عرفان کیهانی یا عرفان حلقه(4)

این فرقه در یک نگاه کلی جامعه ی هدفشان همه ی مردم هستند.

کد خبر: ۸۵۹۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۰

این فرقه در یک نگاه کلی جامعه ی هدفشان همه ی مردم هستند. از کوچک تا بزرگ ، از بچه ی مهد کودکی گرفته تا پیرمرد و پیرزن کهنسالی که در خانه هستند.

البته برخی از گروه ها مثل جوانان ، دانشجویان، مخصوصا طیف بانوان و دختران در خط مقدم جامعه ی هدف این فرقه ها هستند و جوانان ساده‌تر جذب می‌شوند؛ به علاوه این گروه سنی به دنبال نوگرایی هستند.

در میان جوانان هم، بانوان بیشترین قربانی این فرقه ها می باشند. زنان به دلیل فراغت بیشتری که دارند زمان بیشتری را هم برای چنین عرفان‌هایی می‌گذارند و جذب می‌شوند.

در تمام دنیا از جمله در کشور ما نیز وضع بر همین منوال است. البته قشر نخبگان حتی نخبگان سطح بالای جامعه نیز مصون نیستند.

بحث های انرژی درمانی ، آب درمانی ، موسیقی درمانی، شبکه ی شعور کیهانی و امثال اینها نیز این جامعه را هدف قرار داده اند.

افراد گرفتار در بحران های روحی مناسب ترین طعمه های این جریانات هستند. همه ی انسانها به دین و معنویت گرایش باطنی دارند، اما چون دینداری و عرفان راستین در قطب مخالف پیروی از هوا های نفسانی و جاذبه های شیطانی است بسیاری پایبندی به دین و سلوک معنوی را دشوار می دانند و در نتیجه از آن روی برمی گردانند.

شگرد شیادانه ای که بکار می برند این است که به مخاطب چنین القا می کنند که می تواند بین خواسته های معنوی و امیال و هوا های نفسانی ارتباطات همسو برقرار کنند.

طرفداران طاهری بعد از زندانی شدن او پایگاه خودشان را به ارمنستان منتقل کرده‌اند، هرچند در ایران هم تبلیغات خود را ادامه می دهند.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر