تلکس پایگاه اطلاع رسانی بازتاب بروجرد: پنج پروژه تولیدی و خدماتی در بروجرد به بهره برداری رسید
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۶     کد خبر : ۱۳۵۶۲

در نهمین روز دهه فجر پنج پروژه تولیدی و خدماتی در بروجرد با حضور مسئولین استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازتاب بروجرد

به گزارش بازتاب بروجرد بهره برداری از کارخانه فرآوری لبنی انواع بستنی در بروجرد یکی از پروژه هایی بود که امروز افتتاح شد، این کارخانه با ظرفیت تولید هشت هزار تن در سال و با اشتغالزایی 85نفر امروز به بهره برداری رسید.

این کارخانه در زمینی به مساحت چهار هزار و 500 متر در شهرک صنعتی شماره یک بروجرد با 6 میلیارد تومان به بهره برداری رسید که در این کارخانه انواع بستنی در 24 نوع تولید خواهد شد.

درمراسم افتتاح این کارخانه بازدار مدیر کل جهاد کشاورزی لرستان افزود: امروز فاز یک این کارخانه افتتاح شد که در تلاش هستیم تا فاز دو این کارخانه نیز به بهره برداری برسد چرا که ظرفیت مهمی برای تولید انواع محصولات لبنی و بستنی با رویکرد صادرات محور است.

وی اضافه کرد: 600 تن شیر در استان تولید می شود که بیشتر در کارگاه های سنتی مورد استفاده قرار می گیرد و حدود 50 تن در کارگاه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد که نیاز است از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

 

گازرسانی به چهار روستای بروجرد

همچنین با حضور مسئولین امروز گازرسانی به چهار روستای بروجرد با 35 میلیارد تومان اعتبار افتتاح شد که چهار روستای گندل گیران، دودانگه، هزار جریب و دهکرد بود.

با افتتاح این پروژه هم اکنون 106 روستای بروجرد گاز دار هستند و تا 2 سال آینده همه روستاها از نعمت گاز برخوردار خواهند شد

بهره برداری از تعریض پل رودکی

افتتاح تعریض پل رودکی یکی دیگر از پروژه های امروز بروجرد بود که این پروژه با 25 میلیارد ریال اعتبارانجام شده و طول عرشه این پروژه ۲۲ متر و عرض آن را ۱۵ متر است.

 

افتتاح 17 طرح مخابراتی

هومان محمودی مدیر کل شرکت مخابرات لرستان در این مراسم افزود: امروز 111 پروژه مخابراتی در قالب 17 طرح و با اعتباری بالغ بر 23 میلیارد تومان در بروجرد به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به توسعه ارتباطات و فناوری گفت: توسعه ارتباطات امروز موضوع بسیار مهمی است و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.

 

افتتاح مدرسه 18 کلاسه برکت زنده یاد خشخاشی

محمد چگنی مدیر کل نوسازی مدارس لرستان در این مراسم افزود: این مدرسه با اعتباری بالغ بر 23 هزار میلیون ریال ساخته شده که 14 هزار میلیون ریال از اعتبارات دولتی و 9 هزار میلیون از طریق بنیاد برکت هزینه شده است.

وی اضافه کرد: این مدرسه 18 کلاسه در شهرک مهرگان و با 2 هزار و 750 متر زیر بنا احداث شده که با توجه به تعداد دانش آموزان در این منطقه نقش مهمی دراد و دانش اموزان ابتدایی در کلاس های این مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

 

افتتاح ساختمان معاونت اداره مالیات

محمد رضا محمدی مدیر کل امور مالیاتی استان لرستان در این مراسم گفت: ساخت این پروژه از سال 94 آغاز شده که ابتدا قرار بود در چهار طبقه احداث شود اما به جهت قرار گرفتن این پروزه در بافت تاریخی دو طبقه حذف شد.

وی اضافه کرد:  ساختمان بروجرد به صورت ویژه با هدف خدمت به مردم ساخته شده که برای احداث آن سه میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده است.

به گفته وی  1820 متر مساحت این بنا بوده و در تلاش هستیم تا از همه اعتبارات به خوبی استفاده کنیم.

محمدی با اشاره به درامدهای مالیتی افزود: درآمدهای مالیاتی از ابتدای سال تا کنون تا کنون براساس پیش بینی 87 درصد محقق شده و65 میلیارد تومان امسال عوارض تقیسم شده که از این مقدار 42 میلیارد در شهرداری و 23 میلیارد در دهیاری ها تقسیم شده است.

وی بیان کرد: در سال گذشته  14 میلیارد و 800 میلیون تومان و از ابتدای سال تا کنون  11میلیارد عوارض پرداخت شده است.

انتهای پیام/



برگشت به تلكس خبري