تلکس پایگاه اطلاع رسانی بازتاب بروجرد: بیش از 6 تن ترشک و لواشک فاسد در بروجرد معدوم شد
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۲     کد خبر : ۱۳۴۶۶

مسئول بهداشت محیط بروجرد گفت: از ابتدای سال تا کنون بیش از 6 تن ترشک و لواشک فاسد در بروجرد معدوم شده و چند کارگاه در این راستا پلمپ شده اند.


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازتاب بروجرد

"حسین رازانی" مسئول بهداشت محیط بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: از ابتدای سال تا کنون 6 هزار و 24 کیلو گرم انواع ترشک و لواشک در بروجرد معدوم شده است اما توقیفات و کشف و ضبط مواد اولیه تهیه لواشک بسیار بیشتر از مقدار معدوم شده است.

 

وی اضافه کرد: بسیاری از کارگاه ها مواد اولیه تهیه لواشک و ترشک را از شهرهای دیگر وارد می کنند که ابتدا نمونه برداری صورت می گیرد و در صورت وجود مشکل سریعا همه مواد توقیف و معدوم می شوند.

 

رازانی اظهار داشت: سود بالای تهیه ترشک و لواشک سبب شده تا بسیاری از افراد به سمت تهیه این محصول بروند اما متاسفانه برخی از سودجویان با مواد نامرغوب لواشک هایی را تهیه می کنند که ممکن است سلامتی مصرف کننده را تهدید کند.

 

به گفته وی از شهرستان بروجرد ترشک و لواشک با مقادیر بسیار زیادی به شهرهای دیگر کشور فرستاده می شود اما تلاش داریم تا از تهیه و توزیع لواشک های فاسد جلوگیری شود.

 

مسئول بهداشت محیط بروجرد از امحای 540 کیلو لواشک در هفته گذشته خبر داد و افزود: علاوه بر این مقدار لواشک فاسد، یک خودروی حامل مواد بهداشتی که همه آنها تاریخ گذشته بودند امحا شدند.

 

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري