عرفان کیهانی یا عرفان حلقه(6)

ظهور چنین پدیده‌هایی در واقع نتیجه عدم ثبات شخصیتی و رنج بردن از نوعی بیماری روانی سرکردگان این نوع فرقه‌هاست که با ریشه‌یابی در گذشته افراد و نوع سرخوردگی‌های اجتماعی آنها می‌توان به علت این ساختارشکنی اجتماعی پی برد و ظهور این‌گونه افکار التقاطی در جامعه باعث معضلاتی می‌شود .

کد خبر: ۸۶۶۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۳

به گزارش بازتاب بروجرد ، باید خوانندگان فهیم را به این موضوع آگاه کنیم که ظهور چنین پدیده‌هایی در واقع نتیجه عدم ثبات شخصیتی و رنج بردن از نوعی بیماری روانی سرکردگان این نوع فرقه‌هاست که با ریشه‌یابی در گذشته افراد و نوع سرخوردگی‌های اجتماعی آنها می‌توان به علت این ساختارشکنی اجتماعی پی برد و ظهور این‌گونه افکار التقاطی در جامعه باعث معضلاتی می‌شود که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. سست شدن کانون خانواده: بسیاری از کسانی که در این‌گونه جلسات شرکت کرده‌اند، کار آنان به جدایی از همسران خود کشیده است و آنان علت را نوع روش و منشی می‌دانند که در این کلاس‌ها تبلیغ می‌شود.

2. توسعه افکار الحادی:  با حرکتی نرم در مرحله اول با حمله به ارکان دین و باورهای دینی مردمان پرداخته و موازی با آن به تبلیغ شخص پرستی و دین‌های خودساخته می‌پردازند.

3. اعمال منافی عفت: با شکستن حریم شرع و عرف و تشکیل کلاس‌های مختلط، بدون رعایت موازین شرعی و عرفی زمینه‌ساز ارتباطات خارج از حد شرع و عرف شده که باعث مشکلات عدیده اجتماعی می‌گردد؛ در مواردی نیز خود لیدرهای فرقه به هتک حرمت نسبت به مریدان خود اقدام نموده‌اند.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر