تلکس پایگاه اطلاع رسانی بازتاب بروجرد: همدلی در پرتو ولایت فقیه یکی از درس های شهدا بود/راهیان نور هدیه شهدا به جوانان است
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۹     کد خبر : ۱۱۹۴۷

دبیر قرارگاه راهیان نور سپاه کشور گفت: وحدت و همدلی در پرتو ولایت فقیه یکی از درس های شهدا به ما بود که ضامن استمرار انقلاب اسلامی ایران است و اردوی راهیان نور بهترین هدیه شهدا به جوانان است.


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازتاب بروجرد

به گزارش بازتاب بروجرد سردار "یعقوب سلیمانی" دبیر قرارگاه راهیان نور سپاه کشور در مراسم بزرگداشت سالروز شهادت 68 دانش آموز بروجرد که در حسینیه ثاراله بروجرد برگزار شد گفت: 68شهید دانش آموز بروجرد در حمله موشکی سال 65 آسمانی شدند و همه شهدا راه امام حسین (ع) را ادامه دادند.


وی اضافه کرد: یکی از دردناک ترین و فجیع ترین جنایت دشمن که با حمایت استکبار جهانی و امریکا انجام داد بمباران162 مدرسه کشور در دوران دفاع مقدس بود که این جنایتها به دلیل  شکست پی در پی در عملیاتها و برای خاموش کردن تفکر امام (ره) و همچنین برای برای تضعیف روحیه ایثار و شهادت بود.


به گفته وی موفقیت رزمندگان در دوران دفاع مقدس و مجذوبیت ولایت فقیه از مهمترین عواملی بود که سبب شد دشمن دست به بمباران مدارس بزند که این کار بعد از عملیات افتخار آمیز کربلای 5 صورت گرفت که رزمندگان با توسل و عشق به ائمه اطهار (ع) و با عنایت حضرت فاطمه زهرا (س) موفق به شکست دشمن شدند که در این عملیات رزمندگان لرستانی حضوری فعال داشتند.


سردار سلیمانی 20 دیماه سال65 را تلخ ترین روز مدرسه  در بروجرد برشمرد و افزود: 68 دانش آموز بی گناه با خشم رژیم بعثی دشمن پرپر شدند و این روز یادآور حماسه ها و بصیرت است.


وی بیان کرد: دفاع مقدس یکی از قله های رفیع انقلاب اسلامی ایران و یک گنج است  وشهدای نوجوان و جوانی مانند شهید فهمیده و محمدی و شهدای دیگر به دلیل داشتن عشق، انگیزه و بصیرت جان خود را فدا کردند و با تاسی از سید الشهدا(ع) راه شهدای کربلا را ادامه دادند و با آرزوی شهادت در برابر دشمن ایستادند به فیض شهادت رسیدند.


دبیر قرارگاه راهیان نور سپاه کشور اظهار داشت: بیش از 37 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذدر و دشمن به دنبال خاموش کردن اندیشه و تفکر امام(ره) است اما روز به روز بیداری اسلامی در کشورهایی مانند سوریه، لبنان، یمن و دیگر کشورها در حال شکل گیری و گسترش است و این ها نشات گرفته از همان تفکر و اندیشه امام (ره) است که دشمن به دنبال تضعیف کردن این تفکر و اندیشه است.


وی با تاکید بر این که زنده نگه داشتن یاد شهدا باعث تداوم راه شهداست گفت: عظمت امروز ایران اسلامی به برکت خون هزاران شهیدی است که برای پیروزی این مرز و بوم جان خود را تقدیم کردند.


سردار سلیمانی اضافه کرد: در دوران جنگ تحمیلی دشمن از 22 ایستگاه و شبکه به زبان فارسی علیه انقلاب تبلیغ می کرد و امروز از شبکه های بیشتری بر علیه نظام و فلسفه فعالیت دارد که یکی از مهمترین راه های زنده نگه داشتن شهدا در تبیین خط سرخ شهادت، مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است و باید رشادتها و فداکاریها رزمندگان و شهدای دوران دفاع مقدس را به نسلی که هدف تهاجم فرهنگی دشمن هستند منتقل کنیم.


وی اردوی راهیان نور را یکی از موثرترین راه ها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عنوان کرد و افزود: اگر کاروان اسارت در کربلا اقدام به بیان افشاگری و مظلومیت کردند امروز اردوی راهیان نور می تواند مظلومیت ها و رشادتهای رزمندگان را به نسل جوان منتقل کند وراهیان نور کاری است که بعد از کربلا انجام شد که رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران هفت بار در مسیر راهیان نور حرکت کرده اند و می توان گفت راهیان نور هدیه شهدا به جوانان است.


سردار سلیمانی گفت: اگر می خواهیم شرمنده شهدا نشویم و راه آنها را ادامه دهیم باید با بصیرت دینی در صحنه باشیم و از داشته های نظام با تمام وجود حفاظت و حراست کنیم و برای رفع مشکلات مدیریتی جهادی داشته باشیم چرا که در دوران دفاع مقدس ثابت شد علیرغم همه کمبود امکانات اما رزمندگان ما با مدیریتی جهادی و با توکل بر خدا موفق به پیروزی شدند.


وی بیان کرد: لزوم حفظ وحدت و همدلی در پرتو ولایت فقیه یکی از درس های شهدا به ما بود که ضامن استمرار انقلاب اسلامی ایران است.


انتهای پیام/
 برگشت به تلكس خبري