تلکس پایگاه اطلاع رسانی بازتاب بروجرد:66 هزار زن سرپرست خانوار در لرستان وجود دارد
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۳     کد خبر : ۱۴۱۱۱

مدیر کل امور بانوان استانداری لرستان گفت: 66 هزار زن سرپرست خانوار در لرستان وجود دارد که از این تعداد هفت نفر زن سرپرست خانوار مربوط به بروجرد است.


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازتاب بروجرد

به گزارش بازتاب بروجرد " ناهید پرویز پور" مدیر کل امور بانوان استانداری لرستان در جلسه امور بانوان بروجرد که در فرمانداری برگزار شد گفت: شهرستان بروجرد یکی از شهرستان های پیشرو در توانمند سازی زنان است و انتصاب بانوان در حوزه های مختلف در این شهرستان صورت گرفته که بروجرد در این زمینه موفق بوده است.

وی اضافه کرد: تلاش شده تا سهم 30 درصدی بانوان در حوزه های مختلف محقق شود که در استان لرستان در پست های مدیریتی انتصاب بانوان و جوانان به 42 نفر رسیده است.

به گفته وی در حوزه کاندیدای بانوان برای امور شورای شهر شاهد رشد 81 درصدی بانوان بودیم و در این دوره از شورا 10 نفر از بانوان در کل استان به شوراها راه یافتند .

پرویز پور با اشاره به زنان سرپرست خانوار افزود: در استان لرستان 66 هزار زن سرپرست خانوار وجود دارد که از این تعداد هفت هزار نفر مربوط به بروجرد است که انتظار می رود فنی و حرفه ای در این راستا وارد عمل شود و در راستای ارائه آموزش های مهارتی و فنی خدمات لازم را ارائه دهد.

وی بیان کرد: بسیاری از زنان سرپرست خانوار می توانند با آموزش و فراگیری مهارت لازم در بخش مشاغل خانگی موثر باشند و با دریافت تسهیلات در جهت توانمند سازی موفق باشند.

مدیر کل امور بانوان استانداری لرستان تصریح کرد: برخی از بانوان بی سرپرست خانوار با مشکلاتی روبرو هستند که نیاز است در این راستا این بانوان شناسایی شوند و بتوان خدمات مورد نیاز را به آنها ارائه داد.

به گفته وی زنان شاغل علاوه بر کار در بیرون در منزل نیز فعالیت هایی دارند که نیاز است تحرک و ورزش آنها به جد پیگیری شود و دستگاه ها می توانند یک ساعت را برای بانوان به عنوان ساعت ورزش ارائه دهند .

پرویز پور اظهار داشت: امسال در راستای طرح توان افزایی بانوان برنامه هایی اجرا شده که این برنامه با کمک 20 سازمان مردم نهاد انجام شد و آموزش های لازم به بانوان حاشیه نشین ارائه شد و هدف از اجرای این برنامه توان افزایی بانوان بود.

وی بیان کرد: کانون فرهنگی اجتماعی زنان آموزش هایی را متناسب با نسل جوان ارائه می دهد و باید این کانون تقویت شود که در این راستا سهمیه استان 700 فقره تسهیلات بوده که سهم بروجرد 70 فقره بوده و تا کنون 35 نفر از زنان سرپرست خانوار تسهیلات سه میلیون تومان دریافت کرده اند.

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري