تلکس پایگاه اطلاع رسانی بازتاب بروجرد: سیلاب در بروجرد 312 میلیارد تومان خسارت وارد کرد
پنجشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۷     کد خبر : ۱۴۴۳۸

فرماندار بروجرد گفت: سیلاب در بروجرد 312 میلیارد تومان خسارت وارد کردذو بسیاری از زیرساختها مناسب نیست و ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم رودخانه ها یکی از علت های سیل است.


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازتاب بروجرد

به گزارش سفیر افلاک عبدالرحیم رحیمی روز پنج شنبه در نشست خبری با خبرنگاران که در فرمانداری برگزار شد با اشاره به باران رحمت الهی و سیل در برخی از مناطق کشور گفت: حدود 2 دهه است که با مشکلات کم آبی و خشکسالی روبرو هستیم و قنوات و رودخانه های زیادی خشک شده بودند که با بارش های اخیر که جای شکر دارد بسیاری از رودخانه ها سیراب شد اما مشکلاتی رخ داد  که علت ان خود بشر بوده است.

 

وی اضافه کرد: ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم رودخانه ها سبب شده تا امروز مشکلات سیل در برخی مناطق رخ دهد.

 

فرماندار بروجرد با اشاره به نبود سد افزود: در بروجرد سدی وجود ندارد و بند داریم که بسیاری از این بندها اصولی ساخته نشده و امروز بر اثر بارش های شدید مشکلاتی را ایجاد کرده است.

 

به گفته وی در 40 روستای بروجرد نیروهایی مستقر شده بودند  و با تلاشها و برنامه ریزی ها سبب شد تا حادثه ای رخ ندهد  و خوشبختانه کمترین خسارتها را در بروجرد داشتیم.

 

وی بیان کرد: بر اثر بارش های شدید راه ارتباطی 24 روستای بروجرد قطع شده بود که بسیاری از مسیرهای روستایی بازگشایی شد و تنها 2 روستا بر اثر رانش مشکل دارند.

 

رحیمی با اشاره خسارت سیلاب در بروجرد اظهار داشت: سیل در بخش های کشاورزی 93/5 میلیارد تومان، شهرداری و زیر ساختها 69 میلیارد، بنیاد مسکن 22 میلیارد، راهداری  22 میلیارد، راه و شهرسازی 7/5 میلیارد، میراث فرهنگی 13 میلیارد و 850 میلیون، آبفا 27 میلیارد، شرکت برق چهار میلیارد و 400 میلیون، شیلات 18 میلیارد و 600 میلیون، آبفای روستایی 2/5 میلیارد، امور آب سه میلیارد، گاز یک میلیارد، شهرداری اشترینان 27 میلیارد، مخابرات 78 میلیون و دامپزشکی 350 میلیون تومان خسارت بر جای گذاشته است.

 

فرماندار بروجرد با اشاره به رسالت خبرنگاران گفت: خبرنگاران حتما اخبار خود را خصوصا در مواقع بحران از منابع معتبر تهیه کنند و حتما اخبار تایید شده را منتشر کنند.

 

راه آهن بروجرد 30 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

وی با اشاره به پروژه راه آهن بروجرد تصریح کرد: نمایندگان بروجرد تلاش کردند مصوبه راه آهن را گرفتند و چهار میلیارد برای تملک اراضی در نظر گرفته شده بود که تخصیص داده نشده و در بودجه 98 مبلغ 10 میلیارد تومان در اختیار هر نماینده قرار داده می شود تا در حوزه انتخابیه در هر جایی که نیاز باشد هزینه کند.

به گفته وی این پروژه 30 میلیارد تومان نیاز دارد تا در حوزه شهرستان بروجرد تکمیل شود و تا کنون 9 میلیارد آن ابلاغ اعتبار شده ولی هنوز تخصیص داده نشده است.   

 

آمریکا رو به زوال است

وی با اشاره به اقدام خصمانه آمریکا اظهار داشت: از ابتدای ریاست جمهوری ترامپ تاکنون اقداماتی انجام داده و این اقدام اخیر آمریکا اقدام دیگری از سوی ترامپ بود که نشان می دهد این اقدامات کار یک انسان دیوانه است.

 

وی اضافه کرد: آمریکا در اقدامی نیروی نظامی یک کشور را به عنوان تروریست معرفی می کند که و این کار ترامپ سبب شده تا رو به افول بودن خود را بیشتر کند.

 

به گفته وی با این اقدام ترامپ، مشاهده کردیم که در کشور ما علاقمندی به سپاه بیشتر شد و روز به روز اقتدار سپاه نیز افزایش می یابد و سبب شده تا وحدت در کشور ما بیشتر شود.

 

فرماندار بروجرد تصریح کرد: برخی از دولت های کشورهای چین، روسیه و برخی دیگر از کشورما این اقدام آمریکا را محکوم کرده اند.برگشت به تلكس خبري