بهائیت از صفر تا صد(4)

تشکیلات بهائیت اساساً با کمک دولت های غربی بنیان‌گذاری شد، در دامان بیگانگان رشد یافت و بدون حمایت آنها قادر به ادامه حیات نمی باشد. 

کد خبر: ۸۴۱۵
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۵

بهاييت را بايد ساخته و پرداخته استعمار (روسيه، انگلستان، آمريکا، اسراييل) دانست که در هر زماني يکي از اين قدرت هاي استعمارگر از بهاييت به حمايت مادي و معنوي پرداختند.
- شواهد تاريخي در حمايت روسيه(1)(سفير کبير روسيه و پناهندگي ميرزا حسينعلي نوري به سفارت روسيه و ...) و حمايت انگلستان(2)(تبعيد ميرزا حسينعلي نوري به حکومت عثماني مستعمره انگلستان و حمايت ژنرال النبي از بهاييان و ...) و حمايت آمريکا(3)(سفر عبدالبها به آمريکا و نام گرفتن آمريکا به «مرکز ميثاق» توسط عبدالبها و معافيت بهاييان از حقوق گمرکي و مالياتي در آمريکا و... ) و حمايت اسراييل از بهاييان(4)(عکّا قبله بهاييان در اسراييل و ...) و .... است. به عنوان نمونه:
- شوقي افندي دولت اسراييل را پناهگاه بهاييت و اسراييل را «ارض اقدس» و «مشرق الاذکار» ناميد. (5)
- عباس افندي (عبدالبها) به پاس خدمات به امپراطوري بريتانيا (انگلستان) به مقام سرّ، نايت هود و شواليه مفتخر گرديد که سند تاريخي آن و تصاوير آن موجود است. (6)

یکی از سیاست های بهائیان بهره گیری از حمایت کشورهای غربی برای رشد و گسترش این فرقه می باشد. تشکیلات بهائیت اساساً با کمک دولت های غربی بنیان‌گذاری شد، در دامان بیگانگان رشد یافت و بدون حمایت آنها قادر به ادامه حیات نمی باشد. در واقع ارتباط بهائیان و کشورهای غربی ارتباطی است که دارای نفع متقابل است، زیرا از یک سو آنها می توانند با کمک کشورهای غربی، زمینه رشد و گسترش فرقه خود را فراهم سازند و از سوی دیگر سردمداران استعمارگر آمریکا تنها مانع سر راه خود برای تسلط بر جهان را، اسلام راستین محمدی(ص) و آیین های ظلم ستیز این دین الهی می دانند و بر همین اساس هر آیین و مسلکی که در این زمینه مقاومتی ایجاد کند و بین مسلمانان تفرقه بیفکند مورد استقبال و حمایت آمریکایی ها، اروپایی ها و رژیم صهیونیستی قرار می گیرد. کشورهای غربی با استفاده از بهائیان و بزرگ‌نمایی مواضع آنان، می توانند نظام ایران را به نقض حقوق بشر متهم نمایند تا با قرار دادن جمهوری اسلامی در موضع دفاعی به اهداف خود دست یابند. از مهمترین حامیان بهائیان می توان به رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلستان اشاره نمود.

در این میان اسرائیل ارتباط فوق‌العاده نزدیک و استراتژیکی با بهائیان دارد. مهم‌ترین مکان‌های مذهبی و تشکیلاتی بهائیان در فلسطین اشغالی قرار گرفته است که تشکیلات بیت العدل در حیفا و قبر بهاالله در عکا از جمله آنهاست. از مهمترین اهداف اتحاد بهائیان با صهیونست‌ها، تقابل با مسلمانان بویژه نظام جمهوری اسلامی و روحانیت تشیع می باشد. تلاش برای تاثیرگذاری بر سازمان‌های بین‌المللی از دیگر سیاست های بهائیان است که این فعالیت را با کمک دولت های غربی انجام می دهند. نکته جالب توجه اینکه حتی سازمان‌ ملل ‌متحد نیز در حمایت از این فرقه (با معرفی آنها به عنوان یک آئین الهی) قطعنامه‌ای صادر کرده است. در طول تاریخ تا به حال سابقه نداشته است که سازمانی بین‌المللی، ادیان الهی را تایید کرده باشد اما متاسفانه با کمک کشورهای غربی، این اتفاق در مورد فرقه بهائیت افتاده است.

بهائيت علاوه بر روسيه و انگليس، در دامان اسرائيل رشد و نمو يافت و بدين ترتيب حلقه هاي اتصال به دولت هاي بيگانه و اسلام ستيز را تكميل نمود. در اواخر جنگ جهاني اول بالفور، از فصول بسیار مهم در پرونده بهائیت، روابط صمیمانه و همکاری تنگاتنگ سران آن با صهیونیسم به طور عام و رژیم اشغالگر قدس به طور خاص  است. سرزمینی که بیش از نیم قرن است صهیونیسم بر آن چنگ افکنده، از دیرباز قبله بهائیان محسوب می شود و افزون بر این سالها است مرکزیت جهانی بهائیت (بیت العدل اعظم) در آن کشور قرار دارد. ضمنا این روابط حسنه، اختصاص به امروز و دیروز نداشته و از بدو تاسیس رژیم اسرائیل وجود دارد. بلکه اگر با تتبع و عمق بیشتری به موضوع نگاه شود، می توان رد پای این روابط را با آژانس یهود و سران صهیونیسم جهانی در دهها سال پیش از تاسیس رژیم اشغالگر قدس یافت. پس از سقوط و تجزیه امپراطوری عثمانی، فلسطین تحت قیمومت بریتانیا قرار گرفت تا چرچیل (وزیر مستعمرات انگلیس که خود را «یک صهیونیست ریشه دار» می خواند) به عنوان کمک به ایجاد «کانون ملی یهود» در فلسطین، مقدمات تأسیس دولت اسرائیل را فراهم سازد. در دوران قیمومت نیز تشکیلات بهائیت در فلسطین از تسهیلات و امتیازات ویژه ای برخوردار بود. تاسیس اسرائیل و منافع مشترک «بهاء صهیون» تشکیل رژیم اشغالگر قدس سال 1948در زمان حیات شوقی افندی اتفاق افتاد.

