نمیدانم چرا در عاشورا ، بدحجابی ها به اوج می رسد ، براستی چه رابطه ای بین هدف اصلی قیام امام حسین(ع) یعنی امر به معروف و نهی از منکر با اوجگیری منکر در روز عاشوراست؟

کد خبر: ۹۲۲۵
تاریخ انتشار: دوشنبه ۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۴

به گزارش بازتاب بروجرد ، آنچه جامعه شیعه را از شهادت امام حسین(ع) و اسارت اهل بیت ایشان غمناک تر می کند ، رواج و  اوجگیری منکرات در روز عاشوراست.

روزی که حرمت امام معصوم و اهل بیت وی شکسته شد ، امروز هم حرمت هدف والای ایشان  که امر به معروف و نهی از منکر است شکسته می شود ، چرا؟

به گزارش بازتاب بروجرد ، طی گفتگویی با یک آرایشگر خانم ، وی عنوان می دارد در ایام محرم علاوه بر شیفت معمول کاری ، یک شیفت ویژه نیز داریم تا بتوانیم جوابگوی نیاز های مشتریان خود باشیم.

همچنین با پرس و جو از آرایشگاه های مردانه نیز به این حقیقت خواهیم رسید که چسب مو در ایام محرم به اوج مصرف و سفارش مشتریان می رسد، چرا؟

نقش مسئولان شهرستانی در فرهنگ سازی و کنترل این پدیده موهوم که چند سالیست به صورتی جدی تر وارد عرصه جامعه و روز عاشورا شده است چقدر اثر گذار بوده است؟

شورای فرهنگ عمومی شهرستان بروجرد به عنوان اصلی ترین نهاد تصمیم سازی در عرصه های مهندسی فرهنگی در شهرستان بروجرد طی سالیان اخیر و تولید صدها مصوبه برای بهبود فرهنگ عمومی جامعه در عرصه میدانی تا چه میزان موفقیت کسب نموده است؟

شواهد روی زمین شهر و عرصه میدانی گویای واقعیات تلخی است که مصوبات شورای فرهنگ عمومی تنها روی کاغذ باقی مانده و بایگانی شده یا اینکه در مورد این منکرات اصلاً فکری نشده است.

هرازگاه برخی از مسئولان دلسوز شهرستانی با انتقاد های تندی نسبت به بی ثمر بودن این شوراها هشدار داده اند و از عملگرا نبودن مصوبات و اجرایی نشدن آنها سخن ها گفته اند.

آری ، زمان برگزاری گالری هایی که مانکن های غربی در آنجا به خود نمایی می پردازند ، در شهر آیت الله العظمی بروجردی(ره) روز عاشوراست .

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 12
سید
|
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۵
0
10
برادر یا خواهر بودن شما مهم نیست ٫ ففط از جهت رعایت ادب و احترام بود که جمله ی خودم رو تصحیح کردم ٫ مهم همون فرموده ی شما بود که گفتید هر کدوم ما در هر پست و مقامی و با هر جنسیتی و یا با هر سنی به میزان سهم خودموت در شیوع و بروز این مشکل و مشکلات مشابه نگاه کنیم و اول از همه و قبل از هر چیز به این سهم در اختیار توجه کنیم ٫ این سهم دقیقا همون مسولیت ی است که باید فردا در محضر حضرت حق پاسخگویش باشیم ٫ ممنون از فکر ناب شما و دغدغه ی تان برای حل مشکلات این شهر فرهیخته و عالم پرور
سید
|
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۵
0
9
البته ببخشید ( برادر یا خواهر ) عزیز !!
سید
|
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۵
0
10
احسنتم عالی گفتی برادر عزیز حرف تو حرف درل ما هم بود
اسماعیلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
0
12
پس بر این مبنا سوال اول هر کدوم ما باید از خودش این باشته که « در ایجاد ، ترویج و گسترش و یا در رفع مشکل یا کاهش میزان آن ، من چه کارهایی باید انجام می دادم که ندادم و چه کارهایی باید انجام بدهم »
اسماعیلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
0
11
تمامی محور هایی که برای حل این معضل پیشنهاد شد ، همه و همه در یک محور کلی قابل تفسیر است و آن محور عملکرد بر مبنای میزان مسئولیت شخصی « اعم از شخصیت حقیقی یا شخصیت حقوقی» است . یعنی هر کدوم از ما نخست در اندیشه ی عمل بر اساس وظیفه و مسئولیت خودش در حا این مشکل باید باشه . نه اینکه من فقط بگم تقصیر اونه و اون بگه تقصیر اینه و هیچکدوم کاری نکنند و فقط و فقط بجای حل مشکل ، کارمون بشه گله و شکایت . و غافل بشیم از میزان توان خودمون برای حل یا کاهش مشکل
اسماعیلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
0
12
درمان این معضل را « درمان چندگانه » با درمان متکی بر چند محور جداگانه می دانم 1) محور عملکرد عناصر متولی فرهنگ و فرهنگ سازی در جامعه اعم از ورازت ارشاد ، سازمان تبلیغات ، ائمه ی جمعه ، ائمه ی جماعات و وزارت آموزش پرورش و . . . 2) محور عملکرد قانون گزاران 3 ) محور عملکرد مجریان قانون اعم از نیروی انتظامی و کارگزاران دولت 4) محور عملکرد مسولین ، مجریان و اعضاء هیات مذهبی 5) محور عملکرد خانواده ها 6) محور عملکرد آحاد افراد جامعه
اسماعیلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
0
14
خیلی جالب است ... نه ! .. نه !!... خیلی تاسف بار است که هموطنان ما که در بین ما زندگی می کنند و از معضلات آگاهی دارند و با آثار زشت و پلید اون مثه همه مون دست بگریبانند . به جای همفکری و ارایه پیشنهاد برای حل معضل یا کاهش عواض ناشی از آن اقدام کنند !! ... سعی دارند تا این معضل و مشکل را عادی جلوه بدهند ... مثلا اینکه در فلان خیابان و یا در شهرهای اطراف و ... این مشکل یا اون مشکل وجود داره که دردی رو دوا نمی کند هیج با استدلال حضرات .... باید چشم هامون رو هم بروی مشکل و معضل ببندیم و بی خیالش بشیم ... چرا ؟ .. میگن چون همه گیر و فراگیر است و ...... در حالی که وقتی مشکل بزرگ است به جای استدلال آوردن برای افزایش بی خیالی و بی خیال شدن مردم .... در حد بضاعت علمی و عقلی خودمون یه پیشنهاد ارایه بدهیم و با همفکری با هم آرام آرام کیفیت پیشنهاد ها را افزایش بدهیم تا شاید ان شا الله فرجی بشه و مشکل یا حل بشه یا حداقل چند قدم به سمت بهبودی حرکت کنه ...... ان شالله که اینطور بشه
پاسخ ها
admin
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۳
با تشکر از نظر شما همشهری گرامی باید گفت همین بیخیالی ها و بیحالی های برخی مسئولان که تعداد اونها خیلی اندک هستش موجب گسترش این پدیده ها می شود.

علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۶
10
4
آقا جان بی حجابی و بد حجابی به نظر من یکی از معضلات کوچک است در مقابل بد اخلاقی هایی که هموطنانمان به عنوان یک مسلمان دارند . اگر نگوییم همه بیشتر ما ها زندگی مان را با دروغ ، غیبت ، تهمت ، مال حرام ، دزدی ( دزدیدن از خدمت ، از کار ، از وظیفه و...) حق الناس و ... پیوند دادیم و متأسفانه بیشتر مواقع هم به عنوان یک ارزش آنرا پذیرفتیم . بدحجابی یکی از آنان است . دوست مان بالا درست گفتند این معضل بی حجابی اختصاص به شهرستان ندارد بهتر است شما عزیزان سری هم به شمال و کنار دریا بزنید تا متوجه شوید که متأسفانه شرم و حیایی وجود ندارد .
پاسخ ها
admin
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۶
با تشکر از نظر شما ، همانگونه که مسئله بی حجابی به صورت آرام و بی صدا طی چندین سال جای خود را در جامعه باز کرد پس باید ما نیز از جایی آغاز و با فرهنگ سازی به سوی رفع آن قدم برداریم . مطمیناً این کار یک روز و دو روز نخواهد بود. در ضمن کنار دریا و روز عاشورا دو مکان متفاوت هستند

|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۵
12
1
این یک رفتار نا هنجار است که اختصاص به یک شهر و منطقه ندارد و ین یک معضل ملی و بین المللی است . زمانی که صدا و سیمای ما دیگر جایی در میان خانواده ها ندارد و ماهواره هم یک وسیله قدیمی و بیخودی است و موبایل های مجهز به اینترنت و شبکه های اجتماعی است شما به عنوان یک مسوول بفرمایید چکار باید کرد ؟ ! ضمناً شما خبرنگار محترم بهتر است بلیط بگیرید و به جای کشورهای غربی دیگر سری به شهرهای اطراف از جمله خیابان ولی عصر (عج) بزنید نیاز به ویزا و پاسپورت هم نیست . تا متوجه شوید که این معضل اختصاص به شهر آیت اله بروجردی (ره) ندارد . سری بزنید تا بیخبر نباشید . هر چه معضل است از تهران به شهرها سرایت می کند .
پاسخ ها
admin
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۵
با تشکر از نظر شما باید گفت اگر کسی خود را در چاهی افکن نباید ما هم همین کار را بکنیم . بالاخره باید از جایی شروع کرد ، پس چه بهتر که شهرستان بروجرد اولین چراغ را روشن کند و به عنوان الگویی برای سایرین باشد.


نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
منار
سفیر افلاک
خبر آزاد
بیان روز
لرسو
خبر چگنی
دلفان امروز
ازنا خبر
آساره خبر
خبر افلاک
حرف لر