تلکس پایگاه اطلاع رسانی بازتاب بروجرد: فرهنگ شهادت برگرفته از فرهنگ عاشورا است
دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۴     کد خبر : ۱۱۹۴۸

مدیر کل بنیاد شهید لرستان گفت: فرهنگ شهادت برگرفته از فرهنگ عاشو.را است که با الگوگرفتن از شهدای کربلا جان خود را تقدیم کردند و استان لرستان 907 شهید دانش آموز تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده است.


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازتاب بروجرد

به گزارش بازتاب بروجرد "مراد روشنی" مدیر کل بنیاد شهید لرستان در مراسم بزرگداشت 68 شهید دانش آموز بروجرد که در حسینیه ثاراله سپاه برگزار شد گفت: شهادت بشارتی عظیم است که نصیب های انسان هایی خالص شده است.


وی اضافه کرد: دشمنان خبیث در دوران دفاع مقدس وقتی در عملیات ها در برابر رزمندگان اسلام عاجز بودند اقدام به بمباران مدارس می کردند و کودکان معصوم و بی گناه زیادی را شهید می کردند و امروز نظیر این فجایع در کشورهای مانند یمن رخ می دهد.


به گفته وی در چنین روزی بود که 68 دانش اموز که گل های هر خانواده بودند و والدین آنها چشم انتظار بازگشت فرزندان خود بودند با این بمباران موشکی، پیکرهای بی جان فرزندان خود را در آغوش گرفتند و در شهادت کودکان خود صبر پیشه کردند.


روشنی فرهنگ شهادت را برگرفته از عاشورا برشمرد و افزود: شهدای انقلاب اسلامی ایران با الگو گرفتن از شهدای کربلا وارد میدان نبرد با دشمن شدند.


به گفته وی باید برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مقابله با تهاجم فرهنگی همه تلاش خود را به کار بگیریم و از همه ظرفیت ها و فرصت ها برای بیان رشادت های شهدا استفاده کرد که می طلبد که تصاویر شهدا در جای جای شهر قرار داده شود اما جای تاسف است که در برخی از نقاط شهر تصاویری نامناسب قرار داده می شود.


وی بیان کرد: استان لرستان 907 شهید دانش آموز را تقدیم انقلاب اسلامی ایران نموده و امروز بسیاری از دانش اموزان و نوجوان ها با سفر به اردوی راهیان نور متحول می شوند.


در ادامه سرهنگ "مجید سوری" فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد گفت: امسال سومین یادواره 68 شهید دانش آموز بروجرد برگزار می شود که این جنایت 30 سال پیش توسط دشمن به پشتیبانی استکبار جهانی و در راس آن آمریکا رخ داد.


به گفته وی بسیاری از جنایتها در حالی رخ می دهد که آنها خود را مدعی حقوق بشر می دادند و کودکان بی گناه و مظلوم زیادی را به خاک و خون می کشند.


انتهای پیام/  برگشت به تلكس خبري