پيداست در برابر اين گونه خدمات، دولت اسرائيل هم بيكار ننشسته و به گونه‌هاي مختلف از آن فرقه حمايت كرده است: با حمايت آشكار و جدي از شوقي افندي، مخالفان و رقيبان و مدعيان وي در درون جامعه بهائيت را قلع و قمع كرده؛ به بهائيان براي اجراي فعاليت‌هاي مذهبي و برگزاري مراسم خويش آزادي عمل داده، و با وجود نياز شديد دولت اسرائيل به پول، مقامات بهائي را از ماليات هاي گزاف معاف ساخته و مصالح ساختماني وارداتي توسط بهائيان به منظور ساختن معابد بهائي در اسرائيل را بدون پرداخت هزينه‌هاي گمركي اجازه، ورود داده است. اخبار مربوط به تسهيلاتي كه دولت اسرائيل در مورد برخورداري فرقه بهائيت از اماكن خاص خويش در فلسطين اشغالي و امكان توسعه آن اماكن و معافيت هاي مالياتي آنها قائل شده و نيز ديدارهاي رسمي مقامات اسرائيلي از اماكن بهائي و اعضاي بيت‌العدل و تبريك هاي متقابل رهبران بهائي به مقامات اسرائيلي و همگي با آب و تاب در مجلات و كتابهاي رسمي و معتبر اين فرقه (همچون اخبار امري، آهنگ بديع، عالم بهائي و... ) درج شده است كه ذكر آنها در اين مختصر نمي‌گنجد.‌ شوقي افندي گفته است: دولت اسرائيل وسايل راحتي ما را فراهم كرد.

در 30 سال اخیر نیز بهائیان و رژیم صهیونیستی روابط خود را ادامه داده و نسبت به گذشته، عمق و گستردگی بیشتری بخشیده اند که بحث از آن مجال دیگری می طلبد. شواهد فراوان فوق، به روشنی و به نحوی غیر قابل تردید ، از ارتباط عمیق و گسترده میان بهائیت و صهیونیسم، به ویژه رژیم اشغالگر فلسطین حکایت دارد.

يکي از تازه ترين حامیان بهائیان، ايهود اولمرت (نخست‌وزير اسرائيل) است که براي توجيه عقب نشيني دولتش از تهديد جمهوري اسلامي به حمله نظامي، ارادتش را به بهائيان اعلام کرده است. وي در ۱۷ دي ۸۵ در نطقش که تعدادي از سران بهائيت نيز در آن حضور داشتند، ضمن رد اخبار منتشره پيرامون حمله ارتش رژيم صهيونيستي به تأسيسات ايران، به سران بيت‌العدل اطمينان داد که به احترام مقدسات بهائي ها در ايران، از حمله به اين کشور منصرف شده است! به گزارش يک روزنامه اسرائيلي، بهائيان به دعوت وزارت خارجه اسرائيل در اين جلسه حضور يافته و در بينشان چهره‌هاي سرشناس بهائي، از جمله يک ايراني وابسته به فرقه، نيز به چشم مي‌خورد.(7)

ساده ‏اندیشی است اگر بپذیریم غرب و استکبار حزب جاسوسی را که بیش از ۱۷۰ سال برای آن خرج کرده و در فروپاشی عثمانی و شکل‏گیری اسراییل و تقویت مهره ‏های کثیف خود در ایران، منطقه و خاورمیانه نقش نوکری را به خوبی ایفا کرده، رها کند. اگر قبول داریم غرب و استکبار دشمنان قسم خورده‌ی اسلام هستند، باید بپذیریم که بهاییان در میان ما مسلمانان به‏ عنوان مورد اعتمادترین جاسوسان غرب، با کار فرهنگی و نصیحت دست از سر اسلام و مسلمین برنخواهند داشت. به همین دلیل بود که اندکی پس از اعلام انحلال در اواخر سال ۱۳۶۲ه.ش. بهاییان ایران به دستور بیت العدل، محفل اضطراری سه نفره‏ای به صورت پنهانی جهت تداوم فعالیت‏ های مخرب خود تشکیل دادند. در شرایط حاضر با توجه به جهت گیری ها و نوع برخوردها علاوه بر اسرائیل که مقر و تشکیلات جهانی بهائیان در آن قرار دارد؛ آمریکا، آلمان، اتحادیه اروپا، سوئد، استرالیا، سوئیس، کانادا، انگلیس و اتریش به عنوان حامیان اصلی این فرقه ضالّه بوده و فعالیت های گوناگون بهائیت از این کشورها ساماندهی می شود.
__________________________

پی نوشت:

1. ر. ک. خاطرات ژنرال دالگورکی روسی.
2. ر. ک. خاطرات ژنرال النبی انگلیسی.
3. بهاییت در ایران، سعید زاهد زاهدنی؛ مرکز اسناد انقلاب اسلامی 1384.
4. عباس افندی – بدیع الآثار، ج 1 ، ص 191.
5. همان.
6. همان.
7. روزنامه جمهوري اسلامي، سال ۲۸، ش ۷۹۶۲، چهارشنبه ۲۰ دي ۸۵، ص ۲.

............................................
منابع:
www.bahai-israel.blagfa
http://www.hawzah.net

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر