تلکس پایگاه اطلاع رسانی بازتاب بروجرد: انعقاد پیمان های پولی زمینه ساز حذف دلار از مبادلات اقتصادی می شود
سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۲     کد خبر : ۱۴۱۱۴

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: مبادلات اقتصادی را مستقل از دلار تعریف کنیم و دلار را از مبادلات اقتصادی بین المللی حذف کنیم و مقدمه این کار انعقاد پیمان های پولی دوجانبه بین کشورها با اولویت کشورهای همسایه است.


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازتاب بروجرد

"عباس گودرزی" نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: با توجه به این که مبادلات اقتصادی ما براساس دلار آمریکا و یورو اروپا است، برای ما محدودیت هایی ایجاد کرده در تعاملات اقتصادی با دنیا و ما را آسیب پذیر کرده در برابر تحریم هایی که هر از چندگاهی آمریکا برای ما در نظر می گیرد و تصویب می کند و با این تکانه ها، اقتصاد ما را دچار مشکل می کند.

 

وی اضافه کرد: یکی از بهترین راه ها این است که ما مبادلات اقتصادی را مستقل از دلار تعریف کنیم و دلار را از مبادلات اقتصادی بین المللی حذف کنیم و مقدمه این کار انعقاد پیمان های پولی دوجانبه بین کشورها با اولویت کشورهای همسایه است.

 

گودرزی اظهار داشت: در واقع انعقاد پیمانهای پولی می تواند زمینه ساز حذف دلار از مبادلات اقتصادی شود که در نهایت این اقدام منجر به کاهش سهم تاثیر تحریم ها در وضعیت اقتصادی کشور خواهد شد.

 

به گفته وی می طلبد با توجه به شرایط فعلی که درگیر جنگ اقصادی هستیم، وزارت خارجه هم صرفا دیپلماسی را محدود به فعالیت های سیاسی نکند بلکه دیپلماسی اقتصادی ما را با دیگر کشورها فراهم کند.

 

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: هر چه بتوانیم پیمان های پولی دو جانبه با دیگر کشورها برقرار کنیم که مبادلات ما براساس پول ملی دو کشور انجام شود، وابستگی ما را به دلار کاهش خواهد داد و در واقع اثر تحریم ها را بر اقتصاد کشور به حداقل خواهد رساند.

 

 

انتهای پیام/برگشت به تلكس خبري