تلکس پایگاه اطلاع رسانی بازتاب بروجرد: طرح نظارت بر اماکن پذیرایی و اقامتی در بروجرد آغاز شد
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۶     کد خبر : ۱۳۵۷۳

رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز، طرح نظارت بر مراکز خدماتی و اماکن پذیرایی در بروجرد آغاز شد.


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازتاب بروجرد

"حجت اله یارمحمدی" رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: همه ساله قبل از فرا رسیدن سال جدید، کار نظارت بر مراکز خدماتی و اقامتی در بروجرد انجام می شود تا بتوان با برطرف کردن نواقص، خدمات بهتری را به گردشگران و مسافران نوروزی ارائه داد.

 

وی با اشاره به این که در بروجرد اماکن تاریخی و گردشگری زیادی وجود دارد افزود: ابنیه تاریخی و مناطق طبیعی سبب شده تا همه ساله در ایام تعطیلات و نوروز گردشگران و مسافران زیادی به این شهر سفر کنند که از هم اکنون برنامه ریزی برای پذیرایی از گردشگران آغاز شده است.

 

یارمحمدی اظهار داشت: در حال حاضر طرح نظارت بر اماکن اقامتی و خدماتی در این شهر آغاز شده و تلاش داریم تا قبل از رسیدن نوروز همه شرایط برای حضور مسافران و گردشگران در شهر فراهم شودتا بتوانند از ظرفیت های بروجرد به خوبی بهره ببرند.

 

به گفته وی متاسفانه در این ایام برخی از افراد سودجو اقدام به فعالیت کرده و  واحدهایی برای اسکان مسافران در نظر می گیرند که این کار تخلف بوده و غیر مجاز است و با این افراد که فعالیت غیر قانونی دارند برخورد می شود.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد تصریح کرد: در بروجرد 10 مرکز اقامتی برای اسکان مسافران و گردشگران وجود دارد اما در ایام نوروز به دلیل حجم زیاد سفرها، این میزان هتل ها و مراکز جوابگوی نیاز نیست و از ظرفیت مدارس برای اسکان مسافران نوروزی استفاده می شود.

 

وی بیان کرد: در شهرستان بروجرد بیش از 160 اثر تاریخی وجود دارد که بیشترین بازدید مسافران و گردشگران نوروزی از مسجد جامع، مسجد امام(ره)، امامزاده جعفر(ع)، خانه تاریخی افتخار الاسلام و موزه تاریخی است که از هم اکنون کار آماده سازی این مکان های تاریخی برای پذیرایی از مسافران در حال انجام است.

 

یارمحمدی با اشاره به این که سالانه هزاران نفر از مکان های تاریخی بروجرد بازدید می کنند افزود: وجود ابنیه تاریخی و مکان های طبیعی در بروجرد یک ظرفیت است و تلاش داریم تا بتوانیم گردشگران بیشتری از جذب کنیم.

 

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري