تلکس پایگاه اطلاع رسانی بازتاب بروجرد:80 درصد تولیدات سنگ بروجرد به دلیل رکود در انبارها انباشته شده است
یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۳     کد خبر : ۱۱۹۴۳

رئیس اتحادیه سنگبریهای بروجرد گفت: به دلیل رکود و متوقف شدن ساخت و ساز 80 درصد تولیدات سنگ بروجرد انبار شده و فروش ندارد و واحدهای زیادی تعطیل شده اند.


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازتاب بروجرد

"صفر زارع" رئیس اتحادیه سنگبریهای بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: حدود سه سال است که مشکلات سنگبریها به دلیل رکود در ساخت و ساز افزایش یافته و بسیاری از سنگ های تولیدی در انبارها قرارداد و به فروش نمی رسد.

 

 وی اضافه کرد: نبود بازار فروش یکی از مهمترین مشکلات سنگبریها است که متاسفانه چند سال است این مشکلات وجود دارد که سبب تعطیلی35 واحد سنگبری شده و مابقی واحدها با حداقل ظرفیت کار می کنند.

 

 زارع اظهار داشت: یک سوم واحدهای سنگبری دارای مشکل حقوق معوقه هستند و بیکاری کارگران و اخراج آنها از واحدهایی که تعطیل شده متاسفانه روز به روز بیشتر می شود.

 

 به گفته وی با تعطیلی هر واحد سنگبری حدود 10 نفر بیکار می شوند که سالها قبل 120 سنگبری بروجرد با 2 هزار نفر فعالیت داشتند اما به دلیل نبود بازار فروش و تعطیلی و نیمه تعطیلی این واحدها حدود یکهزار و 300 کارگر سنگبری بیکار شده اند.

 

 رئیس اتحادیه سنگبریهای بروجرد افزود: هم اکنون سنگبریهای بروجرد با کمترین ظرفیت و با 700 کارگر کار می کنند و امسال نیز با تعطیلی دو واحد دیگر 26 نفر کارگر بیکار شده اند.

 

 وی بیان کرد: وضعیت سنگبریها بهبود نیافته و متاسفانه هر روز مشکلات این واحدها افزایش می یابد و تعداد بیکاران بیشتر می شود که نیاز است برای رفع این مشکل اقداماتی صورت گیرد.

 

 انتهای پیام/  



برگشت به تلكس خبري