تلکس پایگاه اطلاع رسانی بازتاب بروجرد: امسال 12 کارگر بروجردی بر اثر حوادث کار مصدوم و یک نفر جان باخته است
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۱     کد خبر : ۱۳۵۶۸

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 12 کارگر بروجردی بر اثر حوادث ناشی از کار مصدوم شدند و یک نفر کارگر ساختمانی جان خود را از دست داد.


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازتاب بروجرد

"عبدالعلی گیوه کی" رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 12 کارگر در شهرستان بروجرد بر اثر حوادث ناشی از کار مصدوم شده و متاسفانه یک کارگر جان خود را از دست داده است.

 

وی اضافه کرد: بیشترین حوادث مصدومیت کارگری مربوط به کارگران بخش ساختمانی است و نیاز است کارگران نکات ایمنی لازم را برای انجام هر گونه فعالیت چه در کارگاه و چه در کارهای ساختمانی رعایت کنند.

 

گیوه کی اظهار داشت: برخی از کارگران تحت پوشش بیمه هستند که در صورت بروز هر گونه حادثه اقدامات لازم برای آنها انجام می شود اما کارگرانی که بیمه نیستند در صورت بروز هر گونه حادثه با مشکلات بیشتری همراه هستند که نیاز است کارفرما نسبت به بیمه کارگران توجه ویژه ای داشته باشد.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد با اشاره به کاهش آمار کارگران مصدوم شده ناشی از حوادث کار افزود: آمار کارگران مصدوم ناشی از حوادث کار امسال در بروجرد نسبت به سال گذشته کاهش یافته اما نیاز است شرایط ایمنی و استفاده از تجهیزات از سوی کارفرما به کارگران آموزش داده شود تا این آمار باز هم کاهش یابد و به صفر برسد.

 

به گفته وی کارگران ساختمانی و کارگاه ها نیاز است قبل از انجام کار از ایمن بودن وسایل و تجهیزاتی که قرار است استفاده کنند مطمئن شوند و نکات ایمنی را حتما مد نظر داشته باشند.

 

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري