تلکس پایگاه اطلاع رسانی بازتاب بروجرد:وجود صنایع تبدیلی در استان لرستان با توجه به همه ظرفیت ها بسیار ضروری است
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۰     کد خبر : ۱۳۵۵۹

استاندار لرستان گفت: وجود صنایع تبدیلی در استان لرستان با توجه به وجود ظرفیت ها بسیار ضروری است و با ایجاد صنایع تبدیلی می توان گام مهمی در راستای ایجاد اشتغال برداشت.


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازتاب بروجرد

به گزارش بازتاب بروجرد سید موسی خادمی استاندار لرستان در نهمین روز دهه فجر و در افتتاح تعدادی از پروژه ها در جمع خبرنگاران گفت: دهه فجر یادآور نتیجه سالها مجاهدت ملت ایران به رهبری امام(ره) بود و یکی از اهداف انقلاب ایجاد عدالت بود به طوری که تا قبل از پیروزی انقلاب عدالت وجود نداشت اما با پیروزی انقلاب  عدالت در  سراسر کشور برقرار شد  و انقلاب به دنبال رفع این ناعدالتی بود.

 

به گفته وی قبل از انقلاب بخش هایی از جامعه از جمله روستاها نادیده گرفته شده بودند و بعد از انقلاب در روستاها خدمات فراوانی ایجاد شد و در تامین آب، جاده، برق و گاز خدماتی ارائه شد.

 

استاندار لرستان تصریح کرد: با وجود همه محدودیت ها و کمبودها اما روستاها فراموش نشده و گازرسانی به روستاها که یکی از حقوق اولیه مردم است در حال آنجام است.

 

به گفته وی  اما در کشور ایران به دلیل این که کشوری نفت خیز است، اگر بخشی از کشور و روستاها نتوانند از نعمت گاز  استفاده کنند زیبنده نیست.

 

وی یان کرد:  باید بتوانیم این خدمات را با سرعت بیشتری به مردم خصوصا روستاها ارائه دهیم.

خادمی با اشاره به مطالبات مردم روستای دهکرد افزود: به دنبال رفع مشکلات تملک اراضی این منطقه هستیم و به نبال استفاده از منابع دولتی برای تملک هستیم و در بودجه 97 هم این برنامه مطرح شده است.

 

وی همچنین با اشاره به اختلاف منابع طبیعی و مردم گفت: از طریق کمیسیون و برنامه ریزی این اختلافات رفع می شود و ما تنها متولی حفاظت از اراضی نیستیم بلکه باید این اراضی با اقتصاد مردم پیوند بخورد و مورد استفاده قرار گیرد و طبق قانون پیگیر رفع این مشکل هستیم.

 

به گفته وی ضروری است تا مشکل اشتغال در روستا برطرف شود و با همکاری مردم روستا می توان بخشی از مشکلات را حل کرد.

 

استاندار لرستان تصریح کرد: نباید به دنبال کار دولتی باشیم و باید توسعه بخش کشاورزی مورد توجه قرار گیرد  و همچنین حمایت از سرمایه گذار صورت گیرد.

 

استاندار لرستان با اشاره به پروژه های بروجرد گفت: امسال 122 پروژه با 60 میلیارد تومان اعتبار در بروجرد افتتاح شده که مهمترین پروژه ها ، پروژه تولید بستنی بخش خصوصی بود و با توجه به وجود دام زیاد در استان و تولید 600 تن شیر این صنایع تبدیلی در استان لازم  بود که روزانه از 25 تن شیر در این کارخانه حدود 8.5 نیم بستنی تولید می کند.

 

وی با اشاره به افتتاح تعریض پل رودکی افزود: این پل با 25 میلیارد ریال اعتبار تعریض شده  که طی چند ماه گذشته پیشرفت خوبی داشته و نقش مهمی در کاهش بار ترافیکی در این قسمت دارد.

 

به گفته وی امسال 90 میلیارد تومان پروزه مخابراتی در استان به بهبه ربداری رسید که امروز در برروجرد 23 میلیارد تومان پروژه در قالب 17 طرح افتتاح شد که باید از این زیر ساختها خصوصا در جهت اقتصاد به خوبی استفاده کرد.

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري