمایند. آن‌ها با همین کمک‌ها چندین مؤسسه‌ی اقتصادی در شهرهای مهم و بیدخت گناباد، تأسیس کرده‌اند و هم‌چنان در حال توسعه‌ی فعالیت‌های انحرافی خود هستند. در حالی که جلسات اکثر فرقه‌های درویشی در خانه‌های مریدان برگزار می‌شود، قطب و مشایخ این فرقه به طور مرتب در حال تأسیس خانقاهای جدید و توسعه‌ی خانقاه‌های قدیمی خود می‌باشند. جالب است این فرقه تمامی خانقاه‌های خود را حسینیه می‌نامد؛ در حالی که اقطاب آنان هیچ اعتقادی به عزاداری سنتی و تشکیل هیأت‌های حسینی ندارند. در واقع نام حسینیه پوششی برای خانقاه‌های آنان است. به جرأت می‌توان گفت آنچه موجب رشد و توسعه‌ی بیش از حد آنان شده، سیاسی کاری و روش‌های منافقانه‌ی آنان است. در حالی که نسبت به مراجع تقلید و نظام ولایی کاملاً بی اعتقاد هستند و همه جا حتی در ساخت و ساز ابنیه‌ی خود، مخالف قوانین هستند. به طور دایم دم از التزام به قوانین مملکتی می‌زنند به نحوی که بسیاری از مسؤلین را متقاعد کرده‌اند که یک گروه شیعه و تابع مراجع هستند. ولی قطب فعلی و بعضی از مشایخ به دلیل وابستگی به نهضت آزادی و دگر اندیشان همواره در مقابل مراجع ایستاده و به مخالفت با جمهوری اسلامی ایران پرداخته‌اند. امیدواریم با روشنگری و آگاه سازی جوانان بتوانیم چهره‌ی واقعی این مدعیان دروغین را آشکار سازیم.

............................................................................
منبع: http://mohagheghtehrani.mihanblog.com

مطالب مرتبط:
برچسب ها: صوفی دراویش فرقه انحراف 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر