بهائیت از صفر تا صد(3)

پیروان این فرقه، با روش های گوناگون به تبلیغ پنهانی و غیر مستقیم مسلمانان به بهائیت می پردازند که از جمله می توان به دوستی های مدرسه ای، دانشگاهی، کاری و همسایگی اشاره کرد. 

کد خبر: ۸۴۰۰
تاریخ انتشار: دوشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۰

با بررسی فعالیت های گذشته و حال مبلغان بهائیت، می توان فعالیت بهائیان در ایران را در قالب های زیر جمع آوری کرد و فهمید که چه نفشه ای برای ایران و ایرانیان دارند:

۱. نخستین تلاش بهائیان، مظلوم نمایی و جلب توجه ایرانیان به ویژه مسلمانان است، زیرا آنان می خواهند «سوء ظن سیاسی» و «تعصب مذهبی» مسلمانان را نسبت به بهائیت رفع کرده و ذهنیت منفی مسلمانان را نسبت به خود تغییر دهند و فرقه بهائیت را که در نگاه ایرانیان یک گروهک منحرف و دستگاه جاسوسی برای بیگانگان است به عنوان یک مذهب الهی و شاخه ای از مذهب تشیع معرفی کرده و پیروانش را به عنوان هموطنانی بی ضرر، بلکه مظلوم نشان دهند.(۱)

۲. پیروان این فرقه، با روش های گوناگون به تبلیغ پنهانی و غیر مستقیم مسلمانان به بهائیت می پردازند که از جمله می توان به دوستی های مدرسه ای، دانشگاهی، کاری و همسایگی اشاره کرد. اشاره به این نکته نیز لازم است که بهائیان بعضاً در مهد کودک ها نیز نفوذ کرده و روی اندیشه کودکانمان نیز کار می کنند.

۳. پیوسته شبهاتی را درباره اصول و فروع دین -به ویژه بر علیه اسلام و تشیع- طراحی کرده و به شیوه های گوناگون در میان اقشار مختلف جامعه پخش می کنند که از جمله می توان به شب نامه ها، کتابچه نویسی ها و فعالیت های رسانه ای در رسانه های جمعی (دیداری و شنیداری و نوشتاری به ویژه اینترنت) اشاره کرد. آنان با بازی با کلمات و جملاتی زیبا و دلفریب ذهن جامعه، به ویژه دانش آموزان و دانشجویان را مشغول می کنند و به صورت غیر مستقیم او را از دین و دیندار دور می سازند، که از جمله می توان به شبکه های ماهواره ای فارسی زبان، اعم از شبکه های خبری و سریالی و … مانند «بی بی سی» و «من و تو» اشاره کرد.

۴. ترویج فمنیسم و زن گرایی، اباحه گری و قبح شکنی با هدف مبارزه با استحکام و سلامت پایه های خانواده و در نهایت اجتماع و تضعیف احکام اسلام. در این باره می توان به قبح شکنی های این فرقه در زمینه حجاب و ترویج بدلباسی و اباحه گری های آنان در زمینه احکام جنسی (ازدواج با محارم، آزادی همجنس گرایی به ویژه لواط، ارتباط های نامشروع برای تکثیر نسل و …) نیز اشاره کرد که در رفتارهای فردی آنان و هم چنین شبکه های فارسی زبان ماهواره به صورت نامحسوس در قالب فیلم ها و سریال ها ترویج می شود.

۵. سران بهائیت برای نیل به مقصود خود، از همه اهرم ها و امکانات مادی و معنوی استفاده می کنند تا عناصر این فرقه در عرصه های گوناگونی چون هنر، ورزش، علم، صنعت، مطبوعات، خدمات اجتماعی و … رشد و ترقی کنند و در نهایت با تبدیل شدن به ستاره و الگو، نسل حاضر به ویژه جوانان را به خود جذب کنند.

۶. از آن جا که یکی از وظایف بهائیان، جاسوسی برای بیت العدل و در نهایت حامیان این تشکیلات است، آنان همه تلاش خود را به کار می بندند تا در ادارات و مراکز دولتی و غیر دولتی نفوذ کنند تا با دستیابی به اسرار نظام و انتقال آنها به تشکیلات بیت العدل، وظیفه خود را به خوبی انجام دهند و در ادامه با کاستن از حساسیت و مقاومت مسئولان جمهوری اسلامی در برابر خطر بهائیت و خواسته های آنان، موقعیت خود را استوار ساخته و راه را برای ادامه فعالیت خود هموار کنند.

۷. تلاش برای بالا نشان دادن تعداد بهائیان در ایران به عنوان گامی مقدماتی و محکمه پسند برای دستیابی به رسمیت عملی و قانونی. بر این اساس نه تنها در رسانه های تبلیغات گسترده ای دارند و سعی می کنند در سرشماری ها تعداد خود را بیشتر نشان دهند، بلکه سعی بر قبرسازی و افزودن بر تعداد قبور خود نیز دارند.(۲)

۸. بازگرداندن سرمایه داران و نخبگان فرهنگی (اخراجی و فراری) بهائی به ایران (به عنوان مهد امر الله) برای به دست گرفتن اقتصاد و فرهنگ ایران و نیز تأمین پشتوانه مالی برای تبلیغ بهائیت و پیشبرد اهداف آن.

۹. احیای اماکن مقدس بهائیت در ایران به کمک سازمان میراث فرهنگی و سوق دادن ایرانیان و افراد توریست به عنوان بازدید از اماکن باستانی و … که از جمله می توان به ثبت تاریخی پدر حسین علی نوری در تهران اشاره کرد.(۳)

۱۰. معرفی اماکن مقدس بهائیت به عنوان مراکز توریستی و … و جذب توریست برای بازدید از آنها که از جمله می توان به معبد «لوتوس» یا «نیلوفر آبی» در هند اشاره کرد که مدتی نیز در روزنامه ها به تبلیغ سفرهای توریستی به هند و محوریت این معبد پرداخته می شد. آنان در این سفرها با تبلیغ غیر مستقیم، افرادی را به سوی خود جذب می کردند.(۴)

۱۱. ارائه خدمات رایگان آموزشی، فرهنگی و پزشکی و مشاوره با هدف تبلیغ غیر مستقیم بهائیت و عضوگیری.(۵)

۱۲. ازدواج دختران و پسران بهائی با پسران و دختران غیر بهائی نیز از شیوه های جذب بهائیت است، زیرا آنان پیوسته در پی افزایش جمعیت هستند، از این رو علی محمد باب، بچه دار شدن از غیر شوهر را نیز ترویج می کند.(۶)

هم چنین از شيوه ‏ها و ترفندهاي بهاييان براي ترويج و گسترش بهاييت عبارت است از:

- نفوذ از طريق فعاليت‏ هاي اقتصادي و تجاري

- نفوذ در سازمان ‏هاي بين المللي و حقوق بشري

- حضور بهاييت به عنوان تنها سازمان غير دولتي در سازمان ملل

- بازسازي و فعاليت از سال 1376 به صورت فعاليت‏ هاي علني و تبليغي

- ترويج جلسات و محافل بهايي

- عضو گيري از دختران و پسران جوان و جلسات پارتي

- گسترش کلاس‏ هاي موسيقي

- استفاده از شهوت جنسي و فساد اخلاقي ودوست يابي

- استفاده ابزاري از زن ودختران جوان

- عدم اطلاع بهاييان از منابع اصيل بهاييت

- عدم اجازه مطالعه کتب غير بهاييان

- عدم اجازه ارتباط بهاييان با عالمان ديني

- نفوذ درارکان؛ ادارات وسازمان های حکومتي و جاسوسي براي اسراييل وآمريکا

- نفوذ در رسانه‏ هاي تبليغي، ماهواره، اينترنت، فضاي سايبر برعليه نظام اسلامي (7)

علاوه بر موارد فوق در طول دو دهه اخیر، چندین شبکه برای تبلیغ و گسترش بهائیت تأسیس شده است. کانال‌های «تصویر ایران»، «پارس» و «اندیشه» از جمله این شبکه ها می باشند که به طور مستقیم به تبلیغ بهائیت می پردازند. نمونه دیگر فعالیت بهائیت در حوزه رسانه شبکه «ایران آریایی» است که جدیداً تأسیس شده و با دریافت بودجه مستقیم از بیت العدل وظیفه مظلوم نمایی برای بهائیان را عهده‌دار شده است.  از دیگر شبکه های تلویزیونی که تلاش دارند خود را مستقل نشان دهند ولی عملاً در چارچوب فرقه بهائیت فعالیت می نمایند شبکه «من‌و‌تو» و شبکه «بی‌بی‌سی» فارسی می باشد. شبکه بهائی من و تو حتی یکی از شرایط استخدام کارکنان خود را بهائی بودن قرار داده است و عملاً در پی براندازی نرم نظام اسلامی از طریق تغییر در سبک زندگی اسلامی‌- ایرانی جامعه می باشد. علاوه بر کانال و شبکه های تلویزیونی و رادیویی، باید به فعالیت صدها وب سایت در عرصه مجازی نیز اشاره نمود. بهائیان در عرصه مجازی به شدت از کشورهای غربی کمک دریافت می نمایند و پیش برنده اهداف آنها در قبال جمهوری اسلامی می باشند. در واقع کشورهای غربی در قالب جنگ نرم در پی استحاله فرهنگی جامعه هستند و سعی می‌کنند تا سكولاریسم را وارد عرصه زندگی ایرانیان نمایند و از این طریق ضمن زمینه سازی برای ایجاد بحران مشروعیت، برای به چالش کشیدن نظام جمهوری اسلامی فرصت‌سازی کنند.

بر این اساس به خوبی روشن می شود که سران بهائیت از هیچ روشی، آشکارا و پنهانی برای تبلیغ و جذب، در بهائیت کوتاهی نمی کنند، زیرا این تشکیلات پیوسته آرزو داشته که با افزایش جمعیت، بتواند بر ایران و ایرانی تسلط یابد، از این رو از هیچ کاری فروگذار نکرده و نمی کند تا جایی که در بعضی موارد از حامیان استعمارگر خود نیز می خواهد که به صورت علنی از آنان حمایت کنند. حامیانشان نیز با جنگ روانی و حربه های زنگ زده ای چون نقض حقوق بشر، به حمایت از آنان پرداخته و به تازگی با عنوان نقض حقوق بشر، ایران را تحریم می کنند.
_________________________
پی نوشت ها:
1. خبرگزاری رسا، خبر: ۸۹۰۶۸.
2. شیعه آنلاین، خبر: ۱۵۱۶۸.
3. خبرگزاری مشرق، خبر ۲۱۴۹۶۰.
4. سایت جامع فرهنگی مذهبی شهید آوینی.
5. پایگاه جامع شناخت بهائیت.
6. پیشین.

7. برگرفته از کتاب جريان‌شناسي فکري و فرهنگي ايران معاصر، عبدالحسين خسروپناه. مؤسسه حکمت نوين اسلامي(حنا)
...........................................
منابع: پایگاه جامع فرق، ادیان و مذاهب

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